Ухвала від 12.03.2019 по справі 1340/3961/18

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про повернення апеляційної скарги

12 березня 2019 рокуЛьвів№ 857/784/19

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

судді-доповідача -Сапіги В. П.

суддів -Довгої О. І.

Запотічного І. І.

перевіривши апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 22 листопада 2018 року у справі № 1340/3961/18 за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про визнання протиправними і скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою судді Восьмого апеляційного адміністративного суду від 22 січня 2019 року апеляційну скаргу залишено без руху у зв'язку з невідповідністю апеляційної скарги вимогам статті 296 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: не додано документа про сплату судового збору та надано десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення виявлених недоліків.

На адресу суду надійшла заява Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про продовження строку для усунення недоліку апеляційної скарги. Його доводи полягали в тому, що кошти на сплату судового збору на рахунок суб'єкта владних повноважень надходять частинами, а на даний час такі відсутні.

Ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 19.02.2019 продовжено строк для усунення Головному управлінню ДФС у Львівській області недоліку апеляційної скарги на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 22 листопада 2018 року у справі № 1340/3961/18, зазначених в ухвалі судді-доповідача Восьмого апеляційного адміністративного суду від 22 січня 2019 року, на 10 днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Згідно з повідомленням про вручення поштового відправлення із штриховим ідентифікатором № 7900726317786 копію ухвали Восьмого апеляційного адміністративного суду від 19 лютого 2019 року про продовження процесуального строку скаржник отримав 25 лютого 2019 року.

11 березня 2019 року на адресу апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання Головного управління ДФС у Львівській області про продовження строку для усунення недоліку апеляційної скарги, яка за своїм змістом аналогічна попередньо поданій заяві про продовження строку для усунення недоліку апеляційної скарги. Доводи полягають в тому, що кошти на сплату судового збору на рахунок суб'єкта владних повноважень надходять частинами, а на даний час такі відсутні.

Проаналізувавши матеріали справи, суд прийшов до висновку про наявність підстав для повернення апеляційної скарги з огляду на наступне.

Суд апеляційної інстанції зазначає, що податковим органом не надано жодних доказів на підтвердження вчинення будь яких дій з метою отримання коштів для сплати судового збору за подання апеляційної скарги у цій справі.

Органи доходів і зборів є державними органами, які утримуються за рахунок Державного бюджету України, та мають право в межах бюджетних асигнувань здійснити розподіл коштів, якими можна було б забезпечити сплату судового збору.

Фінансування витрат на оплату судового збору для державних органів із державного бюджету передбачено за кодом економічної класифікації 2800 «Інші поточні платежі», розмір яких щорічно затверджується відповідним кошторисом.

Податковим органом не надано жодних доказів, які б підтверджували сукупність послідовних та регулярних дій спрямованих на отримання достатнього фінансування для сплати судового збору у цій справі.

З урахуванням наведеного та беручи до уваги, що особа, яка утримується за рахунок державного бюджету, має право в межах бюджетних асигнувань здійснити розподіл коштів з метою забезпечення сплати судового збору, суд апеляційної інстанції вважає, що обставини, пов'язані з фінансуванням установ чи організацій з державного бюджету, відсутністю в ньому коштів, призначених для сплати судового збору суб'єктами владних повноважень чи недостатньою їх кількістю, не є підставою для продовження строків для сплати судового збору.

Враховуючи наведене вище, суд апеляційної інстанції вважає, що в задоволенні клопотання про продовження строку на усунення недоліків необхідно відмовити.

У встановлений суддею-доповідачем строк особою, яка подала апеляційну скаргу, не усунуто недоліків апеляційної скарги.

Згідно з частиною другою статті 298 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.

Відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга повертається скаржнику, якщо останній не усунув недоліки апеляційної скарги, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

З огляду на викладене, суд вважає, що апеляційну скаргу слід повернути скаржнику.

На підставі викладеного, керуючись статтями 169, 296, 298 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Відмовити Головному управлінню Державної фіскальної служби у Львівській області у задоволенні клопотання про продовження строку на усунення недоліків апеляційної скарги.

Апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 22 листопада 2018 року у справі № 1340/3961/18 повернути скаржнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Суддя-доповідач В. П. Сапіга

судді О. І. Довга

І. І. Запотічний