Ухвала від 21.02.2019 по справі 826/1650/18

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

21 лютого 2019 року м. Київ № 826/1650/18

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі: головуючого судді Шевченко Н.М., розглянувши у письмовому порядку заяву позивача про визнання протиправними дій та рішення суб'єкта владних повноважень на виконання судового рішення та встановлення судового контролю у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві про зобов'язання вчинити дії,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звертався до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві про зобов'язання вчинити дії.

Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 29.05.2018 адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено повністю.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 26.07.2018 апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 29.05.2018 повернуто апелянту.

Рішенням (Додатковим) Окружного адміністративного суду м. Києва від 06.12.2018 заяву ОСОБА_1 про ухвалення додаткового судового рішення задоволено, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у м. Києві здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 в розмірі 90% грошового забезпечення.

27.12.2018 до суду від ОСОБА_1 надійшла заява про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду, у порядку ст. 383 КАС України.

Суд, розглянувши вищевказану заяву позивача, вважає, що вона не підлягає задоволенню, з огляду на таке.

Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 29.05.2018 адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено повністю, визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві щодо не здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статтями 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції»;

зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у м. Києві здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статтями 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії № 44069 від 19.06.2017 для перерахунку пенсій в розмірі 90% грошового забезпечення без обмеження максимального розміру пенсії, з урахуванням проведених виплат.

Так, звертаючись із заявою у порядку ст. 383 КАС України позивач повідомляє наступне.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 Ліквідаційною комісію ГУМВС в м. Києві на адресу відповідача супровідним листом направлено довідку № 44069 від 22.03.2018 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1, у якій розмір премії збільшується в порівнянні з попередньою (довідка № 44069 від 19.062017) з 83,67 % до 104,25 % (довідка № 44069 від 22.03.2018).

Позивач зауважує, що корективи щодо премій, проведені у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 з урахуванням того, який розмір премії отримували працівники Національної поліції в залежності від займаної посади станом на 01.01.2016.

01.05.2018 відповідач здійснив перерахунок пенсії ОСОБА_1, згідно якого розмір грошового забезпечення складає 23039,40 грн., а розмір премії складає 104,25 %.

У червні 2018 року відповідач, повідомив про перерахунок пенсії у відповідності до довідки № 44069 від 22.03.2018, згідно якого розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 складає 23039,40 грн., а розмір премії 104,25 %.

Інші види грошового забезпечення ОСОБА_1 залишились без змін.

У вересні 2018 року відповідач здійснив перерахунок пенсії у сторону зменшення, у відповідності до довідки ліквідаційної комісії ГУМВС № 44069 від 19.06.2017, загальна сума грошового забезпечення складає 207117,98 грн., а розмір премії складає з 83,67 %.

При цьому, на переконання позивача, пенсійний орган знехтував посиланням суду на Закони України, якими слід керуватися, при перерахунку пенсії (Закон України від 23 грудня 2015 року №900-VIlI «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статтями 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

24.12.2018 позивачем отримано лист Управління виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві (виконавче провадження № 57249220) згідно якого, відповідач не виконує рішення суду, зменшивши розмір премії, який складає 83,67 %.

Позивач переконаний, що пенсійний орган грубо порушує виконання судового рішення, а саме:

- відповідач провів перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016, у відповідності до довідки № 44069 від 19.062017 в якій премія складає - 83,67 %, а не довідки № 44069 від 22.03.2018 в якій премія складає 104,25 %, тобто ігнорується рішення суду та постанова Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018;

- щодо порядку виплати заборгованості ОСОБА_1 відповідач посилається на постанову Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018, хоча при перерахунку пенсії, де розмір премії збільшується з 83,67 % до 104,25 % її положення не враховує;

- відповідач нехтує положеннями ст. 371 Кодексу адміністративного судочинства України;

- відповідач вибірково застосовує нормативно-правові акти та рішення суду.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 383 КАС України особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.

Суд зазначає, що позивач, звертаючись із вищевказаною заявою наголошує на тому, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 виготовлено довідку № 44069 від 19.06.2017 з іншими розмірами складових грошового забезпечення (розмір премії складає 104,25%), хоча пенсійний орган здійснив перерахунок згідно довідки № 44069 від 22.03.2018 (розмір премії складає 83,67%).

Так, з резолютивної частини рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 29.05.2018 убачається, що суд зобов'язав відповідача здійснити перерахунок пенсії позивача на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії № 44069 від 19.06.2017.

Таким чином, на момент розгляду справи у матеріалах справи була наявна лише довідка Ліквідаційної комісії № 44069 від 19.06.2017. (а. с. 13)

Крім того, у рішенні від 29.05.2018 судом не розглядалась наявність/відсутність підстав для застосування постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018, оскільки при наданні відмови позивачу у перерахунку пенсії у зв'язку з відсутністю коштів, Головне управління Пенсійного фонду України у м. Києві на неї не посилалось.

Окремо суд зазначає, що обставини, на які посилається позивач, по суті є обґрунтуванням збільшених позовних вимог, які виникли у зв'язку зі змінами у законодавстві, що виходить за рамки розгляду даної справи, оскільки спір між сторонами за позовними вимогами заявника був вирішений судом.

При цьому, суд звертає увагу, що в разі незгоди з рішенням суб'єкта владних повноважень щодо здійснення обрахунку розміру його пенсії, позивач має право звернутись до суду із позовною заявою про оскарження цього рішення в загальному порядку, а не в межах ст. 383 КАС України, зважаючи на те, що у даній заяві позивач обгрунтовує свої вимоги обставинами, що не були предметом розгляду у даній справі.

Керуючись статтями 248, 256, 293 - 297, 383 КАС України,

УХВАЛИВ:

1.Заяву ОСОБА_1 про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду залишити без задоволення.

Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 256 КАС України та може бути оскаржена за правилами, встановленими ст. ст. 293 - 297 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.

Суддя Н.М. Шевченко