Ухвала від 14.02.2019 по справі 465/34/19

465/34/19

1-в/465/112/19

УХВАЛА

судового засідання

14.02.2019 року Франківський районний суд м.Львова у складі:

головуючого судді ОСОБА_1

при секретарі ОСОБА_2

з участю:

представника Франківського ВП ОСОБА_3

особи стосовно якої розглядається питання ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові подання Франківського ВП ГУНП у Л/о про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 , суд,-

ВСТАНОВИВ:

начальник Франківського ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_5 звернувся до суду з поданням щодо продовження адміністративного нагляду ОСОБА_4 , покликаючись на те, що після неодноразового відбуття покарання в місцях позбавлення волі громадянин ОСОБА_4 прибув на постійне місце проживання у АДРЕСА_1 та став на облік. Після прибуття на постійне місце проживання на шлях виправлення не ставав, суспільно-корисною діяльністю не займався, на роботу не влаштовувався, по місцю проживання характеризувався з негативної сторони, на профілактичні заходи не реагував, вчиняв правопорушення.

Перебуваючи на обліку ОСОБА_4 на профілактичні заходи поліції не зважав, уникав від профілактичної роботи, вчиняв правопорушення за що неодноразово притягався до адміністративної відповідальності (ст.178, ст.178 ч.1, ст.183 КУпАП) по місцю проживання сусіди позитивної характеристики на ОСОБА_4 , не надали. Крім цього, ОСОБА_4 продовжує спілкуватися з криміногенним елементом не реагує на профілактику поліції, схильний до правопорушення. На протязі року допустив ряд адміністративних правопорушень передбачених чинним законодавством, а також уникає від спілкування з працівниками поліції відносно своєї антигромадської поведінки, належних висновків не зробив, залишається небезпечним для суспільства, оскільки на шлях виправлення стати не бажає. Опитувані сусіди повідомили, що ОСОБА_4 на даний час не працює, суспільно-корисливою діяльністю не займається, іноді зловживає спиртними напоями.

У судовому засіданні представник Франківського ВП ГУ НП у Львівській області підтримав подання з наведених у ньому мотивів.

У судовому засіданні ОСОБА_4 подання про встановлення адміністративного нагляду заперечив.

Дослідивши матеріали подання, заслухавши пояснення ОСОБА_4 , який просить відмовити в задоволенні подання, думку представника Франківського ВП ГУ НП у Львівській області, який просить подання задовольнити, суд дійшов наступного висновку.

Відповідно до вимог ст. 3 п. «в» Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Відповідно до п. 7 постанови Пленому Верховного суду України № 3 від 28 березня 1986 року « Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» Звернути увагу судів на те, що адміністративна відповідальність за ст.187 КпАП ( 80731-10 ), а за наявності вказаних у ч.1 ст.196-1 КК ( 2002-05 ) підстав і кримінальна відповідальність, настають лише за порушення правил, викладених у ст.9 Закону, або встановлених піднаглядному обмежень з числа перелічених у ст.10 Закону. При цьому слід враховувати, що піднаглядний може бути притягнутий до відповідальності тільки за порушення, допущені після оголошення йому постанови про встановлення чи продовження адміністративного нагляду і в межах строку, на який він встановлений.

Суди повинні перевіряти обгрунтованість притягнення піднаглядного до адміністративної відповідальності за кожне порушення правил адміністративного нагляду, не допускаючи засудження за ст.196-1 КК лише за формальними ознаками при відсутності у особи умислу на порушення правил адміністративного нагляду.

Відповідно до ч. 3 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою.

Відповідно п. 4.4. Інструкції про порядок організації здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі, затвердженої Наказом МВС України, Державного департаменту України з питань виконання покарань N 1303/203 від 04 листопада 2003, у разі, якщо особа, яка підпадає під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», незважаючи на письмове попередження органів внутрішніх справ продовжує порушувати громадський порядок і права інших громадян, учиняє інші правопорушення, за які чинним законодавством встановлена адміністративна відповідальність, дільничний інспектор міліції доповідає про це рапортом начальнику міськ-, райвідділу для прийняття рішення про доцільність встановлення за нею адміністративного нагляду. До рапорту додаються: копія вироку суду про попереднє засудження до позбавлення волі; довідка про перевірку на наявність судимостей; характеристика особи та матеріали, які свідчать про вчинені особою правопорушення і накладені стягнення: засвідчені копії протоколів та постанов про притягнення до адміністративної відповідальності; письмове попередження, винесене цій особі, стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд; пояснення правопорушника; пояснення громадян, що характеризують їх поведінку; пропозиції щодо застосування обмежень дій піднаглядному; інші матеріали.

Начальнику міськ-, райвідділу, розглянувши ці матеріали, приймає рішення щодо підготовки подання про встановлення стосовно цієї особи адміністративного нагляду, підписує його та разом з вищезазначеними матеріалами направляє до суду.

Враховуючи, що матеріали подання не містять жодних об'єктивних даних, на підтвердження того, що ОСОБА_4 після відбування покарання систематично вчиняє адміністративні правопорушення, тому суд відмовляє у задоволенні клопотання про встановлення адміністративного нагляду, при цьому виходить з того, що матеріали подання не містять доказів, що ОСОБА_4 підданий адміністративному стягненню за ст. 178, ч. 1 ст. 178 ч. 1; ст. 183 КУпАП, зокрема відсутні постанови про притягнення останнього до адміністративної відповідальності, а також матеріали подання не містили характеристики, письмових попереджень ОСОБА_4 , органами поліції, пояснень порушника, крім того розгляд судом зазначеного подання не є можливим, у зв'язку з тим, що не зазначена дата затвердження подання, що є значним порушення вимог Наказу МВС № 650 від 27.07.2012 року «Про затвердження інструкції з оформлення документів у системі МВС України».

Керуючись ст.ст. 3-6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" від 01.12.1994 року, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

в задоволенні подання Франківського ВП ГУНП у Л/о про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 відмовити.

На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Львівського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.

Суддя ОСОБА_1