Постанова від 07.03.2019 по справі 263/1399/19

Справа № 263/1399/19

Провадження № 3/263/694/2019

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 березня 2019 року м. Маріуполь

Суддя Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли з Центрального ВП ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка працює продавцем магазину-кафе, зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,

за ст. 156 ч.1 КпАП України,-

ВСТАНОВИВ:

До Жовтневого районного суду м. Маріуполя надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ГП № 174132, згідно якого 23.01.2019 року ОСОБА_2, знаходячись в магазині - кафе за адресою м. Маріуполь бул. Шевченко трамвайна зупинка пр. Металургів, здійснювала продаж алкогольного напою без наявності марки акцизу встановленого зразка громадянину ОСОБА_3, з чим ОСОБА_2 скоїла правопорушення, передбачене ст. 156 ч.1 КУпАП.

Згідно зі ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про те, чи належить до його компетенції розгляд даної справи, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

З доданих до протоколу матеріалів вбачається, що постановою судді Жовтневого районного суду м. Маріуполя від 18.02.2019 року вказаний протокол про притягнення до відповідальності ОСОБА_2 та матеріали справи були направлені до Центрального ВП ГУНП в Донецькій області для належного оформлення, оскільки до протоколу про адміністративне правопорушення не додано квитанції з камери схову речових доказів, або будь-яких інших відомостей, де зберігається вилучена пляшка, відсутні докази на підтвердження того факту, що ОСОБА_2 є суб'єктом господарської діяльності, та у зв'язку з тим, що в діях ОСОБА_2 формально простежується склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 156 КУпАП, в той час як суд позбавлений можливості перекваліфікувати дії ОСОБА_2 з ч. 1 ст. 156 КУпАП на ч. 3 ст. 156 КУпАП, так як це не передбачено КУпАП.

У відповідності до ч.1 ст.156 КпАП України передбачено притягнення особи до адміністративної відповідальності за роздрібну або оптову, включаючи імпорт або експорт, торгівлю спиртом етиловим, коньячним або плодовим або роздрібна торгівля алкогольними напоями чи тютюновими виробами без наявності ліцензії або без марок акцизного збору чи з підробленими марками цього збору.

Згідно зі ст.256 КпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються суть адміністративного правопорушення та інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, є лише одним із можливих видів доказів наряду зокрема і з протоколом про адміністративне правопорушення.

Так, на виконання вищевказаної постанови суду від 18.02.2019 року до протоколу додано копію ліцензії, виданої ГУ ДФС у Донецькій області ФОП ОСОБА_4 на здійснення господарської діяльності - роздрібної торгівлі алкогольними напоями за адресою: кафе за адресою м. Маріуполь бул. Шевченко трамвайна зупинка пр. Металургів.

Таким чином, вбачається, що ОСОБА_2 здійснювала торгівлю не як самостійний суб'єкт підприємницької діяльності, а як найманий ФОП ОСОБА_4 працівник, в той час, як суб'єктом даного правопорушення є громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, тому вбачається, що ОСОБА_2 не є суб'єктом вказаного правопорушення, а доказів на спростування останнього не надано, тож постанова від 18.02.2019 року в даній частині не виконана.

Крім того, також не були усунуті недоліки протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 174132 в частині кваліфікації дій ОСОБА_2

Слід зауважити, що відповідно до ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.

Таким чином, зазначені обставини не дають можливості повно та об'єктивно розглянути дану справу, встановити вину та накласти на правопорушника адміністративне стягнення, тому суд вважає необхідним надіслати матеріали даної справи на до оформлення, оскільки протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги, обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.184 ч.2, 251, 256 КпАП України,

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ст.156 ч.1 КпАП України повернути до Центрального ВП Маріупольського відділу поліції ГУНП в Донецькій області для дооформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: Л.Г. Шатілова