13 лютого 2019 року ЛуцькСправа № 0340/1828/18
Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Валюха В.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області (далі - Ліквідаційна комісія УМВС) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ України та відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII (далі - Закон № 2262-XII) йому призначена та виплачується пенсія за вислугу років.
Ліквідаційна комісія УМВС видала довідку від 23.03.2018 № 3373 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, до якої не включила деякі додаткові види грошового забезпечення.
26.06.2018 позивач звернувся до відповідача із заявою про оформлення та направлення до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області нової довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, до якої просив включити додаткові види грошового забезпечення і премії у відсотках і розмірах, які були встановлені позивачу при перерахунку пенсії у 2012 році.
Листом від 12.07.2018 № 7/516 відповідач протиправно відмовив позивачу у задоволенні вказаної заяви.
Позивач просить визнати бездіяльність відповідача щодо не включення в довідку про розмір грошового забезпечення всіх основних та додаткових видів грошового забезпечення у відсотковому відношенні для перерахунку пенсії позивачу у відповідності із чинним законодавством та не направлення довідки до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області протиправною, та зобов'язати відповідача виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області нову довідку про розмір грошового забезпечення з повною реальною інформацією для проведення перерахунку пенсії, призначеної відповідно до Закону № 2262-XII, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановами Кабінету Міністрів України від 01.11.2007 № 1294 та від 11.11.2015 № 988 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2800,00 грн.; оклад за спеціальним званням, капітан - 1800,00 грн.; надбавка за стаж служби (50%) - 2300,00 грн.; надбавка за виконання особливо важливих завдань (49%) - 2254,00 грн.; надбавка за особливості проходження служби в ІТТ (15%) - 690,00 грн.; премія (64%) - 2944,00 грн., надбавка за кваліфікаційну категорію (15%) - 690,00 грн.; за таємність; за учасника бойових дій, з дати виникнення права на перерахунок, а саме з 01.01.2016.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 11.09.2018 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, судовий розгляд справи ухвалено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін суддею одноособово (а. с. 1).
В поданому до суду відзиві на позовну заяву від 25.09.2018 № 366/26/01-2018 (а. с. 19-21) представник відповідача ОСОБА_2 позов не визнав та просить відмовити у його задоволенні з підстав правомірності дій відповідача при видачі довідки від 23.03.2018 № 3373 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 11.10.2018 визнано типовою дану адміністративну справу та провадження у справі зупинене до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі № 802/2196/17-а за позовом Особа1 до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити дії (а. с. 25-26).
В подальшому, відповідно до ухвали суду від 16.01.2019 провадження у цій справі було поновлено (а. с. 29-30).
Інших заяв по суті справи чи клопотань про розгляд справи в судовому засіданні від учасників справи не надходило.
Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд дійшов висновку, що у задоволенні позову необхідно відмовити з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 є пенсіонером органів внутрішніх справ, якому призначена пенсія за вислугу років згідно із Законом № 2262-XII, що підтверджується пенсійним посвідченням від 14.10.1993 № 1156 (а. с. 6), перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Волинській області.
23.03.2018 Ліквідаційною комісією УМВС сформовано та направлено для перерахунку пенсії позивачу до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області довідку № 3373 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, з якої вбачається, що відповідно до частини третьої статті 63 Закону № 2262-XII, Постанов Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 та від 21.02.2018 № 103 розмір грошового забезпечення за нормами, чинними станом на січень 2016 року, за посадою начальник ізолятора до посади на день звільнення зі служби начальник ізолятора тимчасового утримання Любомльського РВ становить: посадовий оклад - 2800,00 грн., оклад за спеціальним званням капітан поліції - 1800,00 грн., надбавка за стаж служби (50%) - 2300,00 грн., премія (1,6%) - 110,40 грн., а всього 7010,40 грн. (а. с. 12).
26.06.2018 позивач звернувся до відповідача із заявою про оформлення та направлення до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області нової довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, до якої просив включити додаткові види грошового забезпечення і премії у відсотках і розмірах, які були встановлені позивачу при перерахунку пенсії у 2012 році (а. с. 8).
Листом від 12.07.2018 № 7/516 відповідач повідомив позивача про виготовлення довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії з 01.01.2016 у відповідності до вимог чинного законодавства України (а. с. 9).
Суд при вирішенні даного спору застосовує такі нормативно-правові акти.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із частиною першою статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема, на службі в органах внутрішніх справ, визначає Закон № 2262-ХІІ. Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
29.12.2015 набрав чинності Закон України від 23.12.2015 № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» (далі - Закон № 900-VIII).
Цим Законом статтю 63 Закону № 2262-XII доповнено новою частиною третьою, згідно з якою перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Законом № 900-VIII доповнено також пункт 12 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 № 580-VIII (далі - Закон № 580-VIII) абзацом другим, відповідно до якого за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Статтею 102 Закону № 580-VIII передбачено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом № 2262-XII.
Кабінет Міністрів України постановою від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських» (далі - Постанова № 988) встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади та оклади за спеціальні звання колишніх працівників міліції. Ця постанова набрала чинності 02.12.2015.
Таким чином, у зв'язку із змінами в грошовому забезпеченні поліцейських, передбаченими Постановою № 988, та враховуючи положення частини другої статті 51 Закону № 2262-XII щодо строків перерахунку пенсій, у колишніх працівників міліції виникло право на перерахунок пенсії з 01.01.2016.
Відповідно до пункту 2 Постанови № 988 виплата грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання здійснюється в порядку, що затверджується МВС.
На виконання вимог статті 94 Закону № 580-VIII та постанови № 988 МВС видало наказ від 06.04.2016 № 260, яким затвердило Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі - Порядок № 260).
Пунктом 2 вказаного наказу визначено, що цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування (27.05.2016) та застосовується з дня набрання чинності Законом № 580-VIII, тобто з 07.11.2015.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі - Порядок № 45).
Згідно із положеннями пунктів 1-3 Порядку № 45 пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи). Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Відповідно до пункту 5 Порядку № 45 (у редакції, чинній станом на 01.01.2016) для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання «заслужений» чи «народний», службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок; інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію; щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах «С», у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром «Байконур», якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства. Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
До змін в грошовому забезпеченні поліцейських, встановлених Постановою № 988 та наказом № 260, законодавством України було передбачено, що особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ установлюється надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби в розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років, а тим, що безпосередньо розробляють, проводять експертизу проектів нормативно-правових актів, які передбачено положеннями про відповідні структурні підрозділи, особам рядового і начальницького складу за виконання спеціальних завдань, пов'язаних з антитерористичною діяльністю, особам начальницького складу слідчих підрозділів органів внутрішніх справ за службу на посадах слідчих, особам рядового і начальницького складу підрозділів міліції громадської безпеки за службу на посадах старших дільничних, дільничних і помічників дільничних інспекторів міліції та підрозділів з керівництва дільничними інспекторами міліції - у розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугою років.
Як установлено судом, надбавка за виконання особливо важливих завдань у розмірі 49%, яку отримував позивач відповідно до довідки від 06.06.2012 № 1226 (а. с. 11), на час виникнення у нього права на перерахунок пенсії вже не була встановлена законодавством для поліцейських та не виплачувалась.
Стосовно премії, то відповідно до листа МВС України від 12.03.2018 № 3261/05/22-2018 у січні 2016 року поліцейським за відповідною посадою середній розмір виплаченої премії становив 1,6% (а. с. 23, 32). Крім того, надбавка за особливості проходження служби в ІТТ, яка враховувалася при обчисленні розміру пенсії позивача відповідно до довідки від 06.06.2012 № 1226 (а. с. 11), також на час виникнення у позивача з 01.01.2016 права на перерахунок пенсії не виплачувалася.
Відповідно до положень пункту 4 Постанови № 988 надано право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення: 1) установлювати, зокрема, надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби. Установлення зазначеної надбавки Голові Національної поліції та заступникам Голови здійснюється з дозволу Прем'єр-міністра України або Першого віце-прем'єр-міністра України, Віце-прем'єр-міністра України за погодженням з Міністром внутрішніх справ; 2) здійснювати преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби.
Ураховуючи наведене, Кабінет Міністрів України цією постановою делегував своє право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції, зокрема, установлювати надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби, а також здійснювати преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення.
Так, положеннями пункту 4 розділу ІІ Порядку № 260, передбачено, що розмір надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції встановлюється кожному поліцейському індивідуально залежно від специфіки умов проходження служби (успішне виконання повноважень, якість, складність, обсяг та важливість виконуваних завдань, залучення до розробки проектів нормативно-правових актів тощо) на підставі мотивованого подання керівника структурного підрозділу відповідного органу поліції та оголошується наказом по особовому складу; виплата надбавки проводиться на підставі наказу про її встановлення з дня, зазначеного в наказі, у разі відсутності дати - з дня підписання наказу.
Відповідно до положень пункту 12 розділу ІІ Порядку № 260, розміри премії встановлюються за рішенням керівників органів поліції відповідно до затверджених ними положень про преміювання та наявного фонду грошового забезпечення. Виплата премій поліцейським здійснюється за наказами керівників органів поліції. Накази про преміювання поліцейських видаються до 25 числа кожного місяця на підставі списків начальників структурних підрозділів органу поліції, погоджених з фінансовим підрозділом у частині розміру фонду преміювання. Виплата премії проводиться щомісяця в останній день місяця за поточний місяць разом з виплатою грошового забезпечення.
Під час судового розгляду справи установлено, що виплата надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції, що регламентується Постановою № 988, у січні 2016 року не здійснювалася, що підтверджується листом Ліквідаційної УМВС від 22.01.2019 № 25/26/01-2019 (а. с. 32).
Велика Палата Верховного Суду при розгляді зразкової справи № 802/2196/17-а у постанові від 12.12.2018 дійшла таких висновків:
1) у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії не належить вказувати надбавку за виконання особливо важливих завдань, яку отримував позивач під час проходження служби та яка була включена до грошового забезпечення при обрахунку пенсії, оскільки така надбавка вже не була встановлена законодавством для поліцейських та не виплачувалась;
2) у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії належить вказати розмір премії, визначений у середньому розмірі, що фактично виплачений за відповідною посадою поліцейського за січень 2016 року.
Велика Палата Верховного Суду при розгляді вказаної зразкової справи також врахувала, що у пункті 2.1 рішення від 26.12.2011 № 20-рп/2011 Конституційний Суд України зазначив, що передбачені законами соціально-економічні права не є абсолютними. Механізм реалізації цих прав може бути змінений державою, зокрема, через неможливість їх фінансового забезпечення шляхом пропорційного перерозподілу коштів з метою збереження балансу інтересів усього суспільства. Крім того, такі заходи можуть бути обумовлені необхідністю запобігання чи усунення реальних загроз економічній безпеці України, що згідно з частиною першою статті 17 Конституції України є найважливішою функцією держави. Водночас зміст основного права не може бути порушений, що є загальновизнаним правилом, на що вказав Конституційний Суд України у рішенні від 22.09.2005 № 5-рп/2005 у справі про постійне користування земельними ділянками. Неприпустимим також є встановлення такого правового регулювання, відповідно до якого розмір пенсій, інших соціальних виплат та допомоги буде нижчим від рівня, визначеного в частині третій статті 46 Конституції України, і не дозволить забезпечувати належні умови життя особи в суспільстві та зберігати її людську гідність, що суперечитиме статті 21 Конституції України.
У пункті 2.2 цього ж рішення Конституційний Суд України вказав, що Кабінет Міністрів України повноважний вживати заходів щодо забезпечення прав і свобод людини і громадянина та проводити політику у сфері соціального захисту (пункти 2, 3 статті 116 Конституції України).
В рішенні від 02.03.1999 № 2-рп/99 у справі про комунальні послуги Конституційний Суд України звернув увагу на те, що здійснення в цілому політики соціального захисту не належить до виключних повноважень Верховної Ради України; політика соціального захисту є складовою частиною внутрішньої соціальної політики держави, забезпечення її проведення, відповідно до пункту 3 статті 116 Конституції України, здійснюється Кабінетом Міністрів України. Кабінет Міністрів України як вищий орган у системі органів виконавчої влади наділений конституційними повноваженнями спрямовувати і координувати діяльність міністерств, інших органів виконавчої влади. Отже, політика соціального захисту є складовою частиною внутрішньої соціальної політики держави, забезпечення проведення якої на підставі пункту 3 статті 116 Конституції України здійснюється Кабінетом Міністрів України.
Як передбачено частиною третьою статті 291 КАС України, при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.
Таким чином, дана справа відповідає ознакам типової справи, викладеним у рішенні Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 12.03.2018 за результатами розгляду зразкової справи № 802/2196/17-а, відтак, правові висновки Верховного Суду, викладені у постанові Великої Палати Верховного Суду від 12.12.2018, підлягають врахуванню при вирішенні цієї справи.
З урахуванням наведених норм чинного законодавства та встановлених обставин справи, суд дійшов висновку про те, Ліквідаційна комісія УМВС сформувала та направила для перерахунку пенсії позивачу до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області довідку від 23.03.2018 № 3373 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, з дотриманням встановлених вимог, а правові підстави для включення до вказаної довідки додаткових видів грошового забезпечення та премій у відсотках та розмірах, про які позивач просить у позовній заяві, відсутні.
При цьому, суд також звертає увагу, що для вирішення цієї справи як типової відповідно до висновків, викладених у постанові Великої Палати Верховного Суду від 12.12.2018 у зразковій справі № 802/2196/17-а, суд витребував у відповідача таку інформацію: чи здійснювалася органом Національної поліції виплата надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції, регламентована Постановою № 988, за відповідною посадою поліцейського у січні 2016 року, та чи вказана у довідці від 23.03.2018 № 3373 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачу ОСОБА_1 така надбавка у середньому розмірі; за який місяць та рік у довідку від 23.03.2018 № 3373 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачу ОСОБА_1 була включена премія, визначена у середньому розмірі, та якщо така премія була включена у зазначену довідку не за січень 2016 року - вказати, яким є середній розмір премії за січень 2016 року за відповідною посадою поліцейського (у відсотках та грошовому обчисленні) (а. с. 29-30).
Листом від 22.01.2019 № 25/26/01-2019 Ліквідаційна комісія УМВС повідомила, що відповідно до листа МВС України від 12.03.2018 № 3261/05/22-2018 у січні 2016 року поліцейським за відповідною посадою середній розмір виплаченої премії становив 1,6%, яка включена до довідки від 23.03.2018 № 3373, а інформація про виплату у січні 2016 року надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції, що регламентована Постановою № 988, до Ліквідаційної комісії УМВС не надходила та до довідки від 23.03.2018 № 3373 не включалася (а. с. 32).
Отже, оскільки суд дійшов висновку про правомірність дій відповідача щодо формування та направлення для перерахунку пенсії позивачу до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області довідки від 23.03.2018 № 3373 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, тому у задоволенні взаємопов'язаних позовних вимог про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії належить відмовити.
Керуючись статтями 243-246, 262 КАС України, суд
В задоволенні позову відмовити повністю.
Рішення набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 255 КАС України, та може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя В.М.Валюх