Постанова від 15.03.2019 по справі 759/20529/18

ун. № 759/20529/18

пр. № 3/759/272/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 березня 2019 року суддя Святошинського районного суду м. Києва П'ятничук І. В., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління патрульної поліції в м. Києві Департаменту патрульної поліції, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, тимчасово не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1, відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків в матеріалах справи відсутні, за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 313921 від 06 грудня 2018 року водій ОСОБА_1 06.12.2018 року о 09 годині 40 хвилин в м. Києві по пр.Перемоги 144 керуючи транспортним засобом автомобілем марки « Рено », державний номерний знак НОМЕР_1 при перестроюванні не надав перевагу в русі автомобілю «Мерседес» д/н НОМЕР_2 що рухався в попутному напрямку по тій смузі на яку він мав намір перестроїтись, що призвело до зіткнення та пошкодження транспортних засобів, чим порушив вимоги п. 10.3 Правил дорожнього руху України та скоїв правопорушення передбачене ст. 124 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину не визнав, категоричного не погоджувався з протоколом про адміністративне правопорушення, зазначав що ДТП мало місце з вини водія автомобіля «Мерседес» який перестроївшись в ту смугу де рухався він намагався здійснити обгін транспортного засобу яким керував він праворуч однак побачивши перешкоду попереду здійснив зіткнення в праву задню частину його автомобіля, просив адміністративний матеріал направити до Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції, для проведення додаткової перевірки матеріалів.

Водій автомобіля « Мерседес « д/н НОМЕР_2 ОСОБА_2 за викликом суду не з»явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.

Суд, дослідивши в судовому засіданні матеріали справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення БД № 313921 від 06 грудня 2018 року, схему місця ДТП, пояснення учасників ДТП, висновок №148 від 09.10.2018 року експертного дослідження обставин та механізму ДТП, дійшов до висновку про направлення даної справи для додаткової перевірки з таких підстав.

Інструкцією з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, яка затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України 07.11.2015 № 1395 передбачено порядок складання протоколів про адміністративні правопорушення та оформлення відповідних матеріалів.

Розділ VIII визначає особливості оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 124 КУпАП.

Відповідно до п. 1 Інструкції, у разі порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, на місці дорожньо-транспортної пригоди (далі - ДТП) складається протокол про адміністративне правопорушення стосовно цих осіб, до якого додаються: 1) схема місця ДТП, яку підписують учасники ДТП та поліцейський; 2) пояснення учасників пригоди та свідків (у разі їх наявності); 3) показання технічних приладів (у разі їх наявності); 4) показання засобів фото- та/або відеоспостереження (у разі їх наявності); 5) інші матеріали, які необхідні для прийняття рішення у справі.

Відповідно до п. 4 вказаного розділу Інструкції, на схемі місця ДТП графічно зображуються та фіксуються такі об'єкти: 1) ділянка дороги, на якій сталась ДТП; 2) сталі орієнтири, до яких на схемі здійснена прив'язка об'єктів та слідів; 3) транспортні засоби, причетні до ДТП, координати їх розміщення відносно елементів проїжджої частини та сталих орієнтирів; 4) сліди гальмового шляху коліс транспортних засобів: їх розміщення відносно елементів проїжджої частини; довжина від їх початку до кожного колеса транспортного засобу із зображенням місць розривів; довжина слідів на ділянках з різним покриттям; 5) інші сліди та предмети, що стосуються пригоди: розміщення частин та об'єктів (уламки кузова, частинки фарби, уламки скла, осипання ґрунту, сліди рідини), що відокремилися від транспортного засобу, відносно елементів проїжджої частини, транспортних засобів; площа розсіювання уламків скла, осипання ґрунту; 6) координати місця зіткнення, наїзду відносно сталих орієнтирів; 7) ширина проїжджої частини разом з роздільними смугами; 8) ширина тротуарів, узбіччя; 9) розміри ділянок з різним станом дорожнього покриття; 10) розміри та розміщення дефектів дорожнього покриття; 11) розташування дорожньої розмітки; 12) розташування світлофорів, дорожніх знаків та інших засобів технічного регулювання дорожнього руху; 13) розташування шлагбаума, засобів сигналізації, дорожніх знаків на підході до залізничного переїзду.

Згідно з п. 5 вказаного розділу Інструкції, при складанні схеми місця ДТП рекомендується: 1) застосовувати спеціальне креслярське приладдя (лінійки, лекала); 2) користуватися загальноприйнятими графічними зображеннями об'єктів та умовними позначками; 3) не порушувати масштабу зображення; 4) деталізувати ту чи іншу ділянку схеми пригоди; 5) використовувати винесення фрагментів за схему.

Однак, з пояснень свідків даної ДТП взагалі не вбачається місця їх проживання (знаходження) що позбавляє суд можливості перевірити дані пояснення, на схемі ДТП не вбачається місця зіткнення, не надано оцінку поясненням ОСОБА_1, щодо переміщення транспортного засобу «Мерседес» після ДТП.

Наведені обставини перешкоджають повному й об'єктивному розгляду справи про адміністративне правопорушення та прийняттю законного й обґрунтованого рішення, а тому справа підлягає поверненню до Управління патрульної поліції в м. Києві Департаменту патрульної поліції для здійснення додаткової перевірки та належного оформлення, в ході якої необхідно усунути зазначені вище недоліки.

Відповідно до вимог ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.

В частині 2 статті 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 КупАП.

Згідно з статтею 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218 - 221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення щодо порушення за статтею 124 мають право складати уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ (Національної поліції).

Відповідно до ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

За ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган ( посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративні правопорушення вирішує, зокрема чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, тобто, чи дотримані вимоги ст.256 КУпАП щодо наявності у нього необхідних для вирішення справи відомостей.

Враховуючи наведене, керуючись статтями 245, 246, 251, 255, 256, 278 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Справу про притягнення до адміністративної відповідальності, яка передбачена статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, тимчасово не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1, відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків в матеріалах справи відсутні,

направити до Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції, для усунення недоліків, визначених даною постановою, та проведення додаткової перевірки матеріалів.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя І. В. П'ятничук