18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
11 березня 2019 року м. Черкаси
справа № 5026/2139/2011
Господарський суд Черкаської області в складі: головуючого - судді Скиби Г.М., розглянувши клопотання товариства з обмеженою відповідальністю “Компанія “НІКО-ТАЙС” про участь представника стягувача у судовому засіданні в режимі відеоконференції
у справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Київ, вул. Симиренка, 12Б, оф. 67
до приватного підприємства “Фроменталь”, м. Черкаси, вул. Добровольського/Благовісна, 27/456
про стягнення 36 459,08 грн. курсової різниці,
Ухвалою господарського суду Черкаської області від 11.03.2019р. призначено скарги товариства з обмеженою відповідальністю “Компанія “НІКО-ТАЙС” на дії та бездіяльність державного виконавця Придніпровського відділу державної виконавчої служби міста Черкаси Головного територіального управління юстиції у Черкаській області до розгляду в судове засідання.
Разом з скаргами стягувач надіслав до господарського суду клопотання від 24.12.2018р. №24-2/12 та від 03.11.2018р. №03-2/11 про участь представника товариства з обмеженою відповідальністю “Компанія “НІКО-ТАЙС” у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Клопотання мотивовані тим, що стягувач - ТОВ “Компанія “НІКО-ТАЙС” не може забезпечити явку повноважного представника безпосередньо до господарського суду Черкаської області, враховуючи факт віддаленого знаходження від місця знаходження суду та наявність значних витрат, необхідних для прибуття скаржника до суду.
Розглянувши подані клопотання, судом враховано наступне:
Згідно ч. 1 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Згідно ч. 2 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України учасник справи подає заяву про участь у судовому засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання.
Ухвалою господарського суду Черкаської області від 11.03.2019р. явка учасників справи в судове засідання не визнавалась судом обов'язковою.
Ухвала суду, прийнята за наслідками вирішення цього питання, оскарженню не підлягає.
Державна судова адміністрація України висвітлює на своєму офіційному веб-сайті інформацію про суди, які забезпечені технічними засобами для участі особи у засіданні суду в режимі відеоконференції. Така інформація має враховуватися судами при постановленні ухвал щодо проведення відеоконференцій.
Забезпечення відеоконференції відбувається за допомогою web-програми “Бронювання систем відеоконференцзв'язку”. Бронювання здійснюється на онлайн-сайті судової влади: https//vr.court.gov.ua. Приміщення суду має тільки два зали судових засідань, обладнані технічними засобами для участі особи у засіданні суду в режимі відеоконференції.
Відтак, господарський суд Черкаської області 14 квітня 2019 р. о 14 год. 30 хв. не має технічної можливості здійснювати проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
Ухвала суду, прийнята за наслідками вирішення цього питання, оскарженню не підлягає.
Враховуючи вищенаведене, суд не вважає за необхідне здійснювати розгляд господарської справи в режимі відеоконференції, а тому клопотання товариства з обмеженою відповідальністю “Компанія “НІКО-ТАЙС” про участь представника стягувача у судовому засіданні в режимі відеоконференції задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
Клопотання товариства з обмеженою відповідальністю “Компанія “НІКО-ТАЙС” про участь представника стягувача у судовому засіданні в режимі відеоконференції залишити без задоволення.
Копію ухвали надіслати учасникам судового процесу.
Суддя Г.М. Скиба