Постанова від 18.02.2019 по справі 367/635/19

Справа № 367/635/19

Провадження №3/367/413/2019

ПОСТАНОВА

Іменем України

18 лютого 2019 року Ірпінський міський суд Київської області у складі:

головуючого судді Шестопалової Я. В.

при секретарі Сіренко Р.В.

за участю особи, яка притягається до

адміністративної відповідальності: ОСОБА_1,

розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Ірпінського ВП ГУ НП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності, -

ОСОБА_1, 13.09.1995р.н., громадянина України, тимчасово не працюючого, зареєстрованого і проживаючого за адресою: Київська обл.., АДРЕСА_1

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

До Ірпінського міського суду Київської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ОБ № 080916 від 11.01.2019 року, відповідно до якого 11.01.2019 року о 02год. 10хв. в м. Ірпінь по вул.. Мінеральна, водій керував автомобілем ГАЗ 330210 д.н.з.АІ1020МІ, з явними ознаками алкогольного сп'яніння. Різкий запах алкоголю з порожнини рота, не чітка мова, тремтіння рук. Від проходження мед.огляду на стан алкогольного сп'яніння відмовився, про що надав пояснення, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР України, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.

В судовому засіданні, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 пояснив, що 11.01.2019року в м. Ірпінь по вул. Мінеральна, коли він припаркував вже свій автомобіль до нього підійшли працівники поліції і повідомили, що в його автомобілі не працює освітлення заднього номерного знаку та попросили надати посвідчення водія. Також повідомив, що він надав їм письмові пояснення під диктовку та вони пояснили, що це все. Зазначив, що при ньому не складали протокол про адміністративне правопорушення та будь-яких свідкив не запрошували, а подзвонили тільки через 3 дні з Ірпінського ВП і повідомили, що відносно нього складено протокол. Також настоював, що йому працівниками поліції не пропонувалось пройти огляд на стан сп,яніння. Заявив клопотання про виклик у судове засілдання свідків правопорушення.

Відповідно до статті 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Відповідно до розділу IX. Особливості оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 130 КУпАП, Наказу від 07.11.2015 № 1395, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 10 листопада 2015 р. за № 1408/27853 «Про затвердження Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі»(Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства внутрішніх справ № 648 від 12.07.2016, № 1073 від 11.10.2016, № 318 від 13.04.2018), 1.Водії, стосовно яких у поліцейських є достатні підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. 2.Обов'язковому огляду підлягають водії транспортних засобів - учасники ДТП, унаслідок якої є особи, які отримали тілесні ушкодження. 3.Направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду на стан сп'яніння і проведення такого огляду здійснюються відповідно до Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103 (зі змінами). 4. Огляд на стан алкогольного сп'яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу в присутності двох свідків відповідно до чинного законодавства. Результати огляду зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів. Акт огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів складається у двох примірниках, один з яких вручається особі, щодо якої проводився цей огляд. У разі виявлення стану алкогольного сп'яніння в результаті проведення огляду з використанням спеціальних технічних засобів складається протокол про адміністративне правопорушення, до якого долучаються акт огляду на стан сп'яніння та роздруківка із результатом огляду з використанням спеціального технічного засобу (у разі наявності). {Абзац третій пункту 4 розділу IX із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 318 від 13.04.2018} 5. У разі проведення огляду на стан сп'яніння в закладах охорони здоров'я висновок про його результати долучається до протоколу про адміністративне правопорушення (у разі підтвердження стану сп'яніння). 6. У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду. 7. Не можуть бути залучені як свідки поліцейські або особи, щодо неупередженості яких є сумніви.

При вивченні матеріалів про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 256 КУпАП, судом було встановлено, що в протоколі, який надійшов до суду не вказано свідків, хоча щодо "Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі", що у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду. Вказані обставини унеможливлюють виконання судом вимог КУпАП щодо забезпечення реалізації своїх прав особою, яка притягається до адміністративної відповідальності при розгляді даної справи.

Оскільки, суд позбавлений можливостей проводити заходи щодо встановлення особи, що вчинила адміністративне правопорушення та вносити зміни до протоколу та інших додатків до нього які мають значення для розгляду справи, то вказані матеріали необхідно доопрацювати, та привести їх у відповідність до КУпАП та Інструкції.

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали адміністративної справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП повернути на дооформлення до Ірпінського ВП ГУ НП в Київській області.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: Я.В. Шестопалова