Постанова від 19.02.2019 по справі 357/1855/19

Справа № 357/1855/19

3/357/842/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.02.2019 року суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Ісаєва Д. А., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, непрацюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за ст. 173 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

18.02.2019 року від Білоцерківського ВП ГУ НП в Київській області до суду надійшли адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1

З матеріалів справи вбачається, що 08.02.2019 року ДОП Білоцерківського ВП старшим лейтенантом поліції ОСОБА_2 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ГР № 371209, про те, що 08.02.2019 року близько 19 год. 30 хв. за адресою: м. Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, 20 громадянин ОСОБА_1 перебуваючи на демонстрації кандидата в президенти порушив громадський порядок та спокій громадян, а саме чіплявся до громадян та висловлювався нецензурною лайкою в громадському місці, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнав, суду пояснила, що дійсно перебував на демонстрації кандидата в президенти, однак відомості вказані в протоколі про адміністративне правопорушення містить неправду, оскільки він не чіплявся до громадян, нецензурною лайкою не висловлювався, громадський порядок не порушував.

Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності та дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступного.

Статтею 173 КУпАП передбачена відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

Разом з цим, з матеріалів справи вбачається, що доказами в даній справі, окрім протоколу про адмінстративне правопорушення, являються пояснення свідків, однак в порушення вимог ст. 256 КУпАП, протокол про адмінстративне правопорушення серії ГР 371209 не містить відомостей про свідків (прізвищ, місць проживання та підписів) вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ст. 173 КУпАП.

Враховуючи, що протокол про адміністративне правопорушення складений з порушень вимог ст. 256 КУпАП, вважаю за необхідне адміністративний матеріал повернути до Білоцерківського ВП ГУ НП в Київській області для дооформлення.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 173, 251, 252, 256 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 173- КУпАП, повернути до Білоцерківського ВП ГУ НП в Київській області.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя:ОСОБА_3