ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
м. Київ
26 лютого 2019 року 15:43 № 826/8310/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Каракашьяна С.К., при секретарі судового засідання Мині І.І., за участі позивача, від відповідача - Толстунова С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомОСОБА_2
доГоловного управління Національної поліції у місті Києві
провизнання протиправним та скасування наказу, зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_2 (далі - позивач/ ОСОБА_2 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління Національної поліції у місті Києві (далі - відповідач/ ГУ НА у м. Києві), в якому просить суд:
- визнати протиправним наказ Головного управління Національної поліції у місті Києві від 01.12.2016 №948 о/с в частині присвоєння ОСОБА_2 спеціального звання рядового поліції та зобов'язати Головне управління Національної поліції у м. Києві внести до нього зміни про присвоєння ОСОБА_2 спеціального звання лейтенанта поліції з 01.12.2016;
- зобов'язати Головне управління Національної поліції у м. Києві нарахувати та виплатити ОСОБА_2 та стягнути з Головного управління Національної поліції у м. Києві на користь ОСОБА_2 оклад за спеціальним званням лейтенанта поліції з 01.12.2016 по 27.04.2017 включно в сумі 4900,00 гривень;
- зобов'язати Головне управління Національної поліції у м. Києві нарахувати і виплатити ОСОБА_2 та стягнути з Головного управління Національної поліції у м. Києві на користь ОСОБА_2 нараховану надбавку за стаж служби з 01.12.2016 по 27.04.2017 включно в сумі 3210,00 гривень;
- зобов'язати Головне управління Національної поліції у м. Києві встановити, нарахувати і виплатити ОСОБА_2 надбавку за специфічні умови проходження служби з 01.12.2016 по 26.01.2018 включно в розмірі 100% від грошового забезпечення, яке складається з посадового окладу за спеціальним званням, нарахованої надбавки за стаж служби, а також стягнути з Головного управління Національної поліції у м. Києві на користь ОСОБА_2 нараховану надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції з 01.12.2016 по 26.01.2018 включно в сумі 77134,45 гривень;
- зобов'язати Головне управління Національної поліції у м. Києві встановити, нарахувати і виплатити ОСОБА_2 премію з 01.01.2017 по 31.03.2017 включно в розмірі, рівнозначному розміру, встановленому в грудні 2016 року, а саме в розмірі 250 % від грошового забезпечення, яке складається з посадового окладу, нарахованого окладу за спеціальним званням, нарахованої надбавки за стаж служби, нарахованої надбавки за специфічні умови проходження служби, а також стягнути з Головного управління Національної поліції у м. Києві на користь ОСОБА_2 нараховану премію з 01.01.2017 по 31.03.2017 в сумі 76050,00 гривень;
- визнати протиправним рішення (накази) в частині позбавлення і зменшення ОСОБА_2 премій з 01.05.2018 по 26.01.2018 включно в сумі 18405,05 гривен., а також стягнути з Головного управління у м. Києві на користь ОСОБА_2 премію з 01.05.2018 по 26.01.2018 включно в сумі 18405,05 гривень;
- зобов'язати Головне управління Національної поліції у м. Києві нарахувати і виплатити ОСОБА_2 грошову компенсацію за незабезпечення одностроєм, а саме:
Шапка-вушанка типу А - 1 шт.;
Шапка зимова трикотажна - 1 шт.;
Плащ - 1 шт.;
Кепі типу А - 1 шт.;
Куртка зимова типу А - 1 шт.;
Куртка зимова типу В з плащової тканини темно-синього кольору - 1 шт.;
Плащ-накидка типу А чорного кольору - 1 шт.;
Брюки літні типу Б - 1 шт.;
Костюм (сорочка, брюки) типу А - 1 шт.;
Костюм (куртка, брюки) - 1 шт.;
Сорочка типу А сірого кольору - 1 шт.;
Сорочка типу А білого кольору - 1 шт.;
Сорочка типу Б - 1 шт.;
Джемпер типу А - 1 шт.;
Сорочка трикотажна з короткими рукавами типу А - 1 шт.;
Фуфайка з короткими рукавами - 1 шт.;
Кашне чорного кольору - 1 шт.;
Кашне білого кольору - 1 шт.;
Рукавички типу А - 1 шт.;
Рукавички типу Б білого кольору - 1 шт.;
Ремінь для брюк - 1 шт.;
Затискач до галстука типу А - 1 шт.;
- зобов'язати Головне управління Національної поліції у м. Києві нарахувати і виплатити ОСОБА_2 грошову компенсацію за незабезпечення одностроєм з 01.12.2016 по 01.12.2017, а саме:
Кашкет типу А - 1 шт.;
Костюм (кітель, брюки) - 1 шт.;
Сорочка типу А сірого кольору - 1 шт.;
Галстук типу А - 1 шт.
- зобов'язати Головне управління Національної поліції у м. Києві нарахувати і виплатити ОСОБА_2 компенсацією за незабезпечення одностроєм з 01.12.2016 по 31.03.2017, а саме: Черевики типу А - 1 шт.
- здійснити перерахунок одноразової грошової допомоги при звільненні з урахуванням сум нарахованих окладів за спеціальне звання, надбавки за стаж служби і за специфічні умови проходження поліції в сумі 14642,55 гривень;
- зобов'язати Головне управління Національної поліції у м. Києві нарахувати і виплатити ОСОБА_2 середній заробіток (грошове забезпечення) за весь час затримки розрахунку та стягнути його з Головного управління Національної поліції у м. Києві на користь ОСОБА_2, а саме стягнути середній заробіток (грошове забезпечення) з 26.01.2018 по 23.05.2018 у сумі 92829,86 грн., а також зобов'язати нарахувати і виплатити середній заробіток (грошове забезпечення), що становить 24807,98 грн., з 24.05.2018 по день фактичного розрахунку.
- допустити негайне виконання судового рішення в частині стягнення середнього заробітку (грошового забезпечення) за час затримки розрахунку за один місяць.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на грубе порушення своїх прав на належний рівень грошового забезпечення з боку відповідача.
Відповідач проти позовних вимог заперечував, вказавши на необґрунтованість позовної заяви, відсутності порушень з боку позивача, оскільки позивачу присвоєно спеціальне звання «Майор поліції», премія нараховувалась та виплачена позивачу згідно граничних розмірів з дотриманням чинного законодавства, компенсація за незабезпечення одностроєм законодавством не передбачена.
Розглянувши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та заперечення, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
Наказом Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві від 06.11.2015 №1009 о/с майора поліції ОСОБА_2 старшого оперуповноваженого оперативно - пошукового сектору відділу карного розшуку Подільського районного управління, звільнено з 06 листопада 2015 року у запас Збройних Сил України (з постановкою на військовий облік).
Наказом Головного управління Національної поліції України від 01 грудня 2016 року №948о/с прийнято на службу в поліції за конкурсом та призначено з 01 грудня 2016 року у Деснянському управлінні поліції ОСОБА_2 слідчим відділення розслідування злочинів у сфері транспорту слідчого відділу без доступу до інформації з грифами секретності «цілком таємно» та «таємно», посадовим окладом 2500 гривень, присвоївши спеціальне звання «рядовий поліції».
Відповідно до наказу Головного управління Національної поліції у м. Києві від 24.01.2017 №47 о/с внесено до наказу Головного управління Національної поліції України від 01 грудня 2016 року №948о/с зміни, перший абзац наказу доповнити словами: «з тимчасовим вибуттям на курси первинної професійної підготовки до Державної установи «Вишгородський навчальний центр підготовки поліцейських» Національної поліції України з 05 грудня 2016 року».
Наказом Національної поліції України від 28.04.2017 №324 о/с присвоєно спеціальні звання поліції по Головному управлінню Національної поліції у м. Києві майор поліції рядовому поліції ОСОБА_2, слідчому відділення розслідування злочинів у сфері транспорту слідчого відділу Деснянського управління поліції, майорові міліції, у порядку переатестування.
Наказом Головного управління Національної поліції у м. Києві від 22.01.2018 №49 о/с, згідно з пунктом 7 (за власним бажанням) частини 1 статті 77 Закону України «Про Національну поліцію» звільнено зі служби в поліції майора поліції ОСОБА_2 слідчого відділення розслідування злочинів у сфері транспорту слідчого відділу Деснянського управління поліції, 26 січня 2018 року, установивши щомісячну премію за січень 2018 року в розмірі 0 відсотків.
Позивач, вважаючи свої права на належний рівень грошового забезпечення з боку відповідача порушеними, звернувся з даним позовом до суду.
Досліджуючи наявні у матеріалах справи докази, оцінюючи їх у сукупності, суд бере до уваги наступне.
1. Відповідно до вимог ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначає Закон України "Про Національну поліцію".
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про Національну поліцію». Національна поліція України - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про Національну поліцію», поліція діє виключно на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.
Частинами 1 та 2 статті 13, а також частиною 1 статті 15 Закону України «Про Національну поліцію» передбачено, що систему поліції складають: центральний орган управління поліцією та територіальні органи поліції; до складу апарату центрального органу управління поліції входять організаційно поєднані структурні підрозділи, що забезпечують діяльність керівника поліції, а також виконання покладених на поліцію завдань.
Відповідно до п. 1 Положення про Національну поліцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2015 № 877, Національна поліція є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сферах забезпечення охорони прав і свобод людини, інтересів суспільства і держави, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.
Пунктом 7 Положення про Національну поліцію, передбачено, що Національна поліція здійснює свої повноваження через центральний орган управління та утворені в установленому порядку територіальні (у тому числі міжрегіональні) органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, містах, районах у містах.
Положеннями ст.81 Закону України «Про Національну поліцію» передбачено, що військовослужбовцям та громадянам, які мають військові або спеціальні звання, класні чини, під час прийняття на службу в поліції присвоюються первинні спеціальні звання поліції, відповідні наявним у них військовим або спеціальним званням, класним чинам, у порядку, визначеному Міністерством внутрішніх справ України. Громадянам, які були звільненні зі служби в поліції, під час повторного прийняття на службу присвоюється спеціальне звання поліції, які вони мали на момент звільнення.
Відповідно до приписів ч. 2 ст. 81 Закону України «Про Національну поліцію» первинні спеціальні звання середнього складу поліції присвоює керівник поліції в порядку, визначеному Міністерством внутрішніх справ України.
Частиною 6 ст. 81 Закону України «Про Національну поліцію» громадянам, які мають вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче бакалавра, після прийняття на службу в поліції та призначення на посади, які заміщуються особами середнього і вищого складу поліції, присвоюється первинне спеціальне звання лейтенанта поліції.
Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 12 березня 2016 року № 177, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 04 квітня 2016 року за № 498/28628, затверджено Порядок присвоєння спеціальних звань поліції та позбавлення спеціальних звань (далі - Порядок №177).
Пунктом 2 розділу І Порядку №177 встановлено, що первинні спеціальні звання середнього складу поліції присвоюються особам, уперше прийнятим на службу в поліцію, які не мають військових звань офіцерського складу запасу або спеціальних звань середнього складу інших органів державної влади з призначенням на посаду, після закінчення курсів первинної професійної підготовки (спеціалізації) та оголошуються наказом по особовому складу.
Відповідно до п. 5 розділу І Порядку №177 первинні спеціальні звання особам, зазначеним у пунктах 2, 3 цього розділу, присвоює Голова Національної поліції України.
Пунктом 14 розділу І Порядку №177 передбачено, що подання про присвоєння чергових спеціальних звань поліції особам, які проходять службу на посадах молодшого та середнього складу поліції, готуються відповідними кадровими підрозділами органів та підрозділів поліції для підготовки наказу по особовому складу.
Як передбачено підпунктом 1 пункту 1 та пунктом 4 розділу II Порядку №177 для присвоєння первинних спеціальних звань середнього складу поліції, у порядку зарахування на службу в поліції до Департаменту кадрового забезпечення Національної поліції України надсилається подання про присвоєння спеціального звання поліції у якому у разі присвоєння первинного спеціального звання молодшого та середнього складу поліції зазначається інформація про зняття з військового обліку або надання відстрочки на період проходження служби в поліції, закінчення курсів первинної професійної підготовки (спеціалізації) та результати висновку військово-лікарської комісії. До документів про присвоєння первинного спеціального звання середнього складу поліції додаються завірені працівником кадрового підрозділу відповідного органу чи підрозділу поліції копії диплома про закінчення вищого навчального закладу, додатка до нього, військового квитка та сертифіката про закінчення курсів первинної професійної підготовки (спеціалізації).
Відповідно до пункту 5 розділу II Порядку №177 матеріали для присвоєння спеціальних звань середнього складу поліції особам, у яких установлений строк вислуги в спеціальному званні закінчується на перше число наступного місяця, надсилаються до Департаменту кадрового забезпечення Національної поліції України до 05 числа поточного місяця.
Таким чином, приписи Закону та Порядку зобов'язують органи поліції здійснювати присвоєння первинного спеціального звання середнього складу поліції, одразу після закінчення відповідними особами курсів первинної професійної підготовки при наявності у них вищої освіти не нижче бакалавра та при призначенні їх на посади, які заміщуються особами середнього та вищого складу поліції.
Отже, момент призначення відповідної особи на посаду, яка заміщується особами середнього та вищого складу поліції, і є початком процедури присвоєння такій особі первинного спеціального
звання лейтенант поліції.
Вказана процедура має здійснюватися з дотриманням загальних принципів, в т. ч. добросовісно, розсудливо і своєчасно, тобто, протягом розумного строку.
Отже, з аналізу вищевикладеного, враховуючи процедуру призначення первинних та спеціальних звань середнього складу поліції особам, закріпленої Порядком №177 вбачається правомірність оспорюваного наказу від 01.12.2016 №948 о/с про прийняття позивача на службу в поліції, присвоївши спеціальне звання «рядовий поліції».
При цьому, суд враховує, що згідно частини 8 статті 81 Закону України «Про Національну поліцію», громадянам, які були звільнені зі служби в поліції, під час повторного прийняття на службу присвоюється спеціальне звання поліції, яке вони мали на момент звільнення.
Законом України «Про Національну поліцію» не врегульовано питання присвоєння спеціального звання поліції громадянам, які були звільнені зі служби в міліції.
Разом з тим, відповідно до п. 12 розділу ХІ Закону України «Про Національну поліцію» працівникам міліції, які у визначеному цим Законом порядку прийняті на службу до поліції, наказами про призначення на відповідні посади одночасно присвоюються відповідні спеціальні звання поліції відповідно до такої схеми співвідношення спеціальних звань: майор міліції - майор поліції.
Наказом Національної поліції України від 28.04.2017 №324 о/с позивачу присвоєно спеціальне звання «майор поліції», відповідно до вказаних положень Закону.
Більше того, спеціальне звання поліцейським присвоюється виключно наказом по особовому складу, позивач звернувся із вимогою про зобов'язання присвоїти йому спеціальне звання «лейтенант поліції» після звільнення зі служби в поліції, що унеможливлює прийняття відповідачем наказу по особовому складу.
За таких обставин суд вважає, що вимоги ОСОБА_2 про визнання протиправним наказ Головного управління Національної поліції у місті Києві від 01.12.2016 №948 о/с в частині присвоєння ОСОБА_2 спеціального звання рядового поліції та зобов'язання Головне управління Національної поліції у м. Києві внести до нього зміни про присвоєння ОСОБА_2 спеціального звання лейтенанта поліції з 01.12.2016 задоволенню не підлягають.
Також, суд відмовляє в задоволенні позовних вимог щодо зобов'язання нарахувати та виплатити ОСОБА_2 та стягнути оклад за спеціальним званням лейтенанта та надбавку за стаж служби з огляду на їх похідний характер.
2. Відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 (далі - Постанова КМУ № 988) «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Згідно пп. 1 п. 4 Постанови КМУ №988 керівникам органів, закладів та установ Національної поліції, в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення, надане право установлювати надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби.
Відповідно до ст. 94 Закону України «Про Національну поліцію» з метою впорядкування структури та умов грошового забезпечення поліцейських та курсантів вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, наказом МВС України від 06.04.2016 року № 260 затверджений Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання.
Пунктом 4 розділу ІІ Порядку № 260 визначено, що надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції поліцейським виплачується в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби.
Відповідно до абз. 2 п. 4 розділу ІІ Порядку № 260 розмір надбавки встановлюється кожному поліцейському індивідуально, залежно від специфіки умов проходження служби (успішне виконання повноважень, якість, складність, обсяг та важливість виконуваних завдань, залучення до розробки проектів нормативно-правових актів тощо) на підставі мотивованого подання керівника структурного підрозділу відповідного органу поліції та оголошується наказом по особовому складу.
Згідно до абз. 3 п. 4 розділу ІІ Порядку № 260 виплата надбавки проводиться на підставі наказу про її встановлення з дня, зазначеного в наказі, у разі відсутності дати - з дня підписання наказу.
Відповідно до абз. 4 п. 4 розділу ІІ Порядку № 260 поліцейським, які отримують підвищені посадові оклади, надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції виплачується з урахуванням підвищених посадових окладів.
Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, за результатами роботи позивача на посаді не надавались мотивовані подання керівника структурного підрозділу відповідного органу про надбавки за специфічні умови проходження позивачем служби в поліції, накази не виносилися та не оголошувались по особовому складу.
Поряд з цим, позивачем жодним чином необґрунтовано та не підтверджено специфічних умов проходження служби в поліції, специфіки умов проходження служби (якість, складність, обсяг та важливість виконуваних завдань, залучення до розробки проектів нормативно-правових актів тощо).
Натомість, наведені позивачем в тексті позовної заяви посилання свідчать лише про виникнення у позивача сподівань та очікувань бажаного розміру грошового забезпечення.
З огляду на вказане, суд вбачає необґрунтованою та відмовляє в задоволенні вимоги позивача про зобов'язання встановити, нарахувати і виплатити ОСОБА_2 надбавку за специфічні умови проходження служби з 01.12.2016 по 26.01.2018 включно в розмірі 100% від грошового забезпечення, яке складається з посадового окладу за спеціальним званням, нарахованої надбавки за стаж служби, а також стягнути з на користь позивача таку надбавку.
3. Згідно з пунктом 3 Порядку № 260 грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад; оклад за спеціальним званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); премії; одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Як вже зазначалось, у пункті 1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" визначено, що грошове забезпечення, зокрема, поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Підпунктом 2 пункту 4 цієї постанови надано право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення, здійснювати преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби.
Аналогічні положення містяться у пункті 12 розділу 2 Порядку № 260, в якому визначено, що керівники органів поліції мають право преміювати поліцейських відповідно до особливостей проходження служби та особистого внеску поліцейського в загальні результати служби з урахуванням специфіки і особливостей виконання покладених на нього завдань та у межах асигнувань, затверджених на грошове забезпечення для утримання Національної поліції.
Розміри премії встановлюються за рішенням керівників органів поліції відповідно до затверджених ними положень про преміювання та наявного фонду грошового забезпечення.
Виплата премій поліцейським здійснюється за наказами керівників органів поліції.
У випадку допущення поліцейськими проступків, які впливають на розмір премії, до наказу вносяться відповідні зміни та проводиться перерахунок премії в наступному місяці.
Накази про преміювання поліцейських видаються до 25 числа кожного місяця на підставі списків начальників структурних підрозділів органу поліції, погоджених з фінансовим підрозділом у частині розміру фонду преміювання.
Виплата премії проводиться щомісяця в останній день місяця за поточний місяць разом з виплатою грошового забезпечення.
Таким чином, встановлення премії є правом, а не обов'язком керівника, і її розмір залежить від особистого внеску поліцейського в загальний результат служби та виплачується у межах асигнувань, затверджених на грошове забезпечення для утримання Національної поліції.
Аналогічна позиція викладена у постанові Верхового Суду від 04.07.2018 року № 805/1182/17-а.
Отже, премія до виду складової грошового забезпечення, яке залежить, по-перше, від наявності відповідних бюджетних асигнувань, по-друге, від оцінки керівництва поліцейського, його особистого внеску поліцейського в загальні результати служби.
Питання преміювання поліцейського є правом, а не обов'язком відповідача. Зазначеним правом відповідач користується в залежності від власної оцінки роботи конкретного поліцейського.
Така оцінка результатів роботи поліцейського є виключно дискреційним повноваженням керівника поліцейського підрозділу, яка проводиться в межах його власного розсуду про ефективність роботи підлеглого, та не може бути перевірена та досліджена судом.
Призначення або позбавлення премії поліцейського, не є заходом дисциплінарної відповідальності, не потребує службового розслідування, доведеності вини поліцейського у скоєнні правопорушення, а є суто управлінським рішенням, яке переслідує виховні цілі, підвищує зацікавленість поліцейського у результатах своєї роботи, підвищує виконавську дисципліну
При цьому, з наданих відповідачем документів (наказів, списків на преміювання) вбачається встановлення та виплата премій позивачу, при цьому розмір фактично виплаченої премії перевищував розмір, запропонований керівництвом позивача.
4. Організація забезпечення поліцейських одностроєм згідно з нормами належності однострою поліцейських (у мирний час) визначена Порядком забезпечення поліцейських одностроєм (у мирний час), затверджений наказом Міністерства внутрішніх справ від 12.09.2017 №772.
Водночас, ані вказаним Порядком №772 ані Законом України «Про Національну поліцію» не передбачено компенсацію за незабезпечення одностроєм.
Відтак, суд відмовляє в задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 про грошову компенсацію незабезпечення одностроєм.
Решта позовних вимог задоволенню не підлягають з огляду на їх похідний характер.
Враховуючи викладене, позовні вимоги є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, відповідачем доведено правомірність спірних рішень, дій, з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов ОСОБА_2 не підлягає задоволенню.
Керуючись вимогами ст.ст. 2, 5 - 11, 19, 72 - 77, 90, 139, 241 - 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
В задоволенні позову ОСОБА_2 відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України. Рішення суду може бути оскаржено за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295 - 297 КАС України.
Повний текст рішення складено 15.03.2019.
Суддя С.К. Каракашьян