Ухвала від 18.02.2019 по справі 500/2111/18

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про повернення апеляційної скарги

18 лютого 2019 рокуЛьвів№ 857/661/19

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

судді-доповідача -Бруновської Н. В.

суддів -Затолочного В. С.

Матковської З. М.

перевіривши апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України на рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 19 листопада 2018 року у справі № 500/2111/18 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Західна марка" до Державної фіскальної служби України про скасування рішення та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою судді Восьмого апеляційного адміністративного суду від 16.01.2019р. апеляційну скаргу залишено без руху у зв'язку з невідповідністю апеляційної скарги вимогам ст.296 КАС, а саме: не додано документа про сплату судового збору та надано десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення виявлених недоліків.

Як видно із матеріалів справи, повідомлення про вручення поштового відправлення із копією ухвали Восьмого апеляційного адміністративного суду від 16.01.2019р. на адресу суду не надійшло.

Разом з тим, із заяви про продовження строків для усунення недоліків видно, що ухвалу Восьмого апеляційного адміністративного суду від 16.01.2019р. апелянт отримав 28.01.2019р.

11.02.2019р. на адресу Восьмого апеляційного адміністративного суду надійшла заява апелянта про продовження строку для усунення виявлених недоліків апеляційної скарги.

Так, у заяві апелянт зазначив, що на виконання вимог ухвали апелянтом підготовлено службову записку до Департаменту фінансування, бухгалтерського обліку та звітності ДФС України з дорученням про сплату судового збору, але у зв'язку із зупиненням операцій на рахунках боржника згідно з листа Державної казначейської служби України від 24.01.2019р. виконати вимоги в строки визначені в ухвалі неможливо.

Проте, вказане клопотання задоволенню не підлягає, оскільки апелянтом не надано доказів, а саме вказаних вище службових записок, на підтвердження неможливості своєчасного виконання вимог ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.

Крім того, відсутні докази, які дають підставу дійти висновку, що недоліки апеляційної скарги будуть усунуті в разі продовження процесуального строку.

Проаналізувавши матеріали справи з урахування клопотання про продовження строку для усунення виявлених недоліків, суд дійшов висновку про наявність підстав для повернення апеляційної скарги, оскільки у встановлений суддею-доповідачем строк особою, яка подала апеляційну скаргу, не усунуто недоліків апеляційної скарги.

Згідно з ч.2 ст.298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст.296 цього Кодексу, застосовуються положення ст.169 цього Кодексу.

Відповідно до п.1 ч.4 ст.169 КАС України апеляційна скарга повертається скаржнику, якщо останній не усунув недоліки апеляційної скарги, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

На підставі викладеного, керуючись статтями 169, 296, 298 КАС України,

УХВАЛИВ:

Заяву Державної фіскальної служби України залишити без задоволення.

Апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України на рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 19 листопада 2018 року у справі № 500/2111/18 повернути скаржнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Суддя-доповідач Н. В. Бруновська

судді В. С. Затолочний

З. М. Матковська