Ухвала від 19.03.2019 по справі 263/2033/19

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

19 березня 2019 р. Справа №263/2033/19

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Христофоров А.Б., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до виконуючого обов'язки начальника Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області ОСОБА_2, третя особа - Департамент соціального захисту населення Маріупольської міської ради, про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1, 14 березня 2019 року звернувся з позовною завою до виконуючого обов'язки начальника Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області ОСОБА_2, третя особа - Департамент соціального захисту населення Маріупольської міської ради про:

- визнання протиправними дії виконуючого обов'язки начальника Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області ОСОБА_2 щодо припинення пенсійних виплат;

- скасування рішення про припинення випалити пенсії;

- зобов'язання виконуючого обов'язки начальника Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області ОСОБА_2 відновити пенсійні виплати згідно з вимогами конституції і чинного законодавства України;

- стягнення з виконуючого обов'язки начальника Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 заборгованість, яка виникла з серпня 2018 року в сумі, що всі місячні виплати на рахунок, відкритий в АТ «ОСОБА_3 Аваль».

При вирішенні питання про відкриття провадження у справі, досліджуючи зміст та обґрунтованість позовної заяви та наданих документів до позовної заяви, набуваю висновку, що вона підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 1, 4 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті та всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

До позовної заяви не додано жодних доказів на підтвердження обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, відповідно до кількості сторін.

Окрім того, заявлено позовну вимогу скасування рішення про припинення випалити пенсії, проте до додатків до позовної заяви не додано вказаного рішення, та всі позовні вимоги заявлено до виконуючого обов'язки начальника Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області ОСОБА_2

Однак, відповідно до Положення про управління пенсійного фонду України в районах, містах та районах у містах, а також про об'єднані управління, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 22 грудня 2014 року № 28-2, на теріторіальні управління Пенсійного фонду України в районах покладено функції по призначенню (перерахунку) і виплаті пенсії, а не на виконуючих обов'язків начальника територіальних управлінь чи начальників, які є посадовими особами.

Згідно з п. 11 ч. 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України позивач повинен надати суду власне письмове підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви позивачем не надано суду власного письмового підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Окрім того, згідно частини 3 статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 №3674-VI, розмір ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано, зокрема, фізичною особою або фізичною особою - підприємцем становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

Відповідно до ст. 7 Закону України “Про Державний бюджет” від 23.11.2018 № 2629-VIII, розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу становить 1921,00 грн.

Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір за позовні вимоги немайнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу в розмірі 768,40 грн.

Згідно з п. 2 ч.5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

В позовні заяві не зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), та ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.

Окрім того, відповідно до ст. 94 КАС України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом.

Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Згідно з частинами 1 та 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Таким чином, суд вважає за необхідне залишити даний позов без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 171, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до виконуючого обов'язки начальника Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області ОСОБА_2, третя особа - Департамент соціального захисту населення Маріупольської міської ради, про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 10 днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом:

1. приведення позовної заяви у відповідність до ст. 160 КАС України, а саме зазначення:

реєстраційного номеру облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України позивача;

ідентифікаційного коду юридичної особи сторін в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;

надання обґрунтованих пояснень та доказів щодо протиправності дій виконуючого обов'язки начальника Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області ОСОБА_2, як відповідача по справі.

2. надання засвідчених належним чином доказів у 2-х екземплярах:

що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги;

власного письмового підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав;

сплати судового збору в розмірі 768,40 грн. за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру або обґрунтованого клопотання про відстрочення сплати судових витрат та доказів в підтвердження неможливості сплати судового збору.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.

Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.

Суддя Христофоров А.Б.