Постанова від 25.02.2019 по справі 127/5435/19

Справа № 127/5435/19

Провадження № 3/127/1174/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"25" лютого 2019 р.м. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Іванченко Я.М., дослідивши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 212-14 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького міського суду Вінницької області 22.02.2019 року, надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення ним правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 212-14 КУпАП.

В ст. 278 КУпАП визначено, що під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у справі, про час, місце і день її розгляду, чи витребувано необхідні додаткові матеріали та інше.

Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, суд зазначає, що в порушення вимог ст. ст. 256, 278 КУпАП матеріали справи про адміністративне правопорушення не оформленні належним чином, зокрема в протоколі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 не в повному обсязі викладено суть адміністративного правопорушення, а саме: згідно протоколу про адміністративне правопорушення, 22.02.2019 року о 10:30 годині ОСОБА_1 в приміщенні Вінницької міської ради по вулиці Соборній, 59 у м. Вінниці, тримав у руках листівку з кандидатом в президенти, чим вчинив порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами у заборонених законом місцях. При цьому в протоколі не зазначено, в порушення яких саме норм і якого саме закону ОСОБА_1 порушено порядок розміщення агітаційних матеріалів. А тому, враховуючи, що диспозиція ч.1 ст. 212-14 КУпАП, є бланкетною та відсилає до норм права, що встановлюють порядок розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами, посилання на вказані норми є обов'язковим в протоколі про адміністративне правопорушення та є об'єктивною стороною даного правопорушення, яка підлягає доказуванню під час вставнолення наявності в діях особи складу правопорушення.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до переконання, що справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 212-14 КУпАП слід повернути до Вінницького ВП ГУНП у Вінницькій області для належного оформлення, оскільки вказані порушення під час складання протоколу про адміністративне правопорушення унеможливлюють суд розглянути справу без усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст. 129 Конституції України, ст. ст. 256, 278, 283 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 212-14 КУпАП відносно ОСОБА_1 - повернути до Вінницького Відділу поліції ГУНП у Вінницькій області для належного оформлення.

Постанова остаточна оскарженню не підлягає.

Суддя: