Постанова від 18.02.2019 по справі 615/1853/18

Справа № 615/1853/18

Провадження № 3/615/89/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 лютого 2019 року м. Валки

Суддя Валківського районного суду Харківської області Логвінов А.О., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції, у відношенні:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, непрацюючого, проживаючого за адресою: Харківська область, Валківський район, с. Шарівка, вул. Войтенка, 5,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

28.10.2018 року об 11-30 год. ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 21063, реєстраційний номер НОМЕР_1, по автодорозі М03 на 444 км в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння зі згоди водія у встановленому законом порядку проводився із застосуванням приладу «Драгер» Alcotest 6820 в присутності двох свідків. Результати огляду - 0,95 ‰ (проміле), чим порушив вимоги п. 2.9. «а» ПДР України, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився. Через канцелярію суду подав заяву, в якій просив проводити розгляд справи за його відсутності та закрити провадження у справі, у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Згідно положень ст. 268 КУпАП інкриміноване ОСОБА_1 адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП не відноситься до правопорушень, по яким присутність у судовому засіданні правопорушника є обов'язковою.

Враховуючи належність повідомлення ОСОБА_1 про дату, час та місце судового розгляду, вважаю за можливе розглянути справу за його відсутності, за наявними матеріалами справи про адміністративне правопорушення.

Факт вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 підтверджується наявними в матеріалах справи доказами в їх сукупності, а саме: змістом протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 219536 від 28.10.2018 року; письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 28.10.2018 року; результатами огляду на стан сп'яніння; актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використання спеціальних технічних засобів.

Таким чином, в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, тобто керування транспортним засобом особою в стані алкогольного сп'яніння.

Разом з цим, відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справа про адміністративне правопорушення підвідомча суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенніне пізніш як через три місяці з дня його виявлення.

Вказане правопорушення було вчинено 28.10.2018 року, тобто на час розгляду справи судом сплинув 3 місячний строк накладення адміністративного стягнення.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.

Таким чином, на момент розгляду справи судом строки накладення адміністративного стягнення вже сплинули, а тому, відповідно до вимог п. 7 ч. 1ст. 247 КУпАП, провадження по справі підлягає обов'язковому закриттю.

На підставі викладеного, керуючись вимогами ст.ст. 38, 247, 279, 280, 283, 284, 287, 289 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

На підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП - закрити, у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строку накладення адміністративного стягнення, передбаченого ч. 2 ст. 38 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги через Валківський районний суд Харківської області до Харківського апеляційного суду протягом 10 (десяти) днів з дня винесення постанови.

Суддя А.О. Логвінов

Попередній документ
80146983
Наступний документ
80146985
Інформація про рішення:
№ рішення: 80146984
№ справи: 615/1853/18
Дата рішення: 18.02.2019
Дата публікації: 28.02.2019
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Валківський районний суд Харківської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (до 01.01.2019); Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції