Рішення від 01.03.2019 по справі 817/1062/18

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 березня 2019 року м. Рівне №817/1062/18

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зозулі Д.П. розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1

доГолови ліквідаційної комісії УМВС України в Рівненській області третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області

про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинення певних дій, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Голови Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області про визнання протиправною бездіяльності Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області щодо ненадання повної інформації Головному управлінню Пенсійного фонду України в Рівненській області при формуванні довідки №5/90 від 17.05.2017 про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії, за нормами чинними на 01.01.2016 та зобов'язання Ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області нову довідку про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії, до якої включити посадовий оклад; оклад за звання "майор міліції", надбавку за стаж служби 45% від розміру посадового окладу та окладу за звання, надбавку за виконання особливо важливих завдань 49% від розміру посадового окладу, окладу за звання та надбавки за вислугу років; надбавку за оперативно-розшукову діяльність 39% від посадового окладу; надбавку за роботу в умовах режимних обмежень 15% від посадового окладу, премію 49,7% від суми грошового забезпечення.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Рівненській області. Вказує про те, що був звільнений на пенсію з посади старшого оперативного уповноваженого відділення організації роботи, зонального контролю та опрацювання оперативної інформації ВДСБЕЗ УМВС України в Рівненській області. До довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за ви.№5/90 від 15.05.2017 не було включено надбавку за виконання особливо важливих завдань - 49%, надбавку за оперативно-розшукову діяльність - 39%, та премію - 49,7%. Звертає увагу на те, що вказані види грошового забезпечення були передбаченні нормами чинними на момент набуття права на перерахунок пенсії з 01.01.2016. На думку позивача, не включення до довідки про розмір грошового забезпечення вказаних вище видів грошового забезпечення призвело до звуження гарантованих йому конституцією соціальних гарантій. Просить позов задовольнити повністю.

Ухвалою суду від 18.04.2018 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення сторін за наявними в справі матеріалами. Залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області.

Ухвалою суду від 18.04.2018 провадження у справі №817/1062/18 за позовом ОСОБА_1 до Голови Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинення певних дій - зупинено до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій адміністративній справі №Пз/9901/1/18 (№802/2196/17-а).

Відповідачем - Головою ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області, у встановленні судом строки, відзив на позов не подано.

Відповідно до ч.2 ст. 175 КАС України У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Враховуючи викладене, суд вважає за можливе розглянути справи за наявними матеріалами.

Третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Головним управлінням Пенсійного фонду України в Рівненській області у встановленні судом строки, подано пояснення, зі змісту яких вбачається, що останнє не погоджується з доводами позивача викладеними в позовній заяві та вважає вимоги позивача безпідставними. Вказує про те, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб". Вказує про те, що саме Ліквідаційна комісія ГУ МВС України в Рівненській області є уповноваженим органом, що наділений повноваженнями видавати довідку про зміну грошового забезпечення для перерахунку пенсії та визначати суми для такого перерахунку пенсії. Звертає увагу на те, що надбавки та премії, які просить включити позивач до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, не можуть буди включенні до даної довідки, оскільки не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії. Враховуючи викладене просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог (а.с.40-41).

Ухвалою суду від 03.01.2019 провадження у справі №8171061/18 - поновлено та вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Ухвалою суду від 01.03.2019 у задоволенні клопотання представника відповідача про залишення позовної заяви ОСОБА_1 в адміністративній справі №817/1062/18 без розгляду відмовлено.

Оскільки розгляд справи проводиться за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення сторін за наявними в справі матеріалами, то відповідно до положень ч.4 ст.229 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши позовну заяву та пояснення, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини адміністративної справи в їх сукупності, перевіривши їх дослідженими доказами, суд дійшов висновку, що у задоволенні позову слід відмовити повністю, з огляду на наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 був звільнений з органів внутрішніх справ України на пенсію за вислугою років з посади старший оперуповноважений ВДСБЕЗ УМВС.

ОСОБА_1 отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ.

Згідно з довідкою виданою головою ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області, відповідно до ч.3 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", постанови КМУ від 15.11.2015 №988, наказу МВС від 06.04.2016 №260 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за нормами, чинними на 01.01.2016 за посадою старший оперуповноважений ВДСБЕЗ УМВС, становить:

- посадовий оклад 2600,00 грн.;

- оклад за звання майор міліції - 2000,00 грн.;

- надбавка за стаж служби 45% - 2070,00грн.;

- надбавка за роботу в умовах режимних обмежень 15% - 390,00 грн.

- премія - 1,99% - 140,49 грн.;

- всього 7200,49 грн. (а.с.25).

Вважаючи дії відповідача щодо ненадання повної інформації Головному управлінню Пенсійного фонду України в Рівненській області при формуванні довідки №5/90 від 15.05.2017 про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії незаконними позивач звернувся з позовом до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

В ухвалі Верховного Суду від 02.02.2018 про відкриття провадження у зразковій адміністративній справі №802/2196/17-а, по якій прийнято рішення від 12.03.2018, залишене без змін рішенням Великої палати Верховного Суду від 12.12.2018, про відмову в задоволенні позовних вимог, визначено ознаки типової справи.

Відповідно до ч.3 ст. 291 КАС України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Дана адміністративна справа відповідає ознакам типової справи, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи №802/2196/17-а, яке набрало законної сили 12.12.2018.

Тому, суд при прийнятті рішення по даній справі враховує правову позицію Верховного Суду викладену у рішенні за результатами розгляду зразкової справи № 802/2196/17-а.

Частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, регулює Закон України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон №2262-ХІІ).

Зазначеним Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно ч. 4 ст. 63 Закону №2262-ХІІ (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Відповідно до ч.2 ст. 51 Закону №2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

29.12.2015 набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" від 23.12.2015 №900-VIII (далі - Закон №900-VIII).

Законом №900-VIII внесено доповнення до ст. 63 Закону №2262-ХІІ, а саме ст.63 доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських."

Законом № 900-VIII також доповнено п. 15 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №580-VIII абз.2, відповідно до якого за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Статтею 102 Закону № 580-VIII передбачено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" від 11.11.2015 № 988 (далі - постанова №988). Дана постанова набрала чинності 02.12.2015.

Відповідно до п. 2 постанови №988 виплата грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання здійснюється в порядку, що затверджується Міністерством внутрішніх справ.

Таким чином, у зв'язку із змінами в грошовому забезпеченні поліцейських, передбаченими постановою № 988 та враховуючи зазначені вище положення ч. 2 ст. 51 Закону № 2262-XII, у колишніх працівників міліції виникло право на перерахунок пенсії з 01.01.2016.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі - Порядок №45).

Згідно з положеннями п. 1-3 Порядку № 45 (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) перерахунок раніше призначених, відповідно до Закону № 2262-XII, пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

На підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідно до абз.1 - 6 п. 5 Порядку № 45 (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:

- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

- щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

- інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;

- щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються (абз.7 п. 5 Порядку № 45, у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

В ході розгляду справи судом встановлено, що надбавки за виконання особливо важливих завдань, надбавка за оперативно-розшукову діяльність не входять до складу грошового забезпечення поліцейських, а відтак підстави для її включення до складу грошового забезпечення позивача відсутні.

З урахуванням абз.7 п. 5 Порядку № 45, суд зазначає, що оскільки надбавки за виконання особливо важливих завдань, надбавка за оперативно-розшукову діяльність, які отримує позивач, не входить до складу грошового забезпечення поліцейських та на момент виникнення у нього права на перерахунок пенсії вже не виплачувались, тому, дані надбавки правомірно не вказані у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Також, суд не може погодитись із доводами позивача про неправомірність зазначення ліквідаційною комісією премії у меншому, ніж він отримував розмірі, а саме 1,99% замість 49,7%, оскільки, відповідно до абз.5 п. 5 Порядку № 45 (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів, зокрема, інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Судом встановлено, що відповідно до інформації про середні розміри надбавок та премії, що фактично сплачені за грудень 2015 року, водночас, середній розмір премії начальника сектору становить 1,99%.

Отже, вказаний відповідачем розмір премії 1,99% є середнім розміром, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою, що узгоджується зі змістом абз.5 п. 5 Порядку №45, у зв'язку з чим підстав для врахування премії у розмірі 47%, як отримував позивач, немає.

Таким чином, судом встановлено, що відповідачем при видачі позивачу довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії від 15.05.2017 №5/90 до складу грошового забезпечення за посадою старший оперуповноважений ВДСБЕЗ УМВС включено всі його види, передбачені постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", а саме: посадовий оклад; оклад за звання; надбавка за стаж служби, підстави для включення надбавки за виконання особливо важливих завдань у розмірі 49% від розміру посадового окладу, окладу за звання та надбавки за вислугу років; надбавки за оперативно-розшукову діяльність 39% від посадового окладу та премії у розмірі 49,7% відсутні.

Відповідно до ч. 2 ст. 6 КАС України суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

У рішенні від 08.11.2018 у справі "Кечко проти України" (заява № 63134/00) Європейського суду з прав людини дійшов висновку про те, що в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство (пункт 23).

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що заявлені позовні вимоги про визнання протиправною бездіяльності Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області щодо ненадання повної інформації Головному управлінню Пенсійного фонду України в Рівненській області при формуванні довідки №5/99 від 24.05.2017 про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії, станом на 01.01.2016 та зобов'язання Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області довідку про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії, до якої включити посадовий оклад; оклад за спеціальне звання (майор), надбавку за стаж служби в поліції 45%, надбавку за виконання особливо важливих завдань 50%, премії 47%, підвищення за постановою КМУ №355 від 23.04.2012 у розмірі 35% є необґрунтованим та до задоволення не підлягають

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач, як суб'єкт владних повноважень обґрунтував обставини, на яких ґрунтуються його заперечення, а позивач не довів ті обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.

При зазначених обставинах, вимоги позивача неправомірні, необґрунтовані та не підлягають до задоволення.

Оскільки факт наявності у позивача порушеного права не знайшов підтвердження у ході розгляду справи, то у задоволенні адміністративного позову слід відмовити повністю.

Підстави для розподілу судових витрат, відповідно до ст. 139 КАС України відсутні.

Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) до голови ліквідаційної комісії УМВС України в Рівненській області (вул. Хвильового, 2, м. Рівне, 33000, ЄДРПОУ 08592282), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (вул. Короленка, 7, м. Рівне, 33028, ЄДРПОУ 21084076) про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинення певних дій, - відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складений 01 березня 2019 року.

Суддя Зозуля Д.П.