30 січня 2019 року (о 12 год. 45 хв.)Справа № 280/5146/18 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Артоуз О.О.,
за участю секретаря Поліщука Я.В.,
представника 1 позивача ОСОБА_1,
представника 2 позивача ОСОБА_2М,
представника відповідача ОСОБА_3,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Співдружність» (69068, АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ 25485792)
до Головне управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166, код ЄДРПОУ 39396146)
про визнання протиправною та скасування податкової вимоги та зобов'язання вчинити певні дії
04 грудня 2018 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Співдружність» (далі - позивач) до Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області (далі - відповідач), в якому просить визнати протиправною та скасувати податкову вимогу №25720-49/830 від 23.11.2018; зобов'язати відповідача скасувати пеню з податку на додану вартість та внести зміни до інтегрованої картки платника податків шляхом виключення з неї нарахованої пені.
Ухвалою від 06 грудня 2018 року позовну заяву залишено без руху, позивачу надано строк для усунення недоліків шляхом надання до суду оригіналу платіжного документу на підтвердження сплати судового збору в розмірі, встановленому Законом України «Про судовий збір» (сплатити 13460 грн. 59 коп.).
14.12.2018 відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання на 10.01.2019. В підготовчому судовому засіданні 10.01.2019 судом оголошено перерву до 30.01.2019.
В обґрунтування позову позивачем зазначено, що відповідачем 27.11. 2018 ТОВ «Співдружність» отримано податкову вимогу від 23.11.2018 № 25720-49/830 про сплату податкового боргу в сумі 1014839,12 грн. з пені на податок на додану вартість. Вважає податкову вимогу протиправною та такою, що підлягає скасуванню з огляду на те, що на момент винесення вказаної податкової вимоги в позивача був відсутній борг за узгодженими податковими зобов'язаннями.
Позивач не погоджується з позицією відповідача, щодо застосування фінансової санкції до платників податків у вигляді нарахування пені за весь період заниження податкового зобов'язання на суму такого заниження, оскільки Законом України «Про внесення змін до податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2006 пункт 129.1 Податкового викладений у новій редакції, яка в свою чергу не передбачала такого періоду нарахування пені за несплату податкового зобов'язання.
Щодо зобов'язання відповідача скасувати нараховану пеню шляхом внесення змін до інтегрованої картки платника податків, а саме виключення сум нарахованої пені зазначає, що такий спосіб захисту ефективним та призведе до відновлення порушеного права позивача. Зазначив, що наявність в інтегрованій картці платника податків суми заборгованості з податків та зборів, порушує права та охоронювані законом інтереси ТОВ «Співдружність».
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив суд задовольнити адміністративний позов повністю.
Відповідач заперечив проти позову з підстав, викладених у відзиві на адміністративний позов, одержаний судом 09.01.2019 (вх№908). Відповідач зазначив, що застосування фінансової санкції до Товариства з обмеженою відповідальністю «Співдружність» у вигляді пені з податку на додану вартість є правомірною та прийнятою в межах чинного законодавства. Оскаржувана вимога 23.11.2018 № 25720-49/830 про сплату податкового боргу в сумі 1014839,12грн. винесена з врахуванням ст. 129 Податкового кодексу України та подальші дії щодо її реалізації вчинені працівниками податкової є послідовними та законними.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позовних вимог заперечив з підстав викладених відзиві на позов та просив суд відмовити в задоволенні адміністративного позову повністю.
30.01.2019 сторонами надані заяви про закінчення підготовчого провадження да перехід до розгляду справи по суті.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, з'ясувавши обставини справи, дослідивши письмові докази, суд приходить наступних висновків.
З 19 січня 2017 року по 01 березня 2017 року фахівцями ГУ ДФС у Запорізькій області проведено документальну планову виїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «Співдружність» з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 січня 2013 року по 30 вересня 2016 року, та з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати єдиного внеску за період з 01 січня 2011 року по 30 вересня 2016 року.
За результатами перевірки складено Акт перевірки №107/08-01/25485792 від 09 березня 2017 року, в якому зроблено висновки про порушення ТОВ Співдружність:
-пункту 44.2 статті 44, підпункту 135.5.4 пункту 135.5 статті 135 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI (із змінами та доповненнями), порядку заповнення декларації, затвердженого наказом Міністерства України №1213 від 28 вересня 2011 року підприємством: занижено податок на прибуток за період з 01 січня 2013 року по 30 вересня 2016 року у розмірі 1446861 грн., в тому числі по періодах: за 2013 рік на суму 706308 грн.; за 2014 рік на суму 740552 грн.;
- пункту 198.1, пункту 198.3, пункту 198.6 статті 198, пункту 200.1 статті 200, пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI (із змінами та доповненнями), встановлено завищення податкового кредиту за жовтень-грудень 2013 року, січень-лютий, квітень-травень 2014 року на загальну суму 1580469 грн.
На підставі акту перевірки Головним управлінням ДФС у Запорізькій області 03.05.2017 прийняті податкові повідомлення-рішення: №0005571401, яким підприємству збільшено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств на суму 1 446 861 грн. та штрафних санкцій 361 715 грн., всього а суму 1 808 576, 00 грн.; № НОМЕР_1, яким підприємству збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість на суму 1 281 451,00 грн. та за штрафними санкціями на суму 320 363 грн., всього на суму 1 601 814,00 грн.
Не погоджуючись з наведеними податковими повідомленнями-рішенням ТОВ«Співдружність» почало процедуру їх адміністративного та судового оскарження.
Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 30 березня 2018 року по справі № 808/2148/17 адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Співдружність» до Головного управління ДФС у Запорізькій області треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю «Альвис С» Товариство з обмеженою відповідальністю «Стенторс» про скасування податкових повідомлень-рішень задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 03 травня 2017 року, в частині збільшення Товариству з обмеженою відповідальністю «Співдружність» грошового зобов'язання з податку на додану вартість за основним платежем у сумі 9 633,00 грн. та за штрафними санкціями у сумі 2408,00 грн.
21 червня 2018 року Дніпропетровським апеляційним адміністративним судом було проголошено вступну та резолютивну частину постанови по справі №808/2148/17, якою відмовлено в задоволенні апеляційних скарг ТОВ «Співдружність» та ГУ ДФС в Запорізькій області. Рішення суду першої інстанції залишено без змін.
Платіжним дорученнями № 2284 від 25.06.2018 про сплату грошових зобов'язань (податку на прибуток) за податковими зобов'язаннями згідно акту перевірки від 09.03.2017 року № 107/08-01-14-01/25485792 в сумі 1 446 861,00 гривень на рахунок УДКСУ у Шевченківському районі м. Запоріжжя; №2285 від 25.06.2018 про сплату грошових зобов'язань (податку на прибуток) за штрафними (фінансовими) санкціями згідно акту перевірки від 09.03.2017 року № 107/08-01-14-01/25485792 в сумі 361 715,00 гривень на рахунок УДКСУ у Шевченківському районі м. Запоріжжя; №2282 від 25.06.2018 про сплату грошових зобов'язань (податку на додану вартість) за податковими зобов'язаннями згідно акту перевірки від 09.03.2017 № 107/08-01-14-01/25485792 в сумі 1 281 451,00 гривень на рахунок УДКСУ у Шевченківському районі м. Запоріжжя; № 2283 від 25.06.2018 про сплату грошових зобов'язань (податку на додану вартість) за штрафними (фінансовими) санкціями згідно акту перевірки від 09.03.2017 № 107/08-01-14-01/25485792 в сумі 320 363,00 гривень на рахунок УДКСУ у Шевченківському районі м. Запоріжжя; № 2304 від 27.06.2018 про сплату пені за грошовими зобов'язаннями згідно акту перевірки від 09.03.2017 № 107/08-01-14-01/25485792 в сумі 680 000,00 гривень на рахунок УДКСУ у Шевченківському районі м. Запоріжжя; № 2312 від 27.06.2018 про сплату пені за грошовими зобов'язаннями згідно акту перевірки від 09.03.2017 № 107/08-01-14-01/25485792 в сумі 60 400,00 гривень на рахунок УДКСУ у Шевченківському районі м. Запоріжжя Товариством з обмеженою відповідальністю «Співдружність» було сплачено в повному обсязі суму грошових зобов'язань за актом перевірки та прийнятими на його підставі податковими-повідомленнями рішеннями.
Листами від 16.07.2018, 18.07.2018, 23.07.2018, 15.08.2018, 19.09.2018 на звернення ТОВ «Співдружність» ГУ ДФС у Запорізькій області повідомляла про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування.
Листом № 30519/10/08-01-14-01-08 ГУ ДФС у Запорізькій області повідомило ТОВ «Співдружність» про те, що, у зв'язку з набранням чинності Постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 21.06.2018 по справі №808/2148/17 ГУ ДФС у Запорізькій області були прийняті нові повідомлення рішення за результатами Акту перевірки від 09.03.2017, а також повідомило ТОВ «Співдружність» про нарахування пені в сумі 1 093 980,12 грн.
Листами від 08.10.2018, 23.10.2018 та 08.11.2018 ГУ ДФС у Запорізькій області підтвердило відсутність заборгованості у ТОВ «Співдружність» з податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування. В інтегровані картці платника податків також була відсутня інформація про будь-яку заборгованість ТОВ «Співдружність».
Станом на час розгляду справи згідно інтегрованої картки платника (ІКП) ТОВ «СПІВДРУЖНІСТЬ» має податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 1 014 839,12 грн., який виник 12.11.2018 року на підставі рішення про поновлення пені управління аудиту ГУ ДФС у Запорізькій області.
Управлінням аудиту ГУ ДФС у Запорізькій області 12.11.2018 було проведено засідання постійної комісії із розгляду спірних питань стосовно питання, яке виникло при нарахуванні пені по ПДВ за результатами перевірок ТОВ «Співдружність».
Протоколом комісії від 12.11.2018 №4 прийнято рішення про відображення в ІКП платника на підставі ст.129 ПК України (в редакції на 01.01.2017 року) та з урахуванням ст.130 ПК України (із змінами та доповненнями) пені по ПДВ у розмірі 1 014 839,12 грн. (на підставі акту перевірки від 09.03.17 №107/08-01-14-01/25485792, постанова ДААС від 21.06.18 №808/2148/17).
Посадовими особами відділу погашення боргу ГУ ДФС у Запорізькій області на підставі пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України №2755 та відповідно розділу 3 Порядку направлення контролюючими органами вимог платникам податків, затвердженого наказом МФУ від 30.06.2017 №610 в автоматичному режимі сформована податкова вимога форми «Ю» №25720-49/830 від 23.11.2018 на суму податкового боргу по ПДВ 1014839,12 грн., яка 24.11.2018 була направлена платнику поштою та отримана 27.11.2018.
Вважаючи порушенням своїх прав з боку відповідача та з метою їх відновлення позивач звернувся за захистом до суду.
Згідно з п.п. 14.1.162 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України пеня - це сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми грошових зобов'язань у встановлених цим Кодексом випадках та не сплачена у встановлені законодавством строки.
Відповідно до п.п. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 ПК України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно з п.п. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 ПК України податкове зобов'язання - це сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.
Таким чином, ПК України розмежовує поняття податкового зобов'язання і грошового зобов'язання. Податкове зобов'язання визначається у разі відсутності порушення норм податкового законодавства платником податків в податковій декларації, а грошове зобов'язання визначається у разі порушення норм податкового законодавства, зокрема, контролюючим органом в податковому повідомленні-рішенні та може включати в себе штрафні санкції.
У відповідності до пункту 111.2 статті 111 Податкового кодексу України фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з цим Кодексом та іншими законами. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені.
Відповідно до п.п. 54.3.2 п. 54.3 ст. 54 ПК України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на подану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.
Згідно з п. 57.3 ст. 57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
З матеріалів справи вбачається, що позивач погашення визначених в рішенні контролюючим органом грошових зобов'язань здійснив протягом 10-денного строку встановленого ст. 57 ПК України, про що свідчить інтегрована картка платника податків та додані до матеріалів справи платіжні доручення.
Статтею 129 Податкового кодексу України визначено порядок нарахування пені.
За правилами п.п. 129.1.1. п.129.1 ст.129 ПК України (в редакції, чинній до 01.01.2017), пеня нараховується: після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;
б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом;
Згідно з п.п. 129.1.2 п. 129.1 ст. 129 ПК України (в редакції до 01.01.2017) нарахування пені розпочинається: у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).
У подальшому Законом України від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», який набрав чинності з 01.01.2017, пункт 129.1 ПК України викладено в іншій редакції, згідно з якої
Нарахування пені розпочинається: при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов'язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);
при нарахуванні суми податкового зобов'язання, визначеного контролюючим органом у випадках, не пов'язаних з проведенням податкових перевірок, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);
при нарахуванні суми податкового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання.
Таким чином, п.п. 129.1.1. п.129.1 ст.129 ПК України (в редакції, чинній до 01.01.2017) пов'язував початок строку нарахування пені із закінченням граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні.
За правилами статті 129.3.1 п.129.3 ст.129 ПК України (в редакції, чинній до 01.01.2017 та в редакції, чинній після 01.01.2017) нарахування пені закінчується: у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань.
Згідно інтегрованої картки платника пеня нараховувалась позивачу саме на підставі п.п. 129.1.2 п. 129.1 ст. 129 ПК України.
Об'єктом застосування пені при цьому фактично є погашена сума податкового боргу, яка в розумінні п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України є сумою узгодженого грошового зобов'язання, несплаченою платником податків у встановлений цим Кодексом строк.
Нарахування пені можливе лише у разі несплати грошового зобов'язання до дня настання строку його погашення. При сплаті зобов'язання до вказаного дня нарахування пені не може бути розпочато у зв'язку з ненастанням граничного строку погашення зобов'язання, як обов'язкової умови для початку нарахування пені.
Тлумачення змісту вказаних норм Податкового кодексу України у редакції, з 01.01.2017, свідчить про те, що нарахування пені розпочинається: при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов'язання, визначеного цим Кодексом та закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.
Таким чином, в даному випадку нарахування пені за правилами підпункту 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України здійснюється у випадку пропуску граничного строку сплати платником податків податкового зобов'язання, визначеного пунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу України.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 19.06.2018 (справ №820/3878/17).
Отже, ні п.п. 129.1.2 п. 129.1 ст. 129 ПК України (в редакції до 01.01.2017), ні п.п. 129.1.1 п.129.1 ст. 129 ПК України (в редакції на час нарахування пені та формування податкової вимоги) не міг бути застосований контролюючим органом для розрахунку пені.
Виходячи з викладеного, суд погоджується з позицією позивача про те, що податкова вимога ГУ ДФС у Запорізькій області 23.11.2018 № 25720-49/830 про сплату податкового боргу в сумі 1014839,12грн. підлягає скасуванню.
Щодо вимоги позивача про зобов'язання Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166, код ЄДРПОУ 39396146) скасувати пеню з податку на додану вартість шляхом внесення змін до інтегрованої картки платника податків, а саме виключення сум нарахованої пені суд зазначає наступне.
Організація діяльності з ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків та інших платежів, визначена у Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 № 422.
Відповідно до пункту 2 розділу 1 Порядку інтегрована картка платника(далі - ІКП) - форма оперативного обліку податків, зборів, митних платежів до бюджетів та єдиного внеску, що ведеться за кожним видом платежу та включає перелік показників підсистем інформаційної системи органів ДФС, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та цільовими фондами.
Приписами пункту 3 розділу 1 Порядку № 422 передбачено, що оперативний облік податків і зборів, митних та інших платежів до бюджету, єдиного внеску здійснюється органами ДФС в інформаційній системі органів ДФС.
Вказаним Порядком, крім іншого, унормовано питання нарахування та погашення пені за несвоєчасно сплачені суми платежів, що контролюються органами ДФС (глава 7 розділу III Порядку №422) та перенесення до ІКП результатів адміністративного та/або судового оскарження рішень органів ДФС та методи контролю достовірності відповідних показників (Розділ VII Порядку №422).
Відповідно до приписів підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі - ПК України) податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному Кодексом. Інші визначення боргу в чинному законодавстві відсутні.
Механізм визначення суми податкових зобов'язань платника податків, порядок їх сплати та оскарження рішень контролюючих органів з цього приводу визначено положеннями Глави 4 Розділу ІІ ПК України.
Системний аналіз ПК України та Порядку № 422 свідчить про те, що ведення контролюючим органом ІКП, відображення у ній певної інформації під час здійснення оперативного обліку податків, зборів, митних та інших платежів до бюджету, не обумовлює само по собі виникнення для платника податків будь-яких грошових зобов'язань, оскільки останні встановлюються та оформлюються виключно в порядку встановленому Главою 4 Розділу ІІ Податкового Кодексу України шляхом прийняття відповідного рішення та врученням платнику податкової вимоги.
При цьому, положеннями ПК України унормовано питання як адміністративного, так і судового оскарження рішень контролюючих органів щодо визначення суми податкового зобов'язання.
Даними інтегрованої картки встановлено нарахування платнику податків пені за прийнятою відповідачем вимогою від 23.11.2018 № 25720-49/830 в сумі 1014839,12грн.
Суд зазначає, що з метою своєчасного та ефективного захисту прав позивача та відновлення фінансового стану останнього єдиним ефективним способом захисту є зобов'язання відповідача внести зміни до інтегрованої картки платника податків, а саме виключити суми нарахованої пені.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Співдружність» документально і нормативно обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, судовий збір у розмірі 17164 (сімнадцять сто шістдесят чотири) грн. 60 коп., сплачений згідно платіжних доручень №3746 від 30.11.2018, №3745 від 30.11.2018, №3645 від 11.12.2018 підлягає відшкодуванню позивачу за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень ГУ ДФС у Запорізькій області.
Керуючись ст. ст. 9, 137, 139, 242-246, 250, 255, 295, 297 КАС України, суд, -
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Співдружність» (69068, АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ 25485792) до Головне управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166, код ЄДРПОУ 39396146) про визнання протиправною та скасування податкової вимоги та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити в повному обсязі.
Визнати протиправною та скасувати податкову вимогу №25720-49/830 від 23.11.2018.
Зобов'язати Головне управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166, код ЄДРПОУ 39396146) скасувати пеню з податку на додану вартість шляхом внесення змін до інтегрованої картки платника податків, а саме виключення сум нарахованої пені.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Співдружність» (69068, АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ 25485792) суму судового збору у розмірі 17164 (сімнадцять сто шістдесят чотири) грн. 60 коп. за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ДФС у Запорізькій області.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Повний текст рішення складено 11.02.2019.
Суддя (підпис) О.О.Артоуз
Суддя О.О.Артоуз