Постанова від 15.02.2019 по справі 283/201/19

Справа № 283/201/19

провадження №3/283/124/2019

ПОСТАНОВА

15 лютого 2019 року м. Малин

Малинський районний суд Житомирської області в складі головуючого судді Ярмоленка В.В., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код - НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_1, працюючого на посаді керівника політичної партії «УКРАЇНСЬКА ПРАВОСЛАВНА АСАМБЛЕЯ»

- за ст. 21215 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу №50-22/260 про адміністративне правопорушення від 16.10.2018 року, 26 квітня 2018 року через АТ «Райффайзен Банк Аваль» за розрахунковим документом №222610015 на користь політичної партії «УКРАЇНСЬКА ПРАВОСЛАВНА АСАМБЛЕЯ» наданий внесок від ОСОБА_1 у сумі 1000,00 грн., що підтверджується випискою по рахунку НОМЕР_4 з 01.01.2018 року до 30.06.2018 року та відомостями, відображеними у підпункті 1 пункту 1.1 розділу ІІІ Звіту Партії.

Згідно листа ДФС України від 14.09.2018 року №03/42518/18 за даними інформаційної системи органів ДФС ОСОБА_1 станом на 26.04.2018 року мав податковий борг у розмірі 141,43 грн.

Відповідно до п.8 ч.1 ст.15 Закону України «Про політичні партії в Україні» не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг. Таким чином, ОСОБА_1 порушив п.8 ч.1 ст. 15 Закону України «Про політичні партії в Україні», що стало підставою для складання протоколу про адміністративне правопорушення №50-22/260.

В протоколі про адміністративне правопорушення також зазначено дату виявлення правопорушення - 14.09.2018 року (дата отримання відповіді від Державної фіскальної служби України) та час вчинення правопорушення - 26.04.2018 року (дата надання внеску).

Листами від 25.09.2018 року №50-14/42936/18, від 04.10.2018 року №50-14/45590/18 ОСОБА_1 викликався Національним агентством з питань запобігання корупції для складання протоколу та надання відповідних пояснень, однак до агенства останній не з'явився та про причини своєї неявки не повідомив. У зв'язку з цим уповноваженою особою Національного агентства з питань запобігання корупції 16.10.2018 року було складено протокол про адміністративне правопорушення за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та направлено екземпляр протоколу ОСОБА_1

В судове засідання правопорушник не з'явився, 15.02.2019 року захисник ОСОБА_1 Григор'єв А.В. подав клопотання про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.

В даному клопотанні захисник зазначив, що ОСОБА_1 з 02.10.2018 року є власником земельних ділянок з кадастровими номерами НОМЕР_2 та НОМЕР_3.

З метою з'ясування обставин виникнення податкової заборгованості ОСОБА_1 24.10.2018 року звернувся із відповідними заявами до Малинської ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області, в яких просив повідомити чи направлялись йому у відповідності до чинного законодавства податкові повідомлення-рішення про сплату земельного податку за 2016-2018 роки, а в разі направлення - просив надати докази такого відправлення.

Згідно відповіді Малинської ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області від 03.12.2018 року №5920/14/06-30-53-13-10 було повідомлено, що податкова заборгованість в розмірі 141,43 грн. обліковується згідно податкових повідомлень-рішень №69731146-13 від 16.06.2016 року на суму 54,66 грн., №69731148-13 від 16.06.2016 року на суму 2,68 грн., №5896108-13 від 30.05.2017 року на суму 81,41 грн., №5896110-13 від 30.05.2017 року на суму 2,68 грн., №29050-5313-0613 від 19.04.2018 року на суму 81,41 грн., №29051-5313-0613 від 19.04.2018 року на суму 10,74 грн.

Відповідно до листа ГУ ДФС у Житомирській області від 03.11.2018 року №5920/14/06-30-53-13-10, податкові повідомлення-рішення №69731146-13 від 16.06.2016 року на суму 54,66 грн., №69731148-13 від 16.06.2016 року на суму 2,68 грн., №5896108-13 від 30.05.2017 року на суму 81,41 грн., №5896110-13 від 30.05.2017 року на суму 2,68 грн., №29050-5313-0613 від 19.04.2018 року на суму 81,41 грн., №29051-5313-0613 від 19.04.2018 року на суму 10,74 грн. вважаються скасованими, податкові зобов'язання з земельного податку за 2016-2018 роки не узгоджені.

Таким чином Малинською ОДПІ ГУ ДФС в Житомирській області було не дотримано порядок направлення податкових повідомлень-рішень по сплаті земельного податку за період 2016-2018 років,а тому ОСОБА_1 було невідомо про податкову заборгованість, яка обліковувалася в інформаційній системі органів ДФС.

Дану інформацію також було підтверджено ДФС України листом від 11.01.2019 року №1542/6/99-99-17-02-15.

Ознайомившись з матеріалами справи, перевіривши та оцінивши наявні письмові докази в їх сукупності та взаємозв'язку, приходжу до висновку, що справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст.21215 КУпАП слід закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, виходячи з наступного.

Як вбачається із Звіту політичної партії про майно,доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, на рахунок політичної партії 26.04.2018 року ОСОБА_1 було здійснено внесок у розмірі 1000,00 грн. (а.с.8-10). Даний факт також підтверджується випискою по рахунку НОМЕР_4 ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» (а.с.11), Актом про проведення аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру (а.с.13-15) та Висновком про результати аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру №514 від 21.09.2018 року (а.с.16).

Листом ДФС України №16537/5/99-99-17-02-16 від 14.09.2018 року підтверджується наявність податкового боргу у ОСОБА_1 (а.с.12).

Як вбачається з листа ГУ ДФС у Житомирській області №5920/14/06-30-53-13-10 від 03.12.2018 року, податкові повідомлення-рішення щодо зобов'язання сплатити земельний податок ОСОБА_1 були надіслані поштою звичайними листами. За результатами розгляду звернення ГУ ДФС у Житомирській області повідомило ОСОБА_1 про те, що надіслані йому податкові повідомлення-рішення вважаються скасованими (а.с.53-54).

Згідно листа ДФС України №1542/6/99-99-17-02-15 від 11.01.2019 року, станом на 01.01.2019 року у ОСОБА_1 податковий борг відсутній (а.с.61-62).

Таким чином, з вищенаведених доказів вбачається, що лист ДФС України №16537/5/99-99-17-02-16 від 14.09.2018 року щодо наявності у ОСОБА_1 податкового боргу, який став підставою для складення Національним агентством з питань запобігання корупції протоколу про адміністративне правопорушення, містить недостовірну інформацію та, як стало відомо з листа ГУ ДФС в Житомирській області №5920/14/06-30-53-13-10 від 03.12.2018 року, податкові повідомлення-рішення щодо зобов'язання ОСОБА_1 сплатити земельний податок вважаються скасованими, а станом на 01.01.2019 року податковий борг у останнього відсутній.

У відповідності до ст.ст. 245, 280 КУпАП провадження у справах про адміністративне правопорушення має забезпечувати повне, всебічне і об'єктивне з'ясування всіх обставин справи, що сприяє постановленню законного та обґрунтованого рішення, яке виключало б його двозначне тлумачення і сумніви щодо доведеності вини певної особи в учиненні адміністративного правопорушення.

За умовами ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Враховуючи те, що податкові повідомлення-рішення щодо сплати ОСОБА_1 земельного податку за 2016-2018 роки були скасовані, а лист ДФС України, який став підставою для складання протоколу про адміністративне правопорушення містив дані визнані в подальшому нечинними, суд приходить до висновку про закриття провадження у справі у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст.21215, п.1 ч.1 ст.247, п.3 ч.1 ст. 284, ст. 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі щодо вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.21215 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Малинський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя