Рішення від 12.03.2019 по справі 620/110/19

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 березня 2019 року Чернігів Справа № 620/110/19

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Скалозуба Ю.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників адміністративну справу

за позовомПублічного акціонерного товариства "Чернігівобленерго"

доОфісу великих платників податків Державної фіскальної служби України

провизнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення,

УСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» (надалі також - ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО», Товариство, позивач) звернулось до суду з позовною заявою до Офісу великих платників Державної фіскальної служби України (далі - також Офіс великих платників, відповідач), у якій просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0017904204 від 20.12.2018 в частині нарахування штрафу в розмірі 10% у сумі 54665,78 грн за затримку реєстрації податкової накладної від 31.03.2018 № 125/15 на суму ПДВ 546657,82 грн.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що вимоги до граничних строків реєстрації податкових накладних передбачені пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, відповідно до якого, податкові накладні, розрахунки коригувань до податкових накладних, складені з 16 по останній календарний день місяця реєструються в ЄРПН до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені. У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом. Податкова накладна №125\15 на суму ПДВ 546 657,82 грн складена 31.03.2018 з граничним терміном реєстрації 15.04.2018, що припадав на неділю. Пунктом 3 «Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1246 від 29.12.2010 (далі за текстом - Порядок №1246) визначено, що «операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки Реєстру, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем». Таким чином неділя 15.04.2018 відповідно до п. 3 Порядку №1246, була операційним днем, який тривав з 8-ї до 20-ї години. В свою чергу, податкова накладна від 31.03.2018 № 125/15 на суму ПДВ 546 657,82 грн була відправлена на реєстрацію в ЄРПН 15.04.2018 о 18 годині 37 хвилин, тобто за 1 годину 23 хвилини до закінчення операційного дня. Однак, ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» квитанцій про прийняття, неприйняття, зупинення податкової накладної до кінця операційного дня (до 20 год. 15.04.2018) не отримувало. Пунктом 201.10 ст.201 ПКУ передбачено, якщо надіслані податкові накладні таабо розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених відповідно пунктам 201.1 ст.201 ПКУ, протягом операційного дня продавцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин. Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних (п.201.10 абз. 13 ст.201 ПКУ).

Таким чином, з урахуванням наведеного, на думку позивача, податкова накладна від 31.03.2018 №125/15 на суму ПДВ 546 657,82 грн вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних 15.04.2018, тобто, в межах строку, визначеного Податковим кодексом України. Таким чином, позивач вважає, що відсутні підстави для застосування штрафних санкцій, передбачених Податковим кодексом України.

Відповідач на адресу суду в установлені строки направив відзив, у якому позовні вимоги не визнав, просив у їх задоволенні відмовити повністю, оскільки функція щодо ведення ЄРПН закріплена за ДФС України. Відповідно інформаційних баз даних наявних в Офісі великих платників податків ДФС податкова накладна від 31.03.2018 № 125/15 зареєстрована в ЄРПН 16.04.2018 о 08:14:15 за № 9069278131 (квитанція 1).

В свою чергу, позивач направив суду відповідь на відзив, в якій звертає увагу на те, що за порушення термінів реєстрації податкових накладних №95/04 від 14.02.2017, №174/05 від 30.09.208 та №495/04 від 08.08.2018 позивачем сплачено штраф у розмірі 10% 03.01.2019, що підтверджується копією квитанції. Таким чином, оскаржуване повідомлення-рішення на загальну суму 54 836,85 грн оскаржується Товариством частково, а саме, за виключенням оплаченої частини в розмірі 171,07 грн, тобто у сумі 54 665,78 грн (54836,85 грн - 171,07 грн), що становить 10 % від податкової накладної від 31.03.2018 № 125/15. Крім того, позивач звертає увагу на те, що по тексту відзиву на позовну заяву відповідач не зазначає жодної норми права, яку б було порушено Товариством, не надано жодного доказу на підтвердження своєї позиці, окрім зазначеного, відповідачем повністю визнаються факти зазначені ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» у позовній заяві.

Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 14.01.2019 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративний справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання.

Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

Офісом великих платників податку Державної фіскальної служби України було проведено камеральну перевірку своєчасності реєстрації податкових накладних таабо розрахунків коригування до податкових накладних ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» в Єдиному реєстрі податкових накладних виписаних (далі за текстом - ЄРПН) за період з лютого 2017 року по серпень 2018 року, за результатами якої складено Акт від 23.11.2018 №3766/28-10-42-04/22815333 (далі - Акт), (а.с. 28-30).

Не погоджуючись з обставинами, зазначеними в акті перевірки, Товариством було подано заперечення від 04.12.2018 № 48/7193 (а.с. 31-32).

Офісом великих платників податків ДФС прийнято податкове повідомлення - рішення від 20.12.2018 № 0017904204, в якому зазначено, що згідно з підпунктом 54.3.3. пункту 54.3 статті 54 глави 4 розділу Податкового кодексу України, на підставі акту перевірки від 23.11.2018 №3766/28- 10-42-04/22815333, з урахуванням листа про розгляд заперечення від 19.12.2018 № 53793/10/28/-10-42-04-15 та за даними Єдиного реєстру податкових накладних за звітний період з 01.02.2017 по 31.08.2018 встановлено порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування податкових накладних, визначених статтею 201, та згідно зі статтею 120-1 Податкового кодексу України, до ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» за затримку реєстрації податкових накладних на 15 і менше календарних днів на суму ПДВ 548368,25 грн застосовано штраф у розмірі 10% у сумі 54836,85 грн.

ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» не погоджується з прийнятим податковим повідомленням рішенням в частині нарахування штрафу в розмірі 10% у сумі 54665,78 грн за затримку реєстрації податкової накладної від 31.03.2018 № 125/15, а тому звернулось до суду з вказаним позовом за захистом своїх прав та законних інтересів.

Надаючи нормативну правову оцінку відносинам, що склались між сторонами суд зважає на таке.

Так, спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплату пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків і визначає заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу є Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі - також ПК України).

Відповідно до підпункту 14.1.60 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (в редакції станом на момент виникнення спірних правовідносин) Єдиний реєстр податкових накладних - це реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконаної влади, що реалізує державну податкову політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) здійснюється відповідно до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету МІНІСТРІВ України від 29.12.2010 №1246 (далі - Порядок №1246, в редакції станом на момент виникнення спірних правовідносин).

Пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України визначено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

В силу приписів норм пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Відповідно до вимог пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Згідно з пунктом 8 Порядку №1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування складаються та реєструються постачальником (продавцем) - платником податку, крім випадків, визначених пунктом 9 цього Порядку.

Згідно з пунктом 9 Порядку №1246, за операціями з постачання послуг нерезидентом податкова накладна та/або розрахунок коригування складаються та реєструються зареєстрованим на території України отримувачем (покупцем) - платником податку таких послуг.

Пунктом 12 Порядку №1246 передбачено, що після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 2001.3 і 2001.9 статті 2001 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації / зупинення реєстрації / відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Пунктом 13 Порядку №1246 передбачено, що за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція). Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС (пункт 14 Порядку №1246).

У квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття (пункт 15 Порядку №1246).

Вимогами пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України передбачено, що якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до вимог пунктів 201.10 статті 201 Податкового кодексу України у разі порушення цього терміну реєстрації податкових накладних до платника податків (продавець товарів/послуг, який склав відповідні податкові накладні) застосовуються штрафні санкції визначені цим Кодексом.

Згідно з пунктом 1201. 1 статті 1201 Податкового кодексу України порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 Податкового кодексу України, тягнуть за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 Податкового кодексу України покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі: 10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках/коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів; 20 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках/коригування, - у разі порушення терміну реєстрації 16 до 30 календарних днів; 40 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових розрахунках коригування - у разі порушення терміну реєстрації від 61 і більше календарних днів.

Як встановлено судом, податкова накладна №125\15 на суму ПДВ 546 657,82 грн складена 31.03.2018 з граничним терміном реєстрації 15.04.2018, що припадав на неділю та відповідно до п. 3 Порядку № 1246 неділя 15.04.2018 була операційним днем, який тривав з 8-ї до 20-ї години.

Відповідно до протоколу документообігу у програмі «Medoc», копія якого наявна в матеріалах справи, податкова накладна від 31.03.2018 № 125/15 на суму ПДВ 546 657,82 грн була відправлена на реєстрацію в ЄРПН 15.04.2018 о 18 годині 37 хвилин, тобто за 1 годину 23 хвилини до закінчення операційного дня.

Як зазначає позивач, квитанцій про прийняття, неприйняття, зупинення податкової накладної до кінця операційного дня (до 20 год. 15.04.2018) ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» не отримувало.

З огляду на матеріали справи, повідомлення про отримання звітності до ДФСУ та квитанція про реєстрацію даної податкової накладної були надіслані 16.04.2018. При цьому у повідомленні зазначено час доставки о 08 годині 18 хвилин 20 сек., а в квитанції №1, про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН, зазначено час реєстрації о 08 годині 14 хвилин 15 сек.

Тобто, квитанція №1, яка повинна надходити після повідомлення, прийшла раніше на 4 хв. 05 с., що свідчить про наявний збій в роботі ЄРПН, який і призвів до виникнення вищезгаданої ситуації.

Таким чином, з врахуванням п. 201.10 ст.201 ПКУ, податкова накладна від 31.03.2018 №125/15 на суму ПДВ 546 657,82 грн вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних 15.04.2018, тобто, в межах строку, визначеного Податковим кодексом України.

Враховуючи зазначене вище, судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що платником податку були вчинені дії з метою реєстрації податкових накладних в межах строку, наданого Податковим кодексом України для реєстрації таких накладних, однак податкові накладні не були зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, в межах того операційного дня, коли податкові накладні відправлені ЄРПН та квитанції про прийняття, неприйняття або зупинення останньої отримано не було. Позивач не може бути притягнутий до відповідальності за порушення граничних термінів реєстрації податкової накладної, якщо ним вчинено всі дії щодо реєстрації податкових накладних в межах встановлених Податковим кодексом України строків для реєстрації таких податкових накладних, однак така реєстрація не відбулася з незалежних від платника податку причин.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 01.08.2018 у справі № 806/999/16.

Згідно зі статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 2 статті 2 КАС України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з статтею 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи..

Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно з частиною 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Згідно зі ст. 249 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

З урахуванням задоволення позовних вимог, суд дійшов висновку про стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України на користь позивача судові витрати у розмірі 1921 грн.

Керуючись ст. ст.139, 227, 241-243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов Публічного акціонерного товариства «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» - задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників Державної фіскальної служби України № 0017904204 від 20.12.2018 в частині нарахування штрафу в розмірі 10% у сумі 54665,78 грн за затримку реєстрації податкової накладної від 31.03.2018 № 125/15 на суму ПДВ 546657,82 грн.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України на користь Публічного акціонерного товариства «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» судові витрати у розмірі 1921(одна тисяча дев'ятсот двадцять одна) грн.

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Позивач: Публічне акціонерне товариство "Чернігівобленерго", вул. Гонча, 40, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 22815333.

Відповідач: Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби України, вул. Дегтярівська, 11 г, м. Київ, 04119, код ЄДРПОУ 39440996.

Дата складення повного рішення суду - 12.03.2019.

Суддя Ю. О. Скалозуб