Рішення від 15.03.2019 по справі 531/317/19

15.03.2019

єдиний унікальний номер справи 531/317/19

номер провадження 2-а/531/5/19

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 березня 2019 року м.Карлівка

Карлівський районний суд Полтавської області у складі

головуючої судді Попова М.С.

за участі секретаря судового засідання Клименко Т.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в судовій залі у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу №531/317/19 за позовом Карлівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області про скасування постанови про накладення штрафу,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з вищевказаним адміністративним позовом у якому просив скасувати постанову державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління ДВС ГТУЮ у Полтавській області ОСОБА_1 від 05.02.2019, виконавче провадження №57739046, про накладення штрафу за невиконання рішення суду у розмірі 10200,00 грн.

У позові посилаються на те, що у провадженні Відділу примусового виконання рішень управляння ДВС ГТУЮ у Полтавській області перебуває виконавче провадження №57739046 щодо виконання виконавчого листа №531/1206/17 виданого 21.09.2018 Карлівським районним судом Полтавської області, згідно якого Управління зобов'язано ОСОБА_2 виплату пенсії за віком та здійснити виплату пенсії, починаючи з 01.01.2017. 17.01.2019 на адресу позивача надійшла постанова державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління ДВС ГТУЮ у Полтавській області ОСОБА_1 від 05.02.2019 про накладення на позивача штрафу у розмірі 10200,00 грн за невиконання рішення суду, яку позивач вважає необґрунтованою та прийнятою з порушенням вимог чинного законодавства, оскільки на виконання рішення суду, в частині поновлення ОСОБА_2 виплати пенсії за віком та здійснення виплати пенсії за віком, починаючи з 01.01.2017, позивачем у добровільному порядку винесено протокол про призначення пенсії від 06.09.2018, яким пенсію поновлено з 01.10.2018. виплата присуджених ОСОБА_2 сум пенсій може бути проведена за наявності державного фінансування з Державного бюджету України. Виплату пенсії здійснює Управління з координації та контролю за виплатою пенсії ГУ ПФУ в Полтавській області. Листом від 30.11.2018 позивач повідомив відповідача про добровільне виконання зобов'язання в межах повноважень управління.

В судове засідання представник позивача не з'явився, але від нього мається письмова заява про розгляд справи за його відсутності, позов підтримує та просить суд його задовольнити.

Представник відповідача до суду не з'явилися, але суду було надано заперечення, у якому просить відмовити у задоволенні позовних вимог з підстав у ньому викладених.

Відповідно до ч.4 ст.229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши письмові матеріали справи суд приходить до наступних висновків.

05.02.2019 державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень управління ДВС ГТУЮ у Полтавській області ОСОБА_1 було винесено постанову про накладення на позивача штрафу у розмірі 10200,00 грн за невиконання рішення суду (а.с.8).

Позивачем у добровільному порядку винесено протокол про призначення пенсії ОСОБА_2 від 06.09.2018, яким пенсію поновлено з 01.10.2018 (а.с.9,10) .

Учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб, що передбачено ч.1 ст. 287 КАС України.

Відповідно до ч.1 ст.1 ЗУ «Про виконавче провадження», Виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Згідно правової позиції, що викладена у постанові ВСУ від 09.06.2015 у справі № 21-658а15, часткове невиконання судового рішення управлінням ПФУ з незалежних від останнього причин (через відсутність відповідного фінансування із державного бюджету) є поважною причиною в розумінні статей 75 та 89 Закону N 606-XIV.

Враховуючи викладене вище, суд вважає, що позивачем частково виконано рішення суду, в межах свої повноважень, а виплата пенсії ОСОБА_2 не проведена через відсутність відповідного фінансування із державного бюджету, тобто з незалежних від позивача причин, тому даний адміністративний позов слід задовольнити та скасувати постанову державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління ДВС ГТУЮ у Полтавській області ОСОБА_1 від 05.02.2019, виконавче провадження №57739046, про накладення штрафу за невиконання рішення суду у розмірі 10200,00 грн.

Керуючись ст.ст.72-77, 229,287 КАС України, ЗУ «Про виконавче провадження»,Постановою ВСУ від 09.06.2015 у справі № 21-658а15, суд,

ВИРІШИВ:

Позов Карлівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області про скасування постанови про накладення штрафу, задовольнити.

Скасувати постанову державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управляння державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області ОСОБА_1 від 05.02.2018, виконавче провадження №57739046, про накладення штрафу на Карлівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області за невиконання рішення суду у розмірі 10200,00 грн.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом 30 днів з дня складення в повному обсязі до Харківського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Карлівський районний суд Полтавської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя: М.С.Попов

Попередній документ
80479967
Наступний документ
80479969
Інформація про рішення:
№ рішення: 80479968
№ справи: 531/317/19
Дата рішення: 15.03.2019
Дата публікації: 18.03.2019
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Карлівський районний суд Полтавської області
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів