Рішення від 31.01.2019 по справі 560/33/19

Справа № 560/33/19

РІШЕННЯ

іменем України

31 січня 2019 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Лабань Г.В.

за участю:секретаря судового засідання Вересняк А.А. представників відповідача: Лавренюка А.О., Галищука І.В.

розглянувши адміністративну справу за позовом ПП ОСОБА_4 до Головного управління ДФС у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

ПП ОСОБА_4 звернувся до суду з позовом до Головного управління ДФС у Хмельницькій області в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0005864001.

Позивач в обґрунтування своїх вимог головним управлшням ДФС у Хмельниькій області) 27.09.2018 проведено фактичну перевірку магазину «Тетяна», розташованого за адресою : Хмельниька обл., Славутський р-н., с.Сьомаки що належить ПП ОСОБА_4 За результатами якої складено акт фактичної перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними та/або тютюновими виробами від 27.09.2018 року №122-01-40-01/НОМЕР_1. Актом перевірки встановлено нібито факт зберігання позивачем тютюнових виробів у місцях зберігання не внесених до Єдиного реєстру, чим порушено абз. 12 ч. 2 ст. 17 ЗУ "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів". За результатами перевірки Відповідачем було прийнято податкове повідомлення - рішення від 10.10.2018 року №0005864001 (далі - оскаржуване рішення), яким до Позивача застосовано штрафну санкцію у розмірі 17 000 грн. Не погоджуючись з оскаржуваним рішенням позивачем 17.10.2018 була подана скарга до Державної фіскальної служби України. Рішенням Державної фіскальної служби України від 14.12.208 №19815/Л/99-99-11-06- 01-25 скаргу Позивача залишено без задоволення, а оскаржуване рішення - без змін.

Позивач в судове засідання не з'явився, просив розгляд справи проводити за його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представники відповідача направив суду відзив на позовну заяву. В своїх поясненнях зазначили, що на виконання наказу ГУ ДФС у Хмельницькій області від 25.09.2018 №2755 "Про проведення фактичної перевірки", на підставі п.п.80.2.5. п.80.2 ст.80 Податкового кодексу України проведено фактичну перевірку з питань дотримання позивачем вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Працівниками управління контролю за обігом та оподаткування під акцизних товарів 27.09.2018 року надано ФОП ОСОБА_4 направлення на проведення фактичної перевірки, копію наказу про проведення перевірки, пред'явлено службові посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки. Перевіркою встановлено порушення позивачем статті 15 Закону України №481/95-ВР від 19.12.1995 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» а саме: у магазині, де здійснював діяльність ФОП ОСОБА_4 встановлено факт зберігання тютюнових виробів «Пріма Срібна» синя у кількості 7 пачок, дата виготовлення 18.10.17 р. виробник AT «Імперіал Табако». Дане місце зберігання тютюнових виробів (магазин, с.Сьомаки, Славутський р-н, позивачем не внесене до Державного реєстру місць зберігання. Заяву до органів ДФС ФОП ОСОБА_4, станом на 27.09.2018 року не подавав для отримання довідки про місце зберігання тютюнових виробів з Єдиного реєстру місць зберігання. Даний факт підтверджується фото з яких видно, що тютюнові вироби зберігалися у коробці. Крім того, будь-яких документів на походження даних тютюнових виробів за час та після перевірки не надано. У визначений положеннями ПК України термін (не пізніше 10 робочих днів) Головним управлінням ДФС у Хмельницькій області на підставі матеріалів фактичної перевірки до позивача за вчинене порушення винесено податкове повідомлення - рішення №0005864001 від 10.10.2018 року на загальну суму штрафних (фінансових) санкцій 17000,00грн.

Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 04.01.2019 відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження. Справу до судового розгляду призначено на 31.01.2018 року о 12 год.

Заслухавши пояснення представників відповідача, дослідивши наявні матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.

Суд встановив, що на виконання наказу ГУ ДФС у Хмельницькій області від 25.09.2018 №2755 "Про проведення фактичної перевірки", на підставі п.п.80.2.5. п.80.2 ст.80 Податкового кодексу України проведено фактичну перевірку з питань дотримання позивачем вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Працівниками управління контролю за обігом та оподаткування під акцизних товарів 27.09.2018 надано ФОП ОСОБА_4 направлення на проведення фактичної перевірки, копію наказу про проведення перевірки, пред'явлено службові посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.

Позивач отримав копію наказу про проведення перевірки, про що розписався у направленнях, що слугувало підставою для початку проведення такої перевірки.

Ознайомившись з актом фактичної перевірки №0203/22-01-40-01/НОМЕР_1 від 27.09.2018, ФОП ОСОБА_4 підписав його без зауважень, щодо встановлених порушень (в акті власноручно вчинено відповідний запис), отримав другий примірник.

Перевіркою встановлено порушення позивачем статті 15 Закону України №481/95-ВР від 19.12.1995 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме: у магазині, де здійснював діяльність ФОП ОСОБА_4 встановлено факт зберігання тютюнових виробів «Пріма Срібна» синя у кількості 7 пачок, дата виготовлення 18.10.17 виробник AT «Імперіал Табако». Дане місце зберігання тютюнових виробів (магазин, с.Сьомаки, Славутський р-н, позивачем не внесене до Державного реєстру місць зберігання. Заяву до органів ДФС ФОП ОСОБА_4, станом на 27.09.2018 не подавав для отримання довідки про місце зберігання тютюнових виробів з Єдиного реєстру місць зберігання. Даний факт підтверджується фото з яких видно, що тютюнові вироби зберігалися у коробці. Крім того, будь-яких документів на походження даних тютюнових виробів за час та після перевірки не надано.

Відповідачем на підставі отриманих матеріалів було винесено рішення про застосування фінансових санкцій від 10.10.2018 в розмірі 17000 грн.

Оцінюючи спірні правовідносини суд враховує наступне.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначає Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 року № 481-95-ВР (далі-Закон № 481-95-ВР).

Відповідно до частини 37 статті 15 Закону № 481-95-ВР зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.

Статтею 17 вказаного Закону № 481-95-ВР визначено, що за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

До суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 17000 гривень.

Постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року № 790 затверджений Порядок застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", пунктом 3 якого визначено, що до суб'єктів підприємницької діяльності, винних у вчиненні порушень, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірах, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

Згідно пункту 5 Порядку підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб'єктами господарювання вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Пунктом 6 Порядку передбачено, що рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (ДФС та її територіальні органи, Мінекономрозвитку), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, Держстату, Держспоживінспекції відповідно до їх компетенції, визначеної законодавством.

За приписами пункту 8 Порядку, рішення про застосування фінансових санкцій до суб'єкта господарювання за порушення норм Закону складається за формою згідно з додатком до цього Порядку.

Крім того, суд дослідив надані представником відповідача протоколи та фототаблиці, з наданих фото №3 та №4, що є додатками до акту перевірки, вбачається, що тютюнові вироби зберігалися у коробці. Позивач не спростовує, що фото на якому зображено картонну коробку з цигарками зроблено у його магазині під час перевірки, апелюючи лише тим, що на фото більше цигарок ніж описано в акті перевірки. Посадовими особами ГУ ДФС у Хмельницькій області в акті перевірки описано лише 7 пачок цигарок, оскільки на інших пачках неможливо було ідентифікувати назву та виробника.

Враховуючи зазначені обставини, суд вважає, що Головним управлінням ДФС у Хмельницькій області правомірно було прийнято рішення про застосування фінансових санкцій №0005864001 від 10.10.2018.

Відповідно до п.86.8 ст.86 ПК України податкове повідомлення-рішення приймається керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків, його представнику або особі, яка здійснювала розрахункові операції, акта перевірки у порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень, а за наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки та/або додаткових документів, поданих у порядку, визначеному пунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу, приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки та/або додаткових документів - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень та/або додаткових документів і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.

Акт перевірки отримано позивачем 27.09.2018, про що він сам зазначає у позові, тому відрахування строку у 10 робочих днів для прийняття податкового повідомлення- рішення розпочинається з 28.09.2018. Враховуючи, що 29.09.2018, 30.09.2018, 06.10.2018 та 07.10.2018 - вихідні дні, отже останнім днем строку для прийняття податкового повідомлення-рішення є 11.10.2018.

Відповідно до статті 63 Конституції України особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 2 статті 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Згідно із частини 1 статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

У відповідності до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що в задоволенні позову ПП Левчука ОСОБА_3 до Головного управління ДФС у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0005864001 слід відмовити.

Згідно статті 139 КАС Українисудові витрати розподілу не підлягають.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

В задоволені адміністарвтиного позову ПП Левчука ОСОБА_3 до Головного управління ДФС у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0005864001 - відмовити.

Судові витрати розподілу не підлягають.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Позивач:ПП ОСОБА_4 (АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1)

Відповідач:Головне управління ДФС у Хмельницькій області (вул. Пилипчука, 17,Хмельницький,Хмельницька область,29000 , код ЄДРПОУ - 39492190)

Головуючий суддя Г.В. Лабань