20 березня 2019 р.Справа № 1640/2716/18
Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
Головуючого судді: Донець Л.О.,
Суддів: Гуцала М.І. , Бенедик А.П. ,
за участю секретаря судового засідання Лисенко К.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Кременчуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 29.10.2018 року (головуючий суддя І інстанції: Г.В. Костенко), по справі № 1640/2716/18
за позовом ОСОБА_1
до Кременчуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області
про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
07 серпня 2018 року ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Кременчуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області (далі - відповідач), в якому просив: визнати протиправно бездіяльність відповідача щодо не виконання приписів пунктів 4-7 розділу XV Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" відносно автоматичного не переведення позивача з пенсії по інвалідності в розмірі фактичних збитків призначеної згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" на пенсію по інвалідності згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 01.10.2017 по матеріалам пенсійної справи, розмір якої обчислити із середньомісячної заробітної плати в сумі 816 крб 46 коп. (16,31 крб х 18 дн = 293,58 крб + 316,90 крб = 610,48 крб (за 18 дн) : 18 дн х 25,4 = 861,45509 крб = 0,00861 грн) згідно наявної в матеріалах пенсійної справи довідки про розмір заробітної плати за роботу в зоні відчуження Чорнобильської АЕС, виданою ПАТ "АвтоКрАЗ" 24.12.2018 за №5800;
зобов'язати відповідача перевести позивача з пенсії по інвалідності в розмірі фактичних збитків призначеної згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" на пенсію по інвалідності згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 01.10.2017 по матеріалам пенсійної справи, розмір якої обчислити із середньомісячної заробітної плати в сумі 816 крб 46 коп. (16,31 крб х 18 дн = 293,58 крб + 316,90 крб = 610,48 крб (за 18 дн) : 18 дн х 25,4 = 861,45509 крб = 0,00861 грн) згідно наявної в матеріалах пенсійної справи довідки про розмір заробітної плати за роботу в зоні відчуження Чорнобильської АЕС, виданою ПАТ "АвтоКрАЗ" 24.12.2018 за №5800;
зобов'язати відповідача подати звіт про виконання судового рішення протягом 1 місяця з дня набрання законної сили та виконати рішення суду негайно у межах суми платежу за один місяць.
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 29 жовтня 2018 року позов задоволено.
Визнано протиправною бездіяльність Кременчуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області щодо не виконання приписів пунктів 4-7 розділу XV Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" відносно автоматичного не переведення позивача з пенсії по інвалідності в розмірі фактичних збитків призначеної згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" на пенсію по інвалідності згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 01.10.2017 по матеріалам пенсійної справи, розмір якої обчислити із середньомісячної заробітної плати в сумі 816 крб 46 коп, згідно наявної в матеріалах пенсійної справи довідки про розмір заробітної плати за роботу в зоні відчуження Чорнобильської АЕС, виданою ПАТ "АвтоКрАЗ" 24.12.2018 за №5800.
Зобов'язано відповідача перевести позивача з пенсії по інвалідності в розмірі фактичних збитків призначеної згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" на пенсію по інвалідності згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 01.10.2017 по матеріалам пенсійної справи, розмір якої обчислити із середньомісячної заробітної плати в сумі 816 крб 46 коп., згідно наявної в матеріалах пенсійної справи довідки про розмір заробітної плати за роботу в зоні відчуження Чорнобильської АЕС, виданою ПАТ "АвтоКрАЗ" 24.12.2018 за №5800, на виконання приписів пункту 4-7 розділу XV Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" із проведенням відповідних виплат з урахування проведених.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 09 листопада 2018 року виправлено описку в рішенні Полтавського окружного адміністративного суду від 29 жовтня 2018 року шляхом зазначення по тексту рішення суду дати довідки про розмір заробітної плати за роботу в зоні відчуження Чорнобильської АЕС, виданою ПАТ "АвтоКрАЗ", за №5800 - 24.12.2015.
Відповідач, не погодившись із судовим рішенням, подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 29.10.2018 року та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову повністю.
Обґрунтовуючи вимоги апеляційної скарги посилається на прийняття оскаржуваного рішення з порушенням норм матеріального та процесуального права, зокрема Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду та доводи апеляційної скарги, дослідивши письмові докази, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено в суді апеляційної інстанції, що позивач з 03.01.2011 року отримував пенсію за віком як учасник ліквідації наслідків на ЧАЕС з урахуванням заробітної плати за період 01.01.1984 по 30.09.1989 року та з 01.07.2000 по 31.12.2003 року. З 05.09.2012 року позивача переведено на пенсію по інвалідності в розмірі відшкодування фактичних збитків у відповідності до статей 54, 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". З 01.01.2016 року вказану пенсію розраховано з урахуванням довідки про заробітну плату в зоні ЧАЕС з 08.06.1986 р. по 25.06.1986 р.
02.07.2018 року позивач звернувся до відповідача із скаргою щодо протиправного не виконання приписів пункту 4-7 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Листом від 16.07.2018 №202/К-14 позивачу повідомлено про відсутність підстав для автоматичного перерахунку пенсії.
Не погоджуючись із вказаною відмовою, позивач звернувся до суду з відповідним адміністративним позовом.
Задовольнивши позовні вимоги, суд першої інстанції зробив висновки про визнання протиправною бездіяльність Кременчуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області щодо не виконання приписів пунктів 4-7 розділу XV Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" відносно автоматичного не переведення позивача з пенсії по інвалідності в розмірі фактичних збитків призначеної згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" на пенсію по інвалідності згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 01.10.2017 по матеріалам пенсійної справи.
Колегія суддів не погоджується з висновками суду першої інстанції, враховуючи наступне.
У відповідності до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
11.10.2017 набув чинності Закон України від 03.10.2017 №2148-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", відповідно до пункту 27 якого розділ XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" доповнено пунктами 4-3 та 4-7.
Пунктом 4-3 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначено, що пенсії, призначені відповідно до цього Закону до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", з 01 жовтня 2017 року перераховуються із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1 %.
Пунктами 4-7 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначено, що особам, пенсії/щомісячне довічне грошове утримання/ яким призначені відповідно до законів України "Про Кабінет Міністрів України", "Про державну службу", "Про Національний банк України", "Про дипломатичну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про судоустрій і статус суддів", "Про судову експертизу", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", Митного кодексу України, Податкового кодексу України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України, розмір яких з урахуванням перерахунку, передбаченого пунктом 4-3 цього розділу, розрахований за нормами цього Закону, буде більший, проводиться автоматичне, без їхнього звернення, переведення пенсії на умовах, передбачених цим Законом, за матеріалами пенсійних справ.
Згідно з ч. 1 ст. 9 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: пенсія за віком; пенсія по інвалідності; пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
Згідно з ч. 1 ст. 33 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", пенсія по інвалідності залежно від групи інвалідності призначається в таких розмірах: особам з інвалідністю I групи - 100 відсотків пенсії за віком; особам з інвалідністю II групи - 90 відсотків пенсії за віком; особам з інвалідністю III групи - 50 відсотків пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 цього Закону.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", розмір пенсії за віком визначається за формулою: П = Зп х Кс, де: П - розмір пенсії, у гривнях; Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях; Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону.
За бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до цього Закону. При цьому частина розміру пенсії за віком, обчислена за раніше діючим законодавством, не може перевищувати максимальних розмірів пенсій, визначених законом для відповідних категорій пенсіонерів, та не може бути нижчою, ніж розмір трудової пенсії за віком з урахуванням цільової грошової допомоги на прожиття, що діяли на день набрання чинності цим Законом.
Відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.
За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. Додатково за бажанням особи можуть бути виключені періоди строкової військової служби, навчання, догляду за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 16 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року, а також періоди, коли особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до пунктів 7, 8 і 9 статті 11 цього Закону. У всіх випадках, крім випадку, передбаченого абзацом другим цієї частини, період, за який враховується заробітна плата, не може бути меншим, ніж 60 календарних місяців.
Таким чином, Законом № 1058-ІV прямо передбачено, що період, за який враховується заробітна плата для призначення пенсії на умовах цього Закону, не може бути меншим 60 календарних місяців.
Частиною 2 ст. 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою: Зп = Зс х (Ск : К), де: Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях; Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики; Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз 1 + Кз 2 + Кз 3 + ... + Кз n); К - страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.
Аналізуючи викладене, колегія суддів дійшла висновку, що з 01.10.17 підставою для автоматичного переведення особи, пенсію якій призначено відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", на пенсію у відповідності до умов Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" є збільшення розрахованого за нормами Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" розміру пенсії.
З матеріалів справи вбачається, що пенсію позивачу призначено відповідно до статей 54, 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986 році у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством.
За обставинами справи, позивачеві виплачується додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, інваліду ІІ групи в сумі 379,60 грн., підвищення інваліду армії, прирівняному до інвалідів війни ІІ групи - 580,80 грн., цільова грошова допомога - 50 грн. Загальний розмір пенсії, складає 4 137, 74 грн.
Відповідно до ст. 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" обчислення середньомісячного заробітку провадиться відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у разі обчислення пенсії відповідно до частини другої статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за бажанням того, хто звернувся за пенсією, середньомісячний фактичний заробіток для обчислення пенсії може визначатися за будь-які 12 місяців підряд роботи на територіях радіоактивного забруднення.
Згідно з ч. 2 ст. 27 "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що за бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до цього Закону. При цьому частина розміру пенсії за віком, обчислена за раніше діючим законодавством, не може перевищувати максимальних розмірів пенсій, визначених законом для відповідних категорій пенсіонерів, та не може бути нижчою, ніж розмір трудової пенсії за віком з урахуванням цільової грошової допомоги на прожиття, що діяли на день набрання чинності цим Законом.
В своїй апеляційній скарзі відповідач зазначає, що частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого до набрання чинності цим Законом, може бути обчислена із заробітної плати за роботу на територіях радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, як це було передбачено раніше діючим законодавством, не може перевищувати максимальних розмірів пенсій, визначених законом для відповідних категорій пенсіонерів.
Так, відповідачем було застосовано при визначенні максимального розміру пенсії п.4-1 постанови КМУ № 1783 від 20.11.2013 «Про заходи щодо поліпшення пенсійного забезпечення громадян», згідно з яким при призначенні пенсій відповідно до частини другої статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" застосовуються мінімальний та максимальний розміри пенсій (з урахуванням цільової грошової допомоги), що встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2003 р. N 544 "Про підвищення розмірів трудових пенсій", збільшені на 12 відсотків.
Статтею 43 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що перерахунок пенсій за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника, за вислугу років, призначених до набрання чинності цим Законом, здійснюється за нормами цього Закону на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час перерахунку в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
Для перерахунку пенсій, призначених до набрання чинності цим Законом, враховується заробітна плата (дохід), з якої було раніше обчислено пенсію, за документами, наявними в пенсійній справі, або за вибором пенсіонера - заробітна плата (дохід) за період, передбачений абзацом першим частини першої статті 40 цього Закону. При цьому заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається відповідно до частини другої статті 40 цього Закону із застосуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України.
Відповідно до умов Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", пенсія по інвалідності особі з інвалідністю I групи встановлюється у 100-відсотковому розмірі пенсії за віком, обчисленої за цим Законом, II групи - 90 відсотків, а III групи - 50 відсотків. У свою чергу, пенсія за віком обчислюється шляхом добутку заробітної плати (доходу) застрахованої особи (яка являє собою добуток середньої заробітної плати (доходу) і індивідуального коефіцієнту заробітної плати) та коефіцієнту страхового стажу застрахованої особи, визначеного відповідно до статті 25 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Водночас пунктом 4-3 розділу ХV Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено необхідність застосування середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1 %.
В листі Пенсійного фонду України від 16.11.17 вих. №36213/02-12 зазначено, що при переведенні на пенсію згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" має застосовуватись показник середньої заробітної плати за 2014, 2015, 2016 роки у розмірі 3764,40 грн.
В своїх поясненнях наданих до суду першої інстанції, відповідач пояснив, що на виконання пунктів 4-7 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", було проведено попередній розрахунок пенсії позивача станом на 01.10.2017 року, при цьому взято до уваги заробітну плату за документами пенсійної справи за період з 01.10.1984 по 30.09.1989 року (60 місяців), в результаті чого отримано суму 3702,60 грн, що є меншим ніж загальний розмір пенсії позивача, обчислений за Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Враховуючи ту обставину, що розмір пенсії позивача не збільшився, підстави для автоматичного переведення на пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" відсутні.
Гарантії щодо врахування для обчислення розміру пенсії заробітної плати, отриманої пенсіонером за час перебування у зоні відчуження (у т.ч., у кратному розмірі), встановлені статтями 54, 57 Закону України "Про статус i соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та Порядком обчислення пенсії особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.11 №1210, передбачені саме для розрахунку пенсії по інвалідності, призначення якої відбувається згідно з нормами Закону України "Про статус i соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Колегія суддів зазначає, що позивач отримує саме таку пенсію і її розмір є більшим, ніж розмір пенсії по інвалідності, що може бути призначений за нормами Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
В силу ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Враховуючи наведене, колегія суддів дійшла висновку, що у спірних правовідносинах відповідач діяв у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення.
Таким чином, колегія суддів зазначає, що судом першої інстанції неправильно встановлені обставини справи, та прийнято судове рішення з порушенням норм матеріального і процесуального права, тому судове рішення підлягає скасуванню, а апеляційна скарга - задоволенню.
В силу приписів ст. 229 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою технічного засобу не здійснювалось.
На підставі п.2 ч.1 ст.315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право, зокрема, скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити нове судове рішення у відповідній частині або змінити судове рішення.
Керуючись ст. ст. 242, 243, 250, 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу Кременчуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області задовольнити.
Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 29.10.2018 року по справі № 1640/2716/18 скасувати, та ухвалити нове судове рішення, яким у задоволенні позову ОСОБА_1 - відмовити.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
Головуючий суддя (підпис)ОСОБА_2
Судді(підпис) (підпис) ОСОБА_3 ОСОБА_4
Повний текст постанови складено 20.03.2019 року