Тростянецький районний суд
Вінницької області
справа № 1-164/11
номер провадження № 1-в/147/11/19
07 березня 2019 року суддя Тростянецького районного суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , особи відносно якої розглядається подання ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у смт. Тростянець в залі суду подання начальника Тростянецького ВП Бершадського відділу ГУ НП у Вінницькій області майора поліції ОСОБА_4 , про встановлення адміністративного нагляду та встановлення обмежень відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Тростянчик, Тростянецького району, Вінницької області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого:
10.01.2007р. Тростянецьким районним судом Вінницької області за ч. 2 ст. 186, ч. 1 ст. 125, 70, 75, 76 КК України до 5 років позбавлення волі, з іспитовим строком 3 роки;
14.02.2009р. Тростянецьким судом Вінницької області за ст. 1 ст. 162 КК України до штрафу у розмірі 850 грн.;
08.12.2010р. Тростянецьким районним суду Вінницької області за ч. 2 ст. 307 КК України до 5 років позбавлення волі, з іспитовим строком 3 роки;
08.12.2011р. Тростянецьким районним суду Вінницької області за ч. 2 ст. 185 КК України до 1 року позбавлення волі, на підставі ст. 71 КК України до покарання, призначеного за новим вироком, частково приєднано не відбуту частину покарання за вироком Тростянецького районного суду Вінницької області від 08.12.2010р. 4 роки шість місяців позбавлення волі і остаточно призначене покарання 5 років 6 місяців,
У березні 2019 року до Тростянецького районного суду Вінницької області надійшло подання начальника Тростянецького ВП Бершадського відділу ГУ НП у Вінницькій області майора поліції ОСОБА_4 , про встановлення адміністративного нагляду та встановлення обмежень відносно ОСОБА_3 .
Подання обґрунтовує тим, що ОСОБА_3 будучи раніше засудженим до позбавлення волі, належних висновків для себе не зробив і став на шлях злісного порушення громадського порядку, що свідчить про небажання останнього стати на шлях виправлення.
13.08.2018р. ОСОБА_3 постановою дільничного офіцера поліції Тростянецького ВП був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП. На наступний день був попереджений, що в разі продовження ним протиправної поведінки у відношенні нього може бути встановлений адміністративний нагляд.
Окрім того, ОСОБА_3 постановою дільничного офіцера поліції Тростянецького ВП був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП. На наступний день був попереджений, що в разі продовження ним протиправної поведінки у відношенні нього може бути встановлений адміністративний нагляд.
Однак, належних висновків ОСОБА_3 не зробив і постановою дільничного офіцера поліції Тростянецького ВП притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. 176 КУпАП.
Таким чином ОСОБА_3 на протязі року скоїв три порушення громадського порядку, за що двічі був попереджений про можливість встановлення у відношенні нього адміністративного нагляду.
Особа, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду, ОСОБА_3 у судовому засіданні проти задоволення подання не заперечував, однак просила встановити з'являтися в службовий кабінет не двічі на місяць, а один раз, оскільки бажає працювати, а вказане обмеження може ускладнити його працевлаштування.
Суд, вислухавши пояснення ОСОБА_3 , дослідивши матеріали подання, приходить до наступного.
Відповідно до положень ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами Національної поліції.
Згідно з п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно копії вирок Тростянецького районного суду Вінницької області від 08.12.2011р. ОСОБА_3 визнано винним у вчинені злочину, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України і призначено покарання один рік позбавлення волі. На підставі ст. 71 КК України до покарання, призначеного за новим вироком, частково приєднано не відбуту частину покарання за вироком Тростянецького районного суду Вінницької області від 08.12.2010р. 4 роки шість місяців позбавлення волі і остаточно призначене покарання 5 років 6 місяців.
20.07.2017р. ОСОБА_3 звільнений з СВК 81 по закінченню строку відбування покарання.
Постановами дільничного офіцера поліції Тростянецького ВП ОСОБА_3 був притягнутий: 13.08.2018р. до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП; 17.09.2018р. до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 178 КУпАП; 03.10.2018р. до адміністративної відповідальності за ст. 176 КУпАП.
ОСОБА_3 14.08.2018р. та 18.09.2018р. був попереджений про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду, у разі не припинення антигромадського способу життя.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Запропонований термін дії адміністративного нагляду відповідає вимогам ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Зазначені в поданні обставини, на думку суду, свідчать про те, що ОСОБА_3 на шлях виправлення не став.
За таких обставин, суд, з урахуванням особи ОСОБА_3 , його способу життя і поведінки, беручи до уваги завдання адміністративного нагляду, регламентовані ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», вважає за необхідне задовольнити подання встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 , оскільки встановлені обмеження дадуть змогу запобігти вчиненню злочинів, і здійснити належний виховний вплив на останнього.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1-13 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" від 01 грудня 1994 року (зі змінами та доповненнями), ст.ст. 1-3, 7, 9, 369 - 372, 539 КПК України, ст.ст. 8, 129 Конституції України, суд -
Подання начальника Тростянецького ВП Бершадського відділу ГУ НП у Вінницькій області майора поліції ОСОБА_4 - задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком на 1 (один) рік із застосуванням наступних обмежень:
1.Заборонити виходити з будинку АДРЕСА_1 з 22.00 год. до 06:00 год. наступного дня, за винятком днів та годин роботи;
2.Заборонити відвідувати торгівельні заклади де здійснюється продаж спиртних напоїв на розлив;
3.Заборонити виїзд за межі Тростянецького району Вінницької області без дозволу керівництва Тростянецького ВП Бершадського ВП ГУ НП у Вінницькій області
4.Зобов'язати з'являтись на реєстрацію в службовий кабінет начальника сектора Тростянецького ВП Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області 1 понеділка кожного місяця з 09 год. 00 хв. до 11 год. 00 хв.;
Роз'яснити сторонам, що:
- у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду, передбачених статтями 9 і 10 Закону «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно з законодавством;
- адміністративний нагляд припиняється з підстав регламентованих ст. 8 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі".
Копію ухвали судді вручити сторонам та надіслати для виконання начальнику Тростянецького ВП Бершадського відділу ГУ НП у Вінницькій області за місцем проживання особи, щодо якої встановлено нагляд.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Тростянецький районний суд Вінницької області шляхом подання апеляційної скарги протягом семи днів з дня проголошення ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя: