Постанова від 18.03.2019 по справі 566/395/19

№566/395/19

ПОСТАНОВА

18 березня 2019 року смт. Млинів Рівненська обл.

Суддя Млинівського районного суду Рівненської області Феськов П.В. розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у Волинській області про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Млинівського районного суду перебуває протокол про адміністративне правопорушення серії БД №319872 від 04 березня 2019 року, з якого вбачається, що 04 березня 2019 року о 07 год. 50 хв. ОСОБА_1, керуючи автомобілем марки «ЗАЗ-DAEWOO», номерний знак НОМЕР_1 в м.Луцьк вул.Дубнівська,111, не врахував дорожньої обстановки, не вибрав безпечної швидкості руху, не дотримався безпечної дистанції та допустив зіткнення з автомобілем марки «ВАЗ-321091», номерний знак НОМЕР_2, який зупинився попереду. Внаслідок ДТП автомобілі отримали механічні ушкодження. (а.с.1)

Дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за ст.124 КУпАП.

Відповідно до ч.ч.1-2 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

Згідно із ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до положень ст.ст. 245, 252 КУпАП, висновок про наявність чи відсутність в діях особи адміністративного правопорушення має бути зроблений на підставі всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності.

Статтею 251 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Судом встановлено, що під час оформлення протоколу працівниками поліції було порушено вищезазначені норми КУпАП.

З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 допустив зіткнення з іншим автомобілем на автодорозі в м.Луцьк. Однак, у графі «свідки чи потерпілі» не зазначено даних щодо наявності або відсутності свідків-очевидців ДТП, не зазначено потерпілу особу (фізичну чи юридичну), якій, в результаті ДТП було завдано матеріальну шкоду, враховуючи, що в протоколі зазначено про отримання механічних пошкоджень обома автомобілями.

Незазначення таких даних позбавляє суд змоги визначитись з тим, хто підлягає виклику у судове засідання в якості свідків і потерпілого.

За таких обставин, враховуючи виявлені недоліки при оформленні протоколу, суд позбавлений можливості надати оцінку в частині доведеності чи недоведеності обставин, відображених у протоколі про адміністративне правопорушення, а тому приходить до висновку про необхідність повернення протоколу для належного дооформлення до Управління патрульної поліції у Волинській області.

На підставі викладеного, керуючись ст. 256 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП повернути до Управління патрульної поліції у Волинській області для належного оформлення.

Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.

Суддя: П.В.Феськов