Справа № 420/35/19
28 лютого 2019 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Токмілова Л.М. розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1) до Ізмаїльського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (місцезнаходження: 68609, Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Кишинівська, 46), про визнання протиправним дій щодо відмови в призначенні пільгової пенсії; про визнання протиправним та скасування рішення №366 від 08.11.2018 року та зобов'язати вчинити певні дії,-
Встановив:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1) до Ізмаїльського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (місцезнаходження: 68609, Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Кишинівська, 46), про визнання протиправним дій щодо відмови в призначенні пільгової пенсії; про визнання протиправним та скасування рішення №366 від 08.11.2018 року та зобов'язати вчинити певні дії, в якій позивач, з урахуванням уточнених позовних вимог просить:
- визнати протиправними дії комісії при Ізмаїльському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області у зв'язку з відмовою ОСОБА_1 як електрогазозварнику, в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах;
- скасувати рішення комісії №366 від 08.11.2018 року при Ізмаїльському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області у зв'язку з відмовою ОСОБА_1, як електрогазозварнику зайнятого різкою і ручним зварюванням на напівавтоматичних машинах, а також автоматичних машинах із застосуванням флюсів, що містять шкідливі речовини не нижче третього класу небезпеки, в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах;
- зобов'язати Ізмаїльське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Одеській області призначити та виплачувати ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах як електрогазозварнику зайнятого різкою і ручним зварюванням на напівавтоматичних машинах, а також автоматичних машинах із застосуванням флюсів, що містять шкідливі речовини не нижче третього класу небезпеки з 16 серпня 2018 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він у періоди з 12.04.1982 року по 17.05.1982 року, з 22.06.1984 по 01.12.2009 року працював в Болградському РО «Сільгосптехніка»/ВАТ Болградське ремонтно-транспортне підприємство на посаді електрогазозварника третього розряду. Позивач 30.10.2018 року звернувся до Ізмаїльського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Одеській області з заявою про призначення йому пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», однак рішенням комісії при Ізмаїльському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області від 08.11.2018 року йому відмовлено в підтвердженні періоду роботи з 12.04.1982 по 17.05.1982, з 22.06.1984 по 28.02.1986, з 01.03.1986 по 01.12.2009 з посиланням на те, що відомості про зайнятість ОСОБА_1 різанням та ручним зварюванням, на напівавтоматичних машинах, а також автоматичних машинах із застосуванням флюсів, що містять шкідливі речовини не нижче третього класу небезпеки відсутні. Позивач вважає відмову протиправною та такою, що порушує його право на соціальний захист. Також позивач зазначив, що відповідачами не дотримано вимог Порядку підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, затвердженого постановою Пенсійного фонду України №18-1 від 10.11.2006р., та було розглянуто заяву позивача за його відсутності, без повідомлення про дату, час та місце її розгляду. Відтак, позивач був позбавлений можливості брати участь у розгляді заяви та бути заслуханим на комісії, подати додаткові відомості, що підтверджують виконання робіт, які дають право на призначення пенсії на пільгових умовах, заявити клопотання про залучення в якості консультантів фахівців місцевих органів виконавчої влади та інших осіб які могли б підтвердити його трудовий стаж.
Ухвалою від 08.01.2019 року Одеським окружним адміністративним судом адміністративний позов залишено без руху.
22.01.2019 року (вхід. № 2350/19) від позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви.
Ухвалою від 28.01.2019 року Одеським окружним адміністративним судом відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
28.02.2019 р. (вх. №ЕП/1611/19) від відповідача - Ізмаїльського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Одеській області надійшов відзив на позовну заяву, в якому в обґрунтування правової позиції зазначено, що згідно чинного законодавства обов'язок по нарахуванню та виплаті пенсії позивача покладено на Ізмаїльське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Одеській області. Враховуючи, що первинними документами не підтверджено пільговий характер та безпосередню зайнятість ОСОБА_1 в особливо шкідливих та важких умовах праці, в останнього відсутній пільговий стаж електрогазозварника, в зв'язку з чим немає підстав для нарахування пільгової пенсії. Під час розгляду питання про призначення позивачу пенсії, відповідач діяв на підставі та у межах, передбачених чинним законодавством повноважень, в зв'язку з чим, на думку відповідача, відсутні підстави для визнання протиправним та скасування рішення № 336 від 08.11.2018р. щодо відмови в призначенні пенсії на пільгових умовах та щодо відмови в підтвердженні стажу роботи у період з 12.04.1982 року по 17.05.1982 року, з 22.06.1984 по 01.12.2009 року на посаді електрогазозварника.
За приписами п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Відповідно до п.10 ч.1 ст.4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
Відтак, справу розглянуто в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Розглянувши матеріали справи, всебічно та повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд дійшов наступного.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно з ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 що у періоди з 12.04.1982 року по 17.05.1982 року, з 22.06.1984 по 01.12.2009 року працював в Болградському РО «Сільгосптехніка»/ВАТ Болградське ремонтно-транспортне підприємство на посаді електрогазозварника третього розряду.
30.10.2018 року позивач звернувся до Ізмаїльського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Одеській області з заявою про призначення йому пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Рішенням комісії при Ізмаїльському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області від 08.11.2018 року йому відмовлено в підтвердженні періоду роботи з 12.04.1982 по 17.05.1982, з 22.06.1984 по 28.02.1986, з 01.03.1986 по 01.12.2009 з посиланням на те, що відомості про зайнятість ОСОБА_1 різанням та ручним зварюванням, на напівавтоматичних машинах, а також автоматичних машинах із застосуванням флюсів, що містять шкідливі речовини не нижче третього класу небезпеки відсутні. Крім того відсутні відомості про зайнятість на зазначених роботах протягом повного робочого (не менше 80% робочого часу), також відповідно до акту перевірки відсутні документи про проведення атестації робочих місць.
Не погодившись із зазначеними рішеннями відповідачів, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає та враховує наступне.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Так, ч. 2 ст. 2 КАС України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно із статтею 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Процедура призначення та отримання пенсії, в тому числі на пільгових умовах, встановлена Законом України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 р. № 1788-XII (далі - Закон № 1788-XII) та Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування від 09.07.2003 р. № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV)».
Згідно з підпунктом 2 пункту 2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», на пільгових умовах пенсія за віком призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Статтею 62 Закону № 1788-XII встановлено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 637 від 12.08.93 "Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній" (далі - Порядок № 637) встановлено правило, згідно якого при призначенні пільгових пенсій необхідне надання довідок встановленого зразка з метою підтвердження відомостей, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, і видаються підприємством, на якому особа працювала або правонаступником (пункт 20 Порядку). У разі відсутності правонаступника, підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремих категорій працівників, здійснюється у порядку, визначеному Пенсійним фондом України за погодженням з Мінсоцполітики та Мінфіном.
Згідно п. 20 Порядку № 637 для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.
У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.
Пунктами 3, 4 Порядку підтвердження періодів роботи передбачено, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 10.11.2006 р. № 18-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.11.2006 р. за № 1231/13105 (далі - Порядок № 18-1) встановлено, що підтвердження періодів роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років (далі - підтвердження стажу роботи), здійснюється комісіями з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років (далі - Комісії).
Комісії створюються при головних управліннях Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, до складу яких обов'язково включаються представники органів соціального захисту населення, органів Пенсійного фонду України, Державної служби України з питань праці. До складу Комісії за згодою включаються представники членських організацій Федерації професійних спілок України та регіональних організацій роботодавців та їх об'єднань.
За приписами п.7 Порядку № 18-1 для виконання покладених на Комісію завдань їй надається право: заслуховувати на своєму засіданні особу, яка подала заяву про підтвердження стажу роботи (далі - заявник), або її законного представника, або представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально; запрошувати на засідання як консультантів та експертів фахівців центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій; отримувати від заінтересованих органів інформацію, необхідну для підтвердження стажу роботи, у встановленому порядку.
Відповідно до п.9 Порядку № 18-1 комісії повідомляють заявника про час, дату та місце розгляду заяви про підтвердження стажу роботи та розглядають її не пізніше двох місяців з дня звернення за підтвердженням стажу роботи.
Доказів, які б свідчили про дотримання відповідачами вимог п.9 Порядку № 18-1 до суду не надано.
Згідно п. 11, 12 Порядку № 18-1, для підтвердження стажу роботи заявник подає до управління Пенсійного фонду України в районі, місті, районі у місті, об'єднаних управлінь, за місцем проживання (реєстрації) такі документи: 1) заяву про підтвердження стажу роботи; 2) документи, які підтверджують факт припинення підприємства, установи, організації в результаті їх ліквідації (у тому числі архівні) - щодо підприємств, установ, організацій, ліквідованих до 01.07.2004 та/або щодо яких відсутні дані про проведення реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр); 3) трудову книжку; 4) документи, видані архівними установами, зокрема: а) довідку про заробітну плату; б) копії документів про проведення атестації робочих місць; в) копії документів про переведення на іншу роботу, на роботу з неповним робочим днем, надання відпусток без збереження заробітної плати (у разі відсутності - довідку про їх відсутність). У разі необхідності заявник може подавати інші документи, які можуть підтверджувати виконання робіт, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років.
Управління Пенсійного фонду України в районі, місті, районі у місті, об'єднані управління, та головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі надають заявникам допомогу у зборі необхідних документів та в отриманні через портал електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, витягу з Єдиного державного реєстру в електронній формі для підтвердження стажу роботи.
Згідно п. 3 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 № 383, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.12.2005 р. за № 1451/11731, при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи.
Згідно матеріалів справи, стаж роботи позивача в Болградському РО «Сільгосптехніка»/ВАТ Болградське ремонтно-транспортне підприємство на посаді, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах у періоди з 12.04.1982 року по 17.05.1982 року, з 22.06.1984 по 01.12.2009 року, підтверджується копією трудової книжки.
Стаж роботи позивача підтверджується також наявними в матеріалах справи архівними довідками відділу «Об'єднаного трудового архіву територіальних громад Болградського району» Болградської районної ради Одеської області №917/05-23, №918/05-23, №919/05-23, №920/05-23, №921/05-23 від 25.05.2018 року.
Водночас, постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 р. № 22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 р. за № 1566/11846 (далі - Порядок №22-1), затверджено Порядок та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"
Згідно з п. 1.1 цього Порядку заява про призначення пенсії непрацюючим особам, а також членам сім'ї у зв'язку з втратою годувальника подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, об'єднаного управління (далі - орган, що призначає пенсію) за місцем проживання (реєстрації).
Відповідно до п. 4.1, 4.2 Порядку №22-1 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою. При прийманні документів орган, що призначає пенсію: 1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж; 2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів; 3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності). Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі; 4) видає пам'ятку пенсіонеру (додаток 3), копія якої зберігається у пенсійній справі.
Орган, що призначає пенсію, надає: роз'яснення підприємствам, установам, організаціям та особам з питань призначення та виплати пенсій; у разі необхідності - бланки документів; допомогу особам, зазначеним у пунктах 1.1 і 1.2 розділу I цього Порядку, щодо одержання відсутніх документів для призначення пенсії; у разі необхідності - допомогу щодо визначення права на пенсію до звільнення особи з посади, яка дає право на її призначення.
У разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття заяви про призначення пенсії або дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.
Якщо поданих документів достатньо для визначення права особи на призначення пенсії, пенсія призначається на підставі таких документів. При надходженні додаткових документів у визначений строк розмір пенсії переглядається з дати призначення. У разі надходження додаткових документів пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність їх подання пенсія перераховується зі строків, передбачених частиною четвертою статті 45 Закону (п. 1.7, 3.3 Порядку №22-1).
Судом встановлено, що відповідач прийняв від позивача заяву про призначення пенсії разом із документами, і вивчивши вказані документи встановив, що поданих документів недостатньо для підтвердження пільгового стажу, проте, всупереч вимогам закону відповідачем не надано позивачу допомоги у підготовці матеріалів для розгляду комісією з питань підтвердження стажу роботу на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років за періоди роботи Болградському РО «Сільгосптехніка»/ВАТ Болградське ремонтно-транспортне підприємство з 12.04.1982 року по 17.05.1982 року, з 22.06.1984 по 01.12.2009 року, не вказано позивачу які ще конкретні документи потрібно подати для розгляду, не з'ясовано можливості у позивача надати додаткові документи, а натомість відмовлено позивачу в призначенні пенсії на пільгових умовах.
За наведених обставин, суд дійшов висновку, що дії відповідачів щодо відмови позивачу в підтвердженні періодів роботи на посаді електрогазозварника з 12.04.1982 по 17.05.1982, з 22.06.1984 по 28.02.1986, з 01.03.1986 по 01.12.2009 відповідно до п. «б» ч.1 ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ч.2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» є передчасними.
Статтею 9 КАС України передбачено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно ч. 2 ст. 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення в т.ч. про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії
У випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд. У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Із змісту вказаних норм вбачається, що адміністративне судочинство спрямоване на захист порушених прав осіб у сфері публічно-правових відносин у випадку, якщо своїми незаконними рішеннями, діями або бездіяльністю суб'єкт владних повноважень порушує такі права, свободи та інтереси осіб. Приблизний перелік способів захисту порушеного права в адміністративному судочинстві встановлено ст. 245 КАС України.
Також суд зазначає що відповідно до ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсія призначається з дня звернення за пенсією. Позивач звернувся із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах 30.10.2018 року.
З метою захисту порушеного права позивача на підтвердження пільгового стажу для призначення пенсії за віком, виходячи з принципу правової визначеності у спірних правовідносинах, керуючись положеннями ст. 245 КАС України, суд зобов'язує Ізмаїльське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Одеській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 30.10.2018 р. про призначення пенсії на пільгових умовах та вирішити питання щодо підтвердження стажу роботи у періоди з у періоди з 12.04.1982 року по 17.05.1982 року, з 22.06.1984 по 01.12.2009 року на посаді електрогазозварника та призначення з 30.10.2018 року ОСОБА_1, (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1), пенсію за віком на пільгових умовах як електрогазозварника відповідно до ч. 2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
При цьому суд звертає увагу відповідача, що під час повторного розгляду заяви позивача про призначення пенсії на пільгових умовах, вони зобов'язані розглянути вказану заяву, враховуючи правовий висновок суду наведений в даній справі та прийняти відповідні рішення.
Згідно ч. 1ст. 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
Позивачем за подання адміністративного позову до суду було сплачено судовий збір у розмірі 2114,40 грн..
Згідно ч.ч.1, 3 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Відтак, враховуючи, що суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог, слід стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань з Ізмаїльського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області (Код ЄДРПОУ 37743414) судовий збір у розмірі 1409,60 грн..
Керуючись ст. ст.2,6,7,8,9,10,77,90,139,205,242-246,250,251,255, 295, 297 КАС України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1) до Ізмаїльського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (місцезнаходження: 68609, Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Кишинівська, 46), про визнання протиправним дій щодо відмови в призначенні пільгової пенсії; про визнання протиправним та скасування рішення №366 від 08.11.2018 року та зобов'язати вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії комісії при Ізмаїльському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області у зв'язку з відмовою ОСОБА_1 як електрогазозварнику, в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах.
Скасувати рішення комісії №366 від 08.11.2018 року при Ізмаїльському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області у зв'язку з відмовою ОСОБА_1, як електрогазозварнику зайнятого різкою і ручним зварюванням на напівавтоматичних машинах, а також автоматичних машинах із застосуванням флюсів, що містять шкідливі речовини не нижче третього класу небезпеки, в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах.
Зобов'язати Ізмаїльське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Одеській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 30.10.2018 р. про призначення пенсії на пільгових умовах та вирішити питання щодо підтвердження стажу роботи у періоди з у періоди з 12.04.1982 року по 17.05.1982 року, з 22.06.1984 по 01.12.2009 року на посаді електрогазозварника та призначення з 30.10.2018 року ОСОБА_1, (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1), пенсію за віком на пільгових умовах як електрогазозварника відповідно до ч. 2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.
У задоволенні решти позовних вимог, - відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Ізмаїльського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області (Код ЄДРПОУ 37743414) на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) судові витрати у розмірі 1409,60 грн..
Рішення може бути оскаржено безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів в порядку приписів ст. 295 КАС України.
Рішення набирає законної сили згідно з приписами ст. 255 КАС України.
Пунктом 15.5розділу VII "Перехідні положення" КАС України від 03 жовтня 2017 року визначено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи зберігаються порядок подачі апеляційних скарг та направлення їх до суду апеляційної інстанції, встановлені Кодексом адміністративного судочинства України від 06 липня 2005 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Повний текст рішення складено та підписано 28.02.2019 року.
Суддя Л.М. Токмілова
.