Справа № 456/792/19
Провадження № 3/456/390/2019
06 березня 2019 рокуСуддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області ОСОБА_1 розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина ОСОБА_3 Федерації, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрований за адресою: ОСОБА_3 Федерація АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП,
05.03.2019 року до Стрийського міськрайонного суду Львівської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ГР № 306506 від 25.02.2019 року відносно ОСОБА_2 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями головуючим суддею визначено ОСОБА_1
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ГР № 306506 від 25.02.2019 року вбачається, що 25.02.2019 року близько 12 год. 00 хв. гр. ОСОБА_2, за місцем свого проживання, а саме в с. Підгірці, Стрийського району, Львівської області вчинив відносно своєї тещі ОСОБА_4 насильство в сім'ї, а саме умисні дії психологічного характеру, що полягало у висловлюванні нецензурною лайкою та погрозах фізичною розправою.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, приходжу до висновку, що даний протокол разом з долученими до нього матеріалами підлягає поверненню для належного оформлення з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 173-2 КУпАП адміністративним правопорушенням є вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Згідно з ч. 12 розділу ІІ «Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції», затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.11.2015 року № 1376,протокол про адміністративне правопорушення підписується уповноваженою посадовою особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. За наявності свідків і потерпілих протокол про адміністративне правопорушення може бути підписано також цими особами.
Відповідно до ст. 256 КУпАП тавказаної Інструкції в протоколі в графі «потерпілі» вказано ОСОБА_4 та згідно фабули, яка міститься в протоколі, правопорушення вчинено ОСОБА_2 відносно своєї тещі ОСОБА_4, однак до протоколу не долучено жодного документу, який би засвідчив факт родинних відносин, між вказаними особами. Наведене унеможливлює встановлення факту вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
У зв'язку з тим, що протокол про адміністративне правопорушення є основним процесуальним документом, на підставі протоколу здійснюється розгляд справи по суті, в даному випадку протокол був складений з істотним порушенням вимог КУпАП та «Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції», затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.11.2015 року № 1376, а відтак такий підлягає поверненню.
Враховуючи вищенаведене, вважаю, що матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 слід повернути до Стрийського відділу поліції ГУ НП у Львівській області для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 245, 256, 268, 278, 283 КУпАП,
Протокол про адміністративне правопорушення серії ГР № 306506 від 25.02.2019 року, складений відносно ОСОБА_2 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, разом з долученими до нього матеріалами повернути у Стрийський відділ поліції ГУ НП у Львівській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Cуддя ОСОБА_1