Справа № 420/6609/18
18 лютого 2019 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Потоцької Н.В.
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Хумана Південь» до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу та рішення про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Хумана Південь» до Головного управління ДФС в Одеській області в якому позивач просить:
визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми «С» ГУ ДФС в Одеській обл. від 02.10.18 року №0042801406 у сумі 123 500 грн. (штрафні (фінансові) санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій) прийняте на підставі акта перевірки № 908/15/53/рро/34737448 від 14.09.2018 року.
Позовні вимоги обґрунтовано наступним.
За результатами перевірки в період 07.09.2018 р. по 14.09.2018 р. господарської одиниці (крамниці) за адресою: м. Одеса, вул. Ак. Глушко, буд. 17/1, суб'єкта господарської діяльності ТОВ «Хумана Південь» складено акт (довідку) про результати фактичної перевірки (бланк 000617), у розділі 3 якого зазначено, що під час перевірки встановлено порушення: п.11 розд.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті України, затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 р. №148 із змінами та доповненнями.
Відповідно до п.56.1 ст.56 ПК України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
У адміністративному порядку позивачу було відмовлено у скасуванні оскаржуваного ППР «С» за №0042801406, яким до суб'єкта господарювання ТОВ «Хумана Південь» застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) розмірі 123500,00 грн. (ДФС України 07.12.2018 р. за №39712/6/99-99-11-06-01-25 прийняте рішення про результати розгляду скарги, яким залишено без змін ППР форми «С» ГУ ДФС в Одеській області від 02.10.2018 року №0042801406, а скаргу - без задоволення).
Підставою для нарахування Позивачу штрафних санкцій у розмірі 123500 грн., було начебто несвоєчасне оприбуткування останнім готівки в розмірі 24 700 грн., в книзі обліку розрахункових операцій у день її фактичного надходження, оскільки фіскальні звітні чеки РРО були фактично роздруковані наступного дня.
Друк фіскальних звітних чеків РРО за 22.07.2018 р. було здійснено 23.07.2018 р. у зв'язку із виходом із ладу у вечері 22.07.2018 р. після закінчення робочого часу крамниці (після 19.00 год.) реєстратора розрахункових операцій (РРО) МІНІ 600.04, заводський №ПА64200125, фіскальний №3000044072, який належить позивачу і знаходиться за адресою: м. Одеса, вул. Ак. Глушка, 17/1.
Остання розрахункова операція за використанням РРО здійснена 22.07.2018 р. о 18 год. 46 хв. (фіскальний чек у сумі 813,50 грн., ПН 347374415536, ФН 3000044072 від 22.07.2018 р. 18:46).
Актом ТОВ «ЦСО «ЮТИС» від 23.07.2018 р. підтверджено несправність 22.07.2018р. РРО МІНІ 600.04, заводський №ПА64200125, фіскальний №3000044072 у зв'язку із виходом з ладу пристрою з причини поломки блоку живлення, що в свою чергу призвело до розряджування акумуляторної батареї і як наслідок неможливість роздрукувати звіти та точно визначити отриману крамницею суму грошових коштів.
Вказаний РРО був відремонтований 23.07.2018 р. і цього ж дня (до початку роботи) був роздрукований Z-звіт №1534 за 22.07.2018 р.
В період виходу з ладу та ремонтуванням РРО будь-які господарські, розрахункові операції у крамниці Позивачем не проводились та будь-які грошові кошти до каси не надходили (не оприбутковувались).
Факт технічної несправності РРО був належним чином засвідчений Позивачем відповідним записом у розділі №4 книги обліку розрахункових операцій (КОРО).
Ст.5 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено використання розрахункової книжки у випадку проведення розрахункових операцій в період виходу з ладу реєстратора розрахункових операцій та здійснення його ремонту або у разі тимчасового відключення електроенергії.
Згідно п.6 гл.4 розд. II Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 р. №547, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.07.2016 р. за №920/29050 використання книги ОРО, зареєстрованої на РРО, передбачає:
наявність книги ОРО на місці проведення розрахунків, де встановлено РРО;
підклеювання фіскальних звітних чеків до відповідних сторінок книги ОРО;
щоденне виконання записів (у пазі здійснення розрахункових операцій) про рух готівки та суми розрахунків, при цьому дані за сумами, отриманими від покупців (клієнтів), та дані за сумами, виданими покупцям (клієнтам), записуються окремо;
у разі виходу з ладу РРО чи відключення електроенергії - здійснення записів за обліком розрахункових квитанцій:
ведення обліку ремонтів, робіт з технічного обслуговування, а також перевірок конструкції та програмного забезпечення РРО у відповідному розділі книги ОРО.
У відповіді Головного управління ДФС України в Одеській області на заперечення до Акту перевірки та відповіді ДФС України на скаргу Позивача, зазначено, що Позивач несвоєчасно відобразив готівку у книзі обліку розрахункових операцій після проведення розрахункової операції із застосуванням РРО. Тобто, Головне управління ДФС України в Одеській області вважає, що в КОРО №3000044072р/8 від 18.01.2018 р. в період ремонту РРО, а саме 22.07.2018 р. розділ 2 «Облік руху готівки» та розділ 3 «Облік розрахункових квитанцій», тобто не внесено дані про відповідні суми за контрольною стрічкою з початку робочого дня до моменту виходу з ладу РРО та не здійснено записи за обліком розрахункових квитанцій до розділу 2 та З, що призвело до несвоєчасного оприбуткування сум готівкових коштів. Оприбуткування готівкових коштів, які надійшли 22.07.2018 р. у загальній сумі 24 700 грн. оприбутковано фактично 23.07.2018 р. шляхом друку фіскального звітного чеку та їх підклеювання до відповідних сторінок КОРО.
ТОВ «Хумана Південь» не погоджується з даним твердженням відповідача.
Позивач у зв'язку із виходом 22.07.2018 р. (після закінчення роботи крамниці) із строю РРО не зміг (за незалежних від нього обставин) роздрукувати фіскальний чек Z-звіт та підклеїти його до відповідних сторінок КОРО. Позивач роздрукував фіскальний чек 2- Z-звіт та підклеїв його до відповідних сторінок КОРО 23.07.2018 р. після закінчення робіт з ремонту РРО (до початку роботи крамниці).
Роздрукування фіскального чеку Z-звіту РРО до закінчення робочого часу крамниці (за яким закріплено - зареєстровано РРО) не передбачено чинним законодавством.
Тобто, денний підсумок має бути зафіксований не до його закінчення, а після, в даному випадку після закінчення роботи крамниці (22.07.2018 р. це 19-00 год.). Такий висновок відповідає наступним положенням чинного законодавства.
Частиною 2 п.2 Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2002 р. №199 Z-звіт - денний звіт з обнуленням інформації в оперативній пам'яті та занесенням її до фіскальної пам'яті реєстратора, який містить всі підсумки та суми обчислені за зміну (п. 17 цих Вимог).
Таким чином, Z-звіт друкується виключно у робочий день та після його (зміни) закінчення.
Позивач виконав у повному обсязі приписи Порядку №547 (з урахуванням обставин відсутності продажу товарів після 19-00 год. 22.07.2018 р. до 10-00 год. 23.07.2018 р. та відповідно й розрахункових операцій, що в свою чергу виключає і підстави для оформлення розрахункових квитанцій).
Ухвалою суду від 20.12.2018 року відкрито провадження по справі в порядку спрощеного позовного провадження, без призначення судового засідання.
Відповідно ст.162 КАС України відповідачу встановлено п'ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження для подання відзиву на позовну заяву.
Ухвалу про відкриття провадження по справі отримано представником відповідача Головного управління ДФС в Одеській області 20.12.2018 року, що підтверджується розпискою про отримання нарочно копії судового рішення, ухвали (а/с. 74).
21.01.2019 року за вх. № 2247/19 через канцелярію суду представником Головного управління ДФС в Одеській області Садардіновою І.В. (за довіреністю) надано відзив на адміністративний позов (а/с.76-82).
Відзив обґрунтовано наступним.
Пунктом 75.1 ст. 75 ПК України передбачено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Відповідно до п. 80.1. ст. 80 1ІК України, фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи). Пунктом 80.2. ст. 80 ПК України визначено, що фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності обставин.
За результатами проведеної перевірки було складено Акт про результати фактичної перевірки від 18.12.2017 року № 908/15/53/РРО/34737448, яким встановлено порушення п. 11 розд. 2 Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого Постановою Правління Національного Банку України 29.12.2017 року №148 - не оприбуткування готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень в загальній сумі 24 700,00 грн.
При перевірці ТОВ «Хумана Південь» встановлено, що оприбуткування готівкових коштів на господарській одиниці (крамниці) ТОВ «Хумана Південь» за адресою: м. Одеса, вул. Ак. Глушко, буд 17/1, які надійшли 22.07.2018 року у загальній сумі 24 700 грн., оприбутковано фактично 23.07.2018 шляхом друку фіскального звітного чеку та його підклеювання до відповідних сторінок книзі обліку розрахункових операцій (КОРО) №3000044072р/8 від 18.01.2018 року, у зв'язку з тим, що вийшов з ладу реєстратор розрахункових операцій (РРО) фіскальний номер 3000044072.
Хоча, ТОВ «Хумана Південь» після виходу з ладу РРО мали виконати вимоги Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій», затвердженого наказом Міністерства фінансів України 14.06.2016 № 547 щодо заповнення, окрім розділу про облік ремонтів, також і інших передбачених нормативно-правовим актом розділів КОРО.
Відповідно до п.4.2 гл.4 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», кожне підприємство (юридична особа), що має касу, веде одну касову книгу для обліку операцій з готівкою в національній валюті та усі надходження і видачу готівки в національній валюті підприємства відображають у касовій книзі.
Відповідно до Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій затверджений Наказом Міністерства фінансів України 14.06.2016 № 547, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.07.2016 за № 920/29050 (із змінами і доповненнями) (далі-Указ №547):
-використання книги ОРО, зареєстрованої на РРО, передбачає: наявність книги ОРО на місці проведення розрахунків, де встановлено РРО: підклеювання фіскальних звітних чеків до відповідних сторінок книги ОРО; щоденне виконання записів (у разі здійснення розрахункових операцій) про рух готівки та суми розрахунків, при цьому дані за сумами, отриманими від покупців (клієнтів), та дані за сумами, виданими покупцям (клієнтам), записуються окремо; у разі виходу з ладу РРО чи відключення електроенергії - здійснення записів за обліком розрахункових квитанцій; ведення обліку ремонтів, робіт з технічного обслуговування, а також перевірок конструкції та програмного забезпечення РРО у відповідному розділі книги ОРО.
У розділі 3 книги ОРО. зареєстрованої на РРО, обліковуються розрахункові квитанції, використані під час відключення електроенергії або в період ремонту РРО. 1 графи 1 - 5 заповнюються до початку використання розрахункової книжки, графи 6 - 8 - до початку реєстрації розрахункових операцій за допомогою РРО після відновлення постачання електроенергії чи встановлення РРО після ремонту.
Якщо початок та закінчення одного циклу використання розрахункової книжки при відключенні електроенергії чи на період ремонту РРО припадають на різні робочі дні. за кожний робочий день у розділі 3 книги ОРО на РРО здійснюються окремі записи, при цьому графи 1. 2 заповнюються тільки в перший, а графа 8 - тільки в останній день одного циклу використання розрахункової книжки.
Відповідно до п. 11 ч. 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 № 148 готівка, що надходить до кас оприбутковується в день одержання готівки у повній сумі.
Оскільки ТОВ «Хумана Південь» порушений порядок ведення касових операцій із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, Головним управлінням ДФС в Одеській області правомірно складено податкове повідомлення-рішення форми від 02.10.18 року №0042801406 на суму123 500 грн.
Встановлення вказаного порушення також підтверджено Рішенням ДФС України від 07.12.2018 року №39712/6/99/99/11/05-0525, яким податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області від 02.10.2018 року №0042801406 залишено без змін, а скарга ТОВ «Хумана Південь» залишена без задоволення.
Підтвердження своєї позиції позивачем з посиланням на постанову Верховного суду України у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 27.04.2018 у справі №815/3018/17, якою скасоване податкове повідомлення рішення ДПІ у Суворовському районі м. Одеси є помилковим, оскільки у постанові проаналізовано обставини і результати фактичної перевірки суб'єкта господарювання, проведеної 23.12.2016, коли були чинними Положення № 637 та Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України 28.08.2013 № 417. На сьогодні вказані нормативно-правові акти втратили чинність.
06.02.2019 року за вх. №4232/19 через канцелярію суду представником ТОВ «Хумана Південь» Ляшенко О.В. (за довіреністю) надано відповідь на відзив, в обґрунтування якої зазначено наступне.
По-перше: після виходу з ладу РРО позивач виконав вимоги/приписи законодавства.
Остання розрахункова операція за використанням РРО здійснена 22.07.2018 р. о 18 год. 46 хв., що підтверджується фіскальним чеком у сумі 813,50 грн., ПН 347374415536, ФН 3000044072 від 22.07.2018 р.
Актом ТОВ «ЦСО «ЮТИС» від 23.07.2018 р. підтверджено несправність 22.07.2018 р. РРО МІНІ 600.04, заводський №ПА64200125, фіскальний №3000044072 у зв'язку із виходом з ладу пристрою з причини поломки блоку живлення, що в свою чергу призвело до розряджування акумуляторної батареї і як наслідок неможливість роздрукувати звіти та точно визначити отриману крамницею суму грошових коштів.
Вказаний РРО був відремонтований 23.07.2018 р. і цього ж дня (до початку роботи крамниці) був роздрукований Z-звіт №1534 за 22.07.2018 р.
В період виходу з ладу та ремонтуванням РРО будь-які господарські, розрахункові операції у крамниці позивачем не проводились та будь-які грошові кошти до каси не надходили (не оприбутковувались).
Факт технічної несправності РРО був належним чином засвідчений позивачем відповідним записом у розділі №4 книги обліку розрахункових операцій (КОРО).
По-друге: готівка, що надійшла до каси у крамниці, у сумі 20 000 грн. (позалімітні кошти каси) 22.07.2018 року були передані касиром крамниці і опломбовані пломбіром №16 за місцезнаходженням крамниці (м. Одеса, вул. Ак. Глушко, 17/1) інкасатором Ощадбанку, про що оформлено копію супровідної відомості.
У зв'язку із виходом 22.07.2018 р. (після закінчення роботи крамниці) із строю РРО не зміг (за незалежних від нього обставин) роздрукувати фіскальний чек Z-звіт та підклеїти його до відповідних сторінок КОРО. Позивач роздрукував фіскальний чек Z- звіт та підклеїв його до відповідних сторінок КОРО 23.07.2018 р. після закінчення робіт з ремонту РРО (до початку роботи крамниці).
Позивач виконав у повному обсязі приписи Порядку №547 (з урахуванням обставин відсутності продажу товарів після 19-00 год. 22.07.2018 р. до 10-00 год. 23.07.2018 року) та відповідно й розрахункових операцій, що в свою чергу виключає і підстави для оформлення розрахункових квитанцій, форма та зміст яких затверджені Наказом Міністерства фінансів України 21.01.2016 р. за №13, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11.02.2016 р. за №220/28350 (далі по тексту - Положення №13).
Як встановлено у реч.1 п.1 розд. II Положення №13 - фіскальний касовий чек на товари (послуги) - розрахунковий документ, надрукований реєстратором розрахункових операцій при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги).
Згідно з п. 1 розд. IV Положення №13 розрахункова квитанція - розрахунковим документ бланк якого виготовлений друкарським способом, а окремі реквізити заповнюються від руки або шляхом проставлення штампа при реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги) або при видачі коштів покупцеві у разі повернення товару, рекомпенсації послуги, прийняття цінностей під заставу та в інших випадках.
Статтею 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрований у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.
Отже, що фіскальний чек, надрукований РРО, що розрахункова квитанція є самостійними окремими (не залежними один від одного, не є акцесорними один по відношенню до другого) розрахунковими документами.
По-третє: подвійний облік доходів (готівки) не передбачений чинним законодавством України. Тобто, одночасне застосування записів до окремих розділів КОРО (2 і 3) і РРО (Z- звіту РРО підклеєного до відповідних сторінок КОРО) призводить до подвійного оприбуткування до каси готівки, яка фактично надходить і обліковується тільки один раз у зв'язку із застосуванням РРО.
Метою ст.4 Протоколу № 7 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод є заборона повторного проведення процесу, який вже був завершений прийняттям остаточного рішення, що за аналогією права має пряме відношення й до виконаного зобов'язання за кредитним договором, мировою угодою, рішення суду.
Помилкові висновки відповідача у правозастосуванні нормативно-правого акту прирівнюються до надзвичайного обтяження платника податків, що в свою чергу визнані протиправними та суперечать ст.4 Протоколу № 7 до Конвенції.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Хумана Південь» (ТОВ «Хумана Південь» - далі», код ЄДРПОУ 34737448, є юридичною особою, основний вид економічної діяльності Код КВЕД 47.71 Роздрібна торгівля одягом у спеціалізованих магазинах (основний) - (код КВЕД) 46.42 Оптова торгівля одягом і взуттям, інші види діяльності: (код КВЕД) 47.51 Роздрібна торгівля текстильними товарами в спеціалізованих магазинах; (код КВЕД) Роздрібна торгівля взуттям і шкіряними виробами в спеціалізованих магазинах відповідно даних з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а/с. 66-68).
З 07.09.2018 року по 14.09.2018 року посадовими особами Головного управління ДФС в Одеській області на підставі ст. 20, п.п. 80.1, п. 80.2 ст. 80 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року та наказу про проведення фактичної перевірки від 29.08.2018 року №6479 проведена фактична перевірка господарської одиниці суб'єкта господарювання ТОВ «Хумана Південь», а саме крамниці за адресою: м. Одеса, вул. Ак. Глушко, буд 17/1 (а/с. 21).
За результатами перевірки складено Акт 000617, яким встановлено порушення п.11 розд.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління НБУ від 29.12.2017 року №148.
З актом перевірки ознайомлена та отримала примірник акта перевірки головний бухгалтер ТОВ «Хумана Південь» Найко Тетяна Борисівна, що підтверджується її особистим підписом, також в Акті перевірки є відмітка про ознайомлення керівника ТОВ Маршаловської Тетяни Леонідівни (а/с. 23).
21.09.2018 року за вих. №182-09 ТОВ «Хумана Південь» до Головного управління ДФС в Одеській області надані заперечення до Акту (довідки) про результати фактичної перевірки №000617.
02.10.2018 року Головним управлінням ДФС в Одеській області надана відповідь №14083/10/15-32-14-06-05 заперечення ТОВ «Хумана Південь» від 21.09.2018 року, якою повідомлено, про порушення, які викладені в акті про результати фактичної перевірки ТОВ «Хумана Південь» від 14.09.2018 року №908/15/53/РРО/3437448 є обґрунтованими (а/с. 40-42).
02.10.2018 року Головним управлінням ДФС в Одеській області винесено податкове повідомлення-рішення форми «С» за №0042801406, яким до суб'єкта господарювання ТОВ «Хумана Південь» застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 123500,00 (сто двадцять три тисячі п'ятсот гривань 00 копійок) грн.
12.10.2018 року за вих. №198-10 ТОВ «Хумана Південь» відповідно до п. 56.1 ст. 56 Податкового Кодексу України направлено до Державної фіскальної служби України (виконуючому обов'язки Голови ДФС України Власову О.С.) скаргу на податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області від 02.10.2018 року №0042801406 (а/с. 44-50).
05.11.2018 року Державною фіскальною службою України на адресу ТОВ «Хумана Південь» направлено рішення за №36028/6/99-99-11-05-05-25 про продовження строку розгляду скарги ТОВ «Хумана Південь» від 12.10.2018 року до 14.12.2018 року (а/с.43).
07.12.2018 року ТОВ «Хумана Південь» відповідно направлено до Державної фіскальної служби України (виконуючому обов'язки Голови ДФС України Власову О.С.) додаткові пояснення до скарги на податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області від 02.10.2018 року №0042801406 (а/с. 56-60).
07.12.2018 Державною фіскальною службо України на адресу ТОВ «Хумана Південь» направлено Рішення №39712/6/99/99/11/05-0525 про результати розгляду скарги від 12.10.2018 року, яким податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області від 02.10.2018 року №0042801406 залишено без змін, а скаргу - без задоволення (а/с. 62-64).
19.12.2018 року ТОВ «Хумана Південь» на адресу Головного управління ДФС в Одеській області направлено заяву, якою, повідомлено, що ТОВ «Хумана Південь» прийнято рішення про оскарження податкового повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області від 02.10.2018 року №0042801406 у сумі 123 500 грн. у судовому порядку (а/с. 65).
РЕЛЕВАНТНІ ДЖЕРЕЛА ПРАВА.
Стаття 19 Конституції України в першому реченні закріплює автономію особистості в її різноманітній життєдіяльності, а у другому реченні містить її королларій, передбачаючи, що держава не може виходити за межі повноважень, що передбачені Конституцією та законами України.
У «Науковому висновку щодо меж дискреційного повноваження суб'єкта владних повноважень та судового контролю за його реалізацією», опублікованому на офіційному сайті Верховного Суду, зазначено, що «критеріями судового контролю за реалізацією дискреційних повноважень є: критерії перевірки діяльності публічної адміністрації, встановлені Кодексом адміністративного судочинства України, зокрема, мета, з якою дискреційне повноваження надано, об'єктивність дослідження доказів у справі, принцип рівності перед законом, безсторонність; публічний інтерес, задля якого дискреційне повноваження реалізується; зміст конституційних прав та свобод особи; якість викладення у дискреційному рішенні доводів, мотивів його прийняття».
Суд перевіряє дії відповідача на відповідність вимогам ч.2-3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАСУ).
Відповідно до ст. 6 Конвенції «Кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення».
Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»
Пункти 1, 2, 9 статті 3 Закону.
Суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій.
Указ Президента України № 436/95 від 12.06.1995 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки».
Абзац третій пункту 1 Указу.
Установити, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.
Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затверджене постановою Національного банку України від 19.12.21017 № 148.
Підпункт 11 пункту 1.
Касові документи - документи (касові ордери та відомості на виплату готівки, розрахункові документи, квитанції програмно-технічних комплексів самообслуговування, відомості закупівлі сільськогосподарської продукції, інші прибуткові та видаткові касові документи), за допомогою яких відповідно до законодавства України оформляються касові операції, звіти про використання коштів, а також відповідні журнали встановленої форми для реєстрації цих документів та книги обліку;
Підпункт 18 пункту 1.
Оприбуткування готівки - проведення підприємствами і підприємцями обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі, книзі обліку доходів і витрат, книзі обліку розрахункових операцій.
Пункт 11.
Готівка, що надходить до кас, оприбутковується в день одержання готівки в повній сумі.
Оприбуткуванням готівки в касах установ/підприємств та їх відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.
Оприбуткуванням готівки в касах відокремлених підрозділів установ/підприємств, а також у касах фізичних осіб-підприємців, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО та/або КОРО без ведення касової книги, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень на підставі даних розрахункових документів шляхом формування та друку фіскальних звітних чеків і їх підклеювання до відповідних сторінок КОРО/занесення даних розрахункових квитанцій до КОРО.
Суб'єкти господарювання, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО та/або КОРО, використовують КОРО для:
1) підклеювання та зберігання фіскальних звітних чеків на відповідних сторінках КОРО;
2) здійснення операцій із розрахунковими квитанціями в разі виходу з ладу РРО чи відключення електроенергії;
3) обліку ремонтів, робіт з технічного обслуговування, перевірок конструкцій та програмного забезпечення РРО.
Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, постанова Кабінету Міністрів України від 18.02.2002 № 199.
Пункт 2.
Z-звіт - денний звіт з обнуленням інформації в оперативній пам'яті та занесенням її до фіскальної пам'яті реєстратора.
Зміна - період роботи реєстратора від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z-звіту до виконання наступного Z-звіту.
Наказ Міністерства доходів і зборів від 28 серпня 2013 року № 417 «Про затвердження нормативно-правових актів щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій» (у редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин).
Пункти 6, 13 Глави 4 Розділу ІІ.
Використання книги ОРО, зареєстрованої на РРО, передбачає: наявність книги ОРО на місці проведення розрахунків, де встановлено РРО; підклеювання фіскальних звітних чеків на відповідних сторінках книги ОРО; щоденне виконання записів про рух готівки та суми розрахунків, при цьому дані за сумами, отриманими від покупців (клієнтів), та дані за сумами, виданими покупцям (клієнтам), записуються окремо; у разі виходу з ладу РРО чи відключення електроенергії здійснення записів за обліком розрахункових квитанцій; ведення обліку ремонтів, робіт з технічного обслуговування, а також перевірок конструкції та програмного забезпечення РРО у відповідному розділі книги ОРО.
Виправлення записів у книзі ОРО можуть бути зроблені тільки тими особами, які здійснювали ці записи, або особами, які виконують їх обов'язки. Виправлення повинно засвідчуватись підписом відповідальної особи суб'єкта господарювання або суб'єкта господарювання - фізичної особи-підприємця.
Пункт. 10 розділу ІІІ «Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій», затвердженого наказом Міністерства фінансів України 14.06.2016 № 547, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.07.2016 за № 918/29048, якщо на період виходу з ладу РРО або в разі відключення електроенергії розрахункові операції проводяться з використанням книги ОРО та розрахункової книжки, після встановлення відремонтованого (резервного) РРО або відновлення постачання електроенергії необхідно провести через РРО суми розрахунків за час роботи з використанням розрахункової книжки, а також відповідно до контрольної стрічки (у випадку обнулення оперативної пам'яті) - за час роботи, що передував виходу РРО з ладу або відключенню електроенергії, окремо за кожною ставкою податку на додану вартість, акцизного податку або іншого податку (збору), після чого слід виконати Z-звіт. За потреби виконується операція «службове внесення» на суму готівки, що зберігається на місці проведення розрахунків.
ВИСНОВКИ СУДУ.
У «Науковому висновку щодо меж дискреційного повноваження суб'єкта владних повноважень та судового контролю за його реалізацією», опублікованому на офіційному сайті Верховного Суду, зазначено, що «критеріями судового контролю за реалізацією дискреційних повноважень є: критерії перевірки діяльності публічної адміністрації, встановлені Кодексом адміністративного судочинства України, зокрема, мета, з якою дискреційне повноваження надано, об'єктивність дослідження доказів у справі, принцип рівності перед законом, безсторонність; публічний інтерес, задля якого дискреційне повноваження реалізується; зміст конституційних прав та свобод особи; якість викладення у дискреційному рішенні доводів, мотивів його прийняття».
Неправомірні рішення, дії чи бездіяльність посадових осіб органів місцевого самоврядування, прийняті з порушенням прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, можуть бути оскаржені відповідно до ч. 2 ст. 55 Конституції України та ст. 5 КАС України в порядку адміністративного судочинства.
Конституція України (в редакції станом на 30.09.2016 року) містить статтю 124 «…Юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір та будь-яке кримінальне обвинувачення. У передбачених законом випадках суди розглядають також інші справи.», яка визначає можливість судового захисту за наявності юридичного спору.
Юридичний спір - це юридичний конфлікт між учасниками правовідносин, у якому кожен з учасників правовідносин захищає свої суб'єктивні права. Правові спори виникають внаслідок порушення суб'єктивних прав у результаті протиправних дій, а також у разі невизнання або оспорювання суб'єктивних прав.
ЄСПЛ, розглядаючи податкові спори, застосовує ст. 1 Протоколу №1 до Конвенції про захист прав і основоположних свобод, яка гарантує право на мирне та вільне володіння своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше, як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
Статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» визначено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
У справі «Звежинський проти Польщі» ЄСПЛ в черговий раз висловив правову позицію щодо підстав позбавлення майна та дій державних органів при цьому, яка цілком відображає приписи ст. 2 КАС України та ст.19 Конституції України.
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом №265, дія якого поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Відповідно до статті 2 Закону №265 фіскальний звітний чек - документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить дані денного звіту, під час друкування якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься до фіскальної пам'яті; денний звіт - документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить інформацію про денні підсумки розрахункових операцій, проведених з його застосуванням.
Також за змістом статті 2 Закону №265 книга обліку розрахункових операцій - прошнурована і належним чином зареєстрована в органах доходів і зборів книга, що містить щоденні звіти, які складаються на підставі відповідних розрахункових документів щодо руху готівкових коштів, товарів (послуг).
Аналогічне визначення КОРО наведено і в підпункті 18 пункті 3 глави 1 Положення № 148, в якому також зазначено, що під оприбуткуванням готівки - проведення суб'єктами господарювання обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі/книзі обліку доходів і витрат/книзі обліку доходів/фіскальному звітному чеку/розрахунковій квитанції.
Згідно ж з пунктом 9 статті 3 Закону №265 суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій.
Підприємства (підприємці) здійснюють розрахунки готівкою між собою і з фізичними особами (громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, які не здійснюють підприємницької діяльності) через касу як за рахунок готівкової виручки, так і за рахунок коштів, одержаних із банків. Зазначені розрахунки проводяться також шляхом переказу готівки для сплати відповідних платежів. Підприємства (підприємці) здійснюють облік операцій з готівкою у відповідних книгах обліку (пункт 2.2 глави 2 Положення №637).
Готівка, що надходить до кас, оприбутковується в день одержання готівки в повній сумі.
Оприбуткуванням готівки в касах установ/підприємств та їх відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО та з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.
Оприбуткуванням готівки в касах відокремлених підрозділів установ/підприємств, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО без ведення касової книги, є забезпечення зберігання щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в електронній формі протягом строку, визначеного пунктом 44.3 статті 44 Податкового кодексу України і занесення інформації згідно з фіскальними звітними чеками до відповідних книг обліку (КОРО - у разі її використання).
Оприбуткуванням готівки в касах суб'єктів господарювання, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням КОРО без застосування РРО, є занесення даних розрахункових квитанцій до КОРО.
Оприбуткування та облік фізичними особами-підприємцями отриманих доходів здійснюється в книгах обліку доходів і витрат (або книгах обліку доходів) у порядку, визначеному Податковим кодексом України.
Абзацом третім статті 1 Указу №436/95 встановлено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються НБУ, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу, зокрема за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.
Відтак у разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є сукупність таких дій: фіксація повної суми фактичних надходжень готівки у фіскальних звітних чеках РРО (даних РК) та відображення на їх підставі готівки у КОРО. Невиконання будь-якої із цих дій є порушенням порядку оприбуткування готівки, за яке встановлена відповідальність (абзац третій статті 1 Указу №436/95).
Аналогічна правова позиція вже неодноразово висловлена Верховним Судом, зокрема, у постановах від 31 липня 2018 року (справа №813/2229/17), від 17 грудня 2018 року (справа №810/3811/17), від 12.02.2019 року (справа № 823/1542/16).
Разом з тим відповідно до пункту 2 Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2002 року №199, Z-звіт - денний звіт з обнуленням інформації в оперативній пам'яті та занесенням її до фіскальної пам'яті реєстратора, а зміна - період роботи реєстратора від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z-звіту до виконання наступного Z-звіту.
Як встановлено пунктом 7 вказаних Вимог, усі режими роботи реєстратора, крім тих, що забезпечують усунення причин блокування, повинні блокуватися у разі, зокрема, перевищення максимальної тривалості зміни.
В свою чергу пунктом 1 примітки до додатку Вимог передбачено, що максимальна тривалість зміни не повинна перевищувати 24 години.
Отже, оскільки календарний день (доба) налічує 24 години, тобто день триває з 00 годин 00 хвилин до 24 годин 00 хвилин, то при щоденній роботі з РРО Z-звіт необхідно виконувати щодня по закінченні робочої зміни, але не пізніше 24 години цього дня.
Відтак суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, мають своєчасно та в повній мірі оприбутковувати всю готівку, що надходить до кас, та щоденно, тобто кожного робочого дня по закінченні зміни, але не пізніше 24 години цього ж дня, друкувати на РРО фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в КОРО й у разі недотримання суб'єктом господарювання при здійсненні діяльності пункту 9 статті 3 Закону №265 та підпункту 2.6 глави 2 Положення №637 до нього за рішенням відповідних органів застосовуються штрафні (фінансові) санкції згідно з вимогами абзацу 3 частини 1 статті 1 Указу №436/95.
Аналогічний висновок щодо застосування вказаних норм матеріального права викладений і у постанові Верховного Суду України від 14 червня 2016 року у справі №0870/11140/12.
Водночас за змістом статті 5 Закону №265 на період виходу з ладу реєстратора розрахункових операцій та здійснення його ремонту або у разі тимчасового, але не більше 72 годин (7 робочих днів), відключення електроенергії проведення розрахункових операцій здійснюється з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки або із застосуванням належним чином зареєстрованого резервного реєстратора розрахункових операцій.
До того ж і пунктом 6 - 10 глави 4 Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 14.06.2016 року № 547 визначено, що використання книги ОРО, зареєстрованої на РРО, передбачає:
наявність книги ОРО на місці проведення розрахунків, де встановлено РРО;
у разі виходу з ладу РРО чи відключення електроенергії - здійснення записів за обліком розрахункових квитанцій.
Суб'єкт господарювання має забезпечити збереження щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в електронній формі протягом строку, визначеного пунктом 44.3 статті 44 Кодексу.
У разі використання книги ОРО, зареєстрованої на господарську одиницю, на декількох місцях проведення розрахунків щоденні записи про реквізити розрахункових квитанцій та про рух готівки здійснюються окремо щодо кожного місця проведення розрахунків. Якщо на одному місці проведення розрахунків протягом дня використовувались декілька розрахункових книжок, записи за обліком розрахункових квитанцій та рухом готівки виконуються щодо кожної розрахункової книжки окремо.
У розділі 2 книги ОРО, зареєстрованої на РРО, обліковуються розрахункові квитанції, використані під час відключення електроенергії або в період ремонту РРО. Графи 1-5 заповнюються до початку використання розрахункової книжки, графи 6-8 - до початку реєстрації розрахункових операцій за допомогою РРО після відновлення постачання електроенергії чи встановлення РРО після ремонту.
Якщо початок та закінчення одного циклу використання розрахункової книжки при відключенні електроенергії чи на період ремонту РРО припадають на різні робочі дні, за кожний робочий день у розділі 2 книги ОРО на РРО здійснюються окремі записи, при цьому графи 1, 2 заповнюються тільки в перший, а графа 8 - тільки в останній день одного циклу використання розрахункової книжки.
Крім того, на підставі даних розрахункових квитанцій щодня здійснюються записи в розділі 1; до запису за перший день слід включити дані про відповідні суми (графи 3 - 10) за контрольною стрічкою з початку робочого дня до моменту виходу з ладу РРО або відключення електроенергії. У записі за даними фіскального звітного чека, роздрукованого після відновлення роботи на РРО, необхідно зазначити, за які попередні дати підсумовані дані в цьому фіскальному чеку.
Як вже вказувалось в цій постанові, проведеною посадовими особами контролюючого органу фактичною перевіркою позивача встановлено не оприбуткування готівкових коштів у сумі 24 700, 00 грн., проведених через РРО 22.07.2018 року та облікованих на підставі Z-звіту №1534, роздрукованого 23.07.2018 року о 09 год. 10 хв., тобто не у день отримання готівкових коштів.
Крім того, суд не приймає доводи представника позивача що остання розрахункова операція за використанням РРО здійснена 22.07.2018 року о 18 год. 46 хв. (фіскальний чек на суму 813,50 грн., ПН 347374415536, ФН 3000044072 від 22.07.2018 року 18:46) (а/с. 28), оскільки робочий день закінчився об 19:00 годині, доказів в підтвердження вказаних обставин не надано.
Згідно інформації що міститься на сайті ТОВ «Хумана Південь», магазин розташовано за адресою: м. Одеса, Проспект Глушко, 17/1 працює: понеділок - п'ятниця:10:00 - 20:00, субота - неділя: з10:00-18:00. 22.07.2018 року (неділя), отже, посилання позивача що робочий час магазину закінчився о 19:00 годині, є такими, що не відповідають дійсності.
У зв'язку із технічною несправністю РРО, зранку 23.07.2018 року до початку робочої зміни крамниці (по вул. Ак. Глушко, 17/1 у м. Одесі) прибув майстер сервісного центру «ЮТИС», з яким ТОВ «Хумана Південь» укладений договір на технічне обслуговування та ремонт РРО (з пояснень позивача), який здійснив огляд та ремонт РРО, що підтверджується актом ТОВ «ЦСО «ЮТИС» від 23.07.2018 року за підписом інженера ТОВ «ЦСО ЮТИС» Донченко В.С., суду не наданий договір на технічне обслуговування та ремонт РРО.
П.3, п.4 ст. 90 КАС України передбачено, що суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності; суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Таким чином, підтвердити належність та допустимість доказу - акту ТОВ «ЦСО «ЮТИС» від 23.07.2018 року за підписом інженера ТОВ «ЦСО ЮТИС» Донченко В.С., не можливо, оскільки позивачем не надано письмових доказів, які б підтверджували наявність договору між ТОВ «ЦСО «ЮТИС» та позивачем.
Крім того, позивач, зазначає, що після відновлення роботи РРО МІНІ 600.04 зав. №ПА 64200125 фахівець ТОВ «ФІРМА «ЮТИС» роздрукував Z -звіт за 22.07.2018 року, але з датою 23.07.2018 року - Z -звіт №1534 (а/с. 27).
На підтвердження вищезазначеного фахівцем ТОВ «ФІРМА «ЮТИС» зроблено відповідний запис в Розділі 4 «Облік ремонтів та технічного обслуговування РРО» в КОРО позивача.
З огляду на вказане, не зрозуміло чому відповідні відомості не було внесено до КОРО 22.07.2018 року в розділ в Розділі 2 «Облік руху готівки».
Крім того, згідно Положення «Про порядок оприбуткування готівки ТОВ «Хумана Південь» затверджено:
П. 3 - у разі отримання грошових коштів у банківській установі з розрахункового рахунку ТОВ «Хумана Південь» оприбутковувати в основну касу через прибутковий касовий ордер та здійснювати видачу грошових коштів через видатковий касовий ордер;
П. 10 - оприбуткуванням готівки в касі відокремлених підрозділів ТОВ «ХУМАНА ПІВДЕНЬ» ( магазинів), які проводять готівкові розрахунки з застосуванням РРО та КОРО, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків (або даних розрахункових квитанцій у випадку технічної несправності РРО, відсутності електропостачання).
У разі, якщо технічна несправність РРО, відсутність електропостачання сталися після завершення робочого дня , що привело до неможливості зняття фіскального звітного чеку оприбуткувати готівку наступним чином : на наступний робочий день викликати майстра сервісної служби відновити роботу РРО до початку торгівельної діяльності, зняти звітний фіскальний чек за день технічної несправності РРО - (відсутності електропостачання), зробити запис у книзі КОРО .
За наведеного суд приходить до висновку про правомірність податкового повідомлення-рішення від 02 жовтня 2018 року, яким до Товариства застосовано штрафні санкції в сумі 123 500 грн.
Згідно зі ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Керуючись ст. ст. 139, 242, 246, 250, 251, 255, 295, 297 КАС України, суд,-
В задоволенні адміністративний позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Хумана Південь» до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу та рішення про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в порядку та у строки, встановлені ст. ст. 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Пунктом 15.5 розділу VII Перехідні положення КАС України від 03 жовтня 2017 року визначено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи зберігаються порядок подачі апеляційних скарг та направлення їх до суду апеляційної інстанції, встановлені Кодексом адміністративного судочинства України від 06 липня 2005 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Товариства з обмеженою відповідальністю «Хумана Південь», ЄДРПОУ 34737448, адреса: 65009, м. Одеса, вул. Сергія Варламова, буд. 5-В, телефон: (048) 785 70 86, (067) 488 24 30, електронна пошта: ode_secretar@humana.com.ua
Головне управління ДФС в Одеській області код ЄДРПОУ 39565511 адреса: вул. Семінарська, 5, м. Одеса, 65044, тел./факс (048) 725-83-58, електронна пошта: od.official@sfs.gov.ua.
Головуючий суддя Потоцька Н.В.
.