Ухвала від 05.03.2019 по справі 824/81/19-а

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про повернення клопотання без розгляду

05 березня 2019 р. м. Чернівці Справа № 824/81/19-а

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Брезіна Т.М., розглянувши відзив Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області на позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання протиправною відмови та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

В поданому до суду 23.01.2019 р. адміністративному позові позивач просить суд прийняти рішення, яким визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного Фонду України в Чернівецькій області щодо здійснення перерахунку та виплати пенсії з 01.01.2018 р. у розмірі 70 % відповідних сум грошового забезпечення; зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Чернівецькій області здійснити згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. №103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” перерахунок та виплату пенсії в розмірі 86 % грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2018 р. із урахуванням проведених виплат.

Ухвалою суду від 06.02.2019 р. відкрито провадження у даній справі в порядку спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників адміністративної справи.

20.02.2019 р. до суду надійшов відзив Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області на позовну заяву ОСОБА_1.

Пунктом 1 відзиву Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області заявлено клопотання про зупинення провадження по справі.

Пунктом 2 відзиву Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області заявлено клопотання про залишення без розгляду позовних вимог, які знаходяться поза межами шестимісячного строку звернення до суду.

Розглянувши відзив Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області від 20.02.2019 р. на позовну заяву ОСОБА_1, суд дійшов висновку про необхідність повернення заявнику без розгляду клопотання про залишення позову без розгляду та про зупинення провадження по справі, з наступних підстав.

Відповідно до вимог ст. 162 КАС України у разі заперечення проти позову відповідач подає відзив на позов, який повинен відповідати вимогам ч. 2 ст. 162 КАС України.

Згідно вимог до ч. 2 ст. 162 КАС України відзив повинен містити: 1) найменування (ім'я) позивача і номер справи; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) відповідача, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), поштовий індекс, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб), за його наявності, або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти, за наявності; 3) у разі повного або часткового визнання позовних вимог - вимоги, які визнаються відповідачем; 4) обставини, які визнаються відповідачем; 5) заперечення (за наявності) щодо наведених позивачем обставин та правових підстав позову, з якими відповідач не погоджується, із посиланням на відповідні докази та норми права; 6) перелік документів та інших доказів, що додаються до відзиву, та зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із відзивом, із зазначенням причин їх неподання.

Суд звертає увагу, що відповідно до ухвали суду від 06.02.2019 р. адміністративну справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження. Відповідно до вимог ч. 3 ст. 263 КАС України у справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.

Однак, відповідач у відзиві від 20.02.2019 р. заявив клопотання про залишення позову без розгляду та про зупинення провадження по справі, які не можуть бути розглянуто, оскільки не відповідає вимогам встановленим процесуальним законодавством.

Крім того, суд звертає увагу, що ч. 3 ст. 166 КАС України визначає, що заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.

Статтею 167 КАС України врегульовано загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення.

Частиною 1 статті 167 КАС України визначено, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.

Таким чином, суд звертає увагу, що вимоги до відзиву на позов та вимоги до інших заяв, клопотань і заперечень врегульовано різними статтями КАС України. А тому, з аналізу вказаних норм слідує, що відзив на позов, заяви, клопотання і заперечення повинні бути викладені окремими документами та із дотриманням вимог, що передбачені у ст. 162 та ст. 167 КАС України для відповідної заяви чи клопотання.

В порушення ст. 162 та ст. 167 КАС України відповідачем у відзиві на позов заявлено клопотання про залишення позову без розгляду та про зупинення провадження по справі.

Також, суд звертає увагу, що відповідно до ухвали суду від 06.02.2019 р. адміністративну справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження. Відповідно до вимог ст. 263 КАС України на розгляд даної категорії справ встановлено строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч. 2 ст. 167 КАС України якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.

За таких обставин, суд приймає відзив Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, однак клопотання відповідача про залишення позову без розгляду та про зупинення провадження по справі, які викладено у пунктах 1 та 2 відзиву на позов від 20.02.2019 р., суд вирішує повернути заявнику без розгляду.

У зв'язку із тим, що клопотання відповідача про залишення позову без розгляду та про зупинення провадження по справі викладені у відзиві на позов, суд не надсилає відповідачу оригінал документу, в якому викладено такі клопотання.

На підставі наведеного та керуючись статтями 162, 166, 167, 241, 243, 248, 263 КАС України, суддя -

УХВАЛИВ:

1. Клопотання відповідача про залишення позову без розгляду та про зупинення провадження по справі, які викладено у пунктах 1 та 2 на позов від 20.02.2019 р. повернути заявнику без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Т.М. Брезіна