Справа № 0240/2465/18-а
Головуючий у 1-й інстанції: Поліщук І.М.
Суддя-доповідач: Франовська К.С.
31 січня 2019 року
м. Вінниця
Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Франовської К.С.
суддів: Кузьменко Л.В. Іваненко Т.В. ,
за участю:
секретаря судового засідання: Колісниченка Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ІНФОРМАЦІЯ_1 на рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 28 вересня 2018 року ( час ухвалення рішення не зазначено, місце ухвалення-м.Вінниця, дата складання повного судового рішення- 28.09.2018 р. ) у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії,
У липні 2018 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі-Вінницький облвійськкомат) та Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (далі - ГУ ПФУ у Вінницькій області) про визнання протиправними дій Вінницького облвійськкомату щодо зниження розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії та зобов'язання ГУ ПФУ у Вінницькій області перерахувати пенсію з урахуванням посадового окладу в розмірі 8180 грн. з 01.01.2018 р.
Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 28 вересня 2018 року позов ОСОБА_1 задоволено частково. Визнано протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо зниження грошового забезпечення ОСОБА_1 встановленого на підставі довідки від 27.03.2018 року №62046 із урахуванням посадового окладу в розмірі 6480,00 грн. Зобов'язано Головне управління пенсійного фонду України у Вінницькій області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з урахуванням довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії із урахуванням посадового окладу в розмірі 8180,00 грн., що відповідає тарифному розряду - « 46», починаючи з 01.01.2018 року.
В решті позовних вимог відмовлено.
Не погодившись з рішенням в частині задоволення позову, його оскаржив ІНФОРМАЦІЯ_2 , який в поданій апеляційній скарзі, покликаючись на те, що висновки суду першої інстанції не відповідають обставинам справи, та що судом порушено норми матеріального та процесуального права, просить оскаржуване рішення скасувати та прийняти нову постанову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог .
Скаржник вимоги мотивує тим, що довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, оформлена відповідно до наказу Міністерства оборони України, з урахуванням того, що оскільки посада начальника інженерної служби ракетної армії, з якої був звільнений позивач у відставку, в даний час не передбачена ані Постановою №704 від 30.08.2017 року, ані наказом Міністра оборони України від 01.03.2018 року №90, тому тарифний розряд та розмір посадового окладу визначався згідно з Додатком 24 до Наказу №90, шляхом співвідношення встановлених до 01.01.2018 року розмірів посадових окладів до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України та з врахуванням вимог алгоритму, затвердженого Директором Департаменту фінансів Міністерства оборони України 13.03.2018 року. Крім того, зазначив, що згідно таблиці тарифікації посадових окладів, розробленої Департаментом фінансів Міністерства оборони України на підставі штату ракетної армії, посаді «начальник інженерної служби ракетної армії» станом на 01.01.2008 року відповідав посадовий оклад - 1275,00 грн.
У відзиві на апеляційну скаргу ОСОБА_1 вказує на безпідставність доводів апеляційної скарги, рішення суду першої інстанції вважає законним та обґрунтованим. Звертає увагу суду на те, що Вінницьким облвійськкоматом безпідставно було видано нову довідку про розмір грошового забезпечення, з урахуванням алгоритму, адже згідно роз'яснення Міністерства оборони України від 03.07.2018 року №322/1/2740 слідує, що немає жодного нормативного акту, які б визначали критерії порівняння 43 ракетної армії з іншими військовими управліннями, а тому вважає, що застосування алгоритму ототожнення в даному випадку є неможливим.
У відзиві на апеляційну скаргу Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області зазначає, що Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області не приймалось жодного рішення про відмову у проведенні перерахунку та виплати пенсії позивачу відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення з урахуванням посадового окладу в розмірі 8180,00 грн. і що здійснюючи перерахунок пенсії позивача на підставі надісланих відповідачем довідок про розмір грошового забезпечення, управління діяло в межах чинного законодавства.
Ухвалою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 31 січня 2019 року відхилено клопотання представника ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до участі у справі в якості третьої особи Департаменту фінансового забезпечення Міністерства оборони України , оскільки залучення до участі у справі третьої особи на стадії апеляційного провадження не передбачено Кодексом адміністративного судочинства України.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників справи та їх представників, перевіривши матеріали справи та проаналізувавши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до переконання, що подана апеляційна скарга не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Судом апеляційної інстанції здійснено перевірку висновків суду першої інстанції щодо відповідності дій відповідача вимогам ч. 2 ст. 2 КАС України, внаслідок чого суд апеляційної інстанції погоджується з такими та зазначає наступне.
Суд встановив, що наказом Міністра оборони України №0704 від 02.10.1996 року ОСОБА_1 звільнено з військової служби у запас з посади начальника інженерної служби військової частини НОМЕР_1 ( 43 ракетна армія).
З 01.01.2007 року позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.04.1992 за № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ, яка обчислена на підставі довідки, виданої Вінницьким обласником військовим комісаріатом.
Відповідно до частини 3 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.
Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Постановою Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» з 01 січня 2008 року було підвищено рівень грошового забезпечення військовослужбовців.
Пунктом 3 цієї Постанови були затверджені схеми посадових окладів військовослужбовців у розмірах згідно з додатками, а пунктом 5 надати право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, - у розмірах, визначених затвердженими цією постановою схемами згідно з додатками 1 - 23 за аналогічними посадами.
На виконання пункту 12 частини 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» від 07 листопада 2007 року № 1294, з метою впорядкування розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) та наукових установ Збройних Сил України Міністром оборони України видано наказ від 28 липня 2008 року № 377 «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України», встановлено новий посадовий оклад за посадою, з якої позивача звільнено з військової служби в запас з призначенням пенсії військовослужбовця.
Враховуючи наведене, органами Пенсійного фонду України з 01 січня 2008 року проведено перерахунок раніше призначених пенсій з урахуванням розміру грошового забезпечення, визначеного постановою Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294.
Так, ОСОБА_1 з 01.01.2008 року перерахунок пенсії здійснено на підставі виданої Вінницьким облвійськкоматом на підставі п. 3 цієї Постанови довідки, згідно якої розмір посадового окладу позивача за посадою визначено в 1560 грн.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року № 355 з 1 липня 2012 р. військовим пенсіонерам установлено підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон), у розмірі 11 відсотків основного розміру пенсії. При цьому розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону з урахуванням доплат до попередніх розмірів пенсій згідно з пунктом 4 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45 та підвищень, передбачених даною постановою, не можуть перевищувати розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону виходячи з грошового забезпечення, встановленого КМУ від 7 листопада 2007 року № 1294 за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 1 квітня 2012 року.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоргіям осіб» Вінницьким облвійськкоматом виготовлено та надіслано до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області довідку №ХЛ62046 від 01.03.2018 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 із врахуванням постанови КМУ №704 від 30.08.2017 року «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та наказу Міністра оборони України від 01.03.2018 року №90 «Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України».
За змістом довідки №ХЛ62046 від 01.03.2018 року посадовий оклад ОСОБА_1 становить 8180,00 грн., а тарифний розряд за його посадою становить « 46» , розрахований виходячи із співвідношення розміру посадового окладу до 01.01.2018 року, тобто - 1560,00 грн.
Проте, 27.03.2018 року ІНФОРМАЦІЯ_3 виготовлено та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , згідно якої його посадовий оклад становить 6480,00 грн., що відповідає тарифному розряду « 34» у співвідношенні до посадового окладу до 01.03.2018 року в розмірі 1275,00 грн.
Крім того, листом від 14.05.2018 року №12/1349, наданим на звернення ОСОБА_1 , відповідач повідомив позивача про те, що визначення розміру грошового забезпечення станом на 01.03.2018 року для проведення перерахунку пенсій проводилося відповідно до норм постанови КМУ №704 від 30.08.2017 року «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», наказу Міністра оборони України від 01.03.2018 року №90 «Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України» та алгоритму урахування (встановлення) розмірів окладів за відповідними або аналогічними посадами, які особи займали на дату звільнення зі служби, під час оформлення та подання військовими комісаріатами органам Пенсійного фонду України довідок про розміри грошового забезпечення відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 року №103.
Також зазначено, що оскільки тарифні розряди за посадами штабу армії, в тому числі «начальник інженерної служби ракетної армії» постановою КМУ №704 від 30.08.2017 року та додатками 1-22 до Наказу від 01.03.2018 року №90 не визначені, тому тарифний розряд, і відповідно розмір посадового окладу визначався згідно із Додатком 24 до Наказу №90 від 01.03.2018 року, та з врахуванням вимог алгоритму, зокрема відповідності рівня військової частини.
Згідно з наведеною у алгоритмі таблицею відповідності рівнів військових частин за рівнем посадового окладу керівника, рівень військової частини «Армія, корпус» встановлюється на рівні частини «Корпус резерву» та нижче рівня «Оперативне (повітряне) командування». Згідно таблиці тарифікації посадових окладів, розробленої Департаментом фінансів Міністерства оборони України на підставі штату ракетної армії, посаді «начальник інженерної служби ракетної армії» станом на 01.01.2008 року відповідав посадовий оклад 1275 грн., тому відповідно до Схеми позивачу встановлено « 34» тарифний розряд, що відповідає розміру посадового окладу - 6480,00 грн.
Не погоджуючись із таким рішенням ІНФОРМАЦІЯ_1 , наслідком якого є зменшення тарифного розряду, а відтак, і зменшення розміру перерахованої пенсії, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Задовольняючи в цій частині позов ОСОБА_1 , суд першої інстанції виходив з того, що вважав протиправними дії Вінницького обласного військового комісаріату щодо зниження грошового забезпечення ОСОБА_1 встановленого на підставі довідки від 27.03.2018 року №62046 із урахуванням посадового окладу в розмірі 6480,00 грн., оскільки посадовий оклад позивача для перерахунку пенсії згідно постанови №103 від 21.02.2018 року, необхідно розраховувати виходячи із співвідношення його посадового окладу встановленого до 01.03.2018 року, тобто 1560,00 грн. до відповідного тарифного розряду за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України, що згідно Додатку 24 до Наказу №90 від 01.03.2018 року відповідає тарифному розряду « 46» та розміру посадового окладу - 8180,00 грн.
Колегія суддів апеляційного суду погоджується з таким висновком суду першої інстанції, враховуючи наступне.
Відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 р. № 1774-VIII з 01 січня 2017 року внесено зміни в ч. 4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечені осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 рої № 2262-ХІІ (далі - Закон України № 2262-ХІІ).
Згідно ч. 4 ст. 63 Закону України № 2262-ХІІ (в редакції відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 р. № 1774-VIII) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Відповідно до п. 2 "Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 (далі - Порядок № 45) Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи). Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - Постанова №103) зобов'язано перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
У відповідності до п. 4 Постанови № 103 передбачено, що у разі коли внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією постановою, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію згідно із Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" №704 від 30.08.2017 року затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 1.
Пунктом 4 Постанови КМУ від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" установлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 р., на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.
Відповідно до вказаної постанови Кабінету Міністрів України, з метою визначення посадових окладів осіб офіцерського складу Збройних Сил України, Міністром оборони України 01.03.2018 року видано наказ № 90 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 березня 2018 р. за № 315/31767), яким встановлено тарифні розряди за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України.
У вказаному наказі зазначено, що співвідношення встановлених до 01 березня 2018 року окладів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України та осіб офіцерського складу Збройних Сил, звільнених з військової служби, до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України установлюється згідно зі схемами, визначеними у додатках 23, 24 до цього наказу.
Додатком № 24 до наказу Міністерства оборони України від 01.03.2018 року № 90 встановлюється Схема співвідношення встановлених до 01 березня 2018 року розмірів посадових окладів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил, звільнених з військової служби, до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України.
Згідно примітки до додатку № 24 до наказу ця Схема застосовується для встановлення співвідношення розмірів посадових окладів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил, які були звільнені з військової служби до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", що не визначені у схемах, наведених у додатках 1 - 22 за основними типовими посадами та основними посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України, до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України.
13.03.2018 року Директором Департаменту фінансів Міністерства оборони України затверджено алгоритм урахування (встановлення) розмірів окладів за відповідними або аналогічними посадами, які особи займали на дату звільнення зі служби (на дату відрядження), під час оформлення та подання військовими комісаріатами органам Пенсійного фонду України довідок про розміри грошового забезпечення відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 року №103 (далі - алгоритм).
Як зазначалось, ОСОБА_1 був звільнений у 1996 році в запас з посади начальника інженерної служби військової частини 35564 ( 43 ракетна армія)до набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294 .
Вказана посада не визначена за основними типовими посадами та основними посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України.
У зв'язку з вказаним, тарифний розряд для позивача повинен визначатися шляхом співвідношення розміру посадового окладу заступника начальника військового комісаріату, зазначеного у колонці 2 Схеми додатку № 24 до відповідного тарифного коефіцієнту.
В обґрунтування визначення посадового окладу 6480,00 грн. у довідці №№ХЛ62046 від 01.03.2018 року, відповідач посилається на те, що згідно роз'яснення Міністерства оборони України від 03.07.2018 року №322/1/2740 слідує, що немає жодного нормативного акту, які б визначали критерії порівняння 43 ракетної армії з іншими військовими управліннями, а тому вважає, що згідно з наведеною у алгоритмі таблицею відповідності рівнів військових частин за рівнем посадового окладу керівника, рівень військової частини «Армія, корпус» встановлюється на рівні частини «Корпус резерву» та нижче рівня «Оперативне (повітряне) командування». Крім того, відповідно до таблиці тарифікації посадових окладів, розробленої Департаментом фінансів Міністерства оборони України на підставі штату ракетної армії, посаді «начальник інженерної служби ракетної армії» станом на 01.01.2008 року відповідав посадовий оклад 1275 грн., тому відповідно до Схеми позивачу встановлено « 34» тарифний розряд.
Довідкою Міністерства оборони України від 03.07.2018 р. підтверджено, що у Збройних Силах України немає нормативно-правових актів, які визначають критерії порівнянь органів військового управління та інші нетипові штатні структури і посади в них. Без прямих аналогів ототожнення Головне управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу Збройних Сил України не може порівнювати управління 43 ракетної армії з іншими органами військового управління.
Пунктом 5 алгоритму визначено, що якщо назва військової частини не відповідає назві схем (Додатки 1-22 до Наказу №90, Додаток 2 до вказівки 612), застосовується схема співвідношення встановлених до 01.03.2018 року розмірів посадових окладів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил, звільнених з військової служби, до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України (Додаток 24 до Наказу №90, Додаток 3 до вказівки 612).
Таким чином, алгоритмом, на який посилається представник відповідача, чітко визначено, що у разі якщо назва військової частини не відповідає назвам, наявним у Додатках 1-22 до Наказу №90 від 01.03.2018 року, то застосовується схема співвідношення встановлених до 01.03.2018 року розмірів посадових окладів до тарифних розрядів, згідно з Додатком 24 до Наказу №90 від 01.03.2018 року.
Згідно Схеми співвідношення встановлених до 01 березня 2018 року розмірів посадових окладів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил, звільнених з військової служби, до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України, посадовий оклад у розмірі 1560 грн. відповідає 46 тарифному розряду за посадами осіб офіцерського складу, що встановлюються з 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704.
Крім того, у п.6 алгоритму визначено найбільш поширені оклади керівників та їх заступників відповідно до постанови КМУ №1294 від 07.11.2007 р. та наказу МОУ від 31.12.2007 №707. У таблиці, серед інших, зазначено оклад керівника 1560 .
Відповідно до тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців, наведеної у Додатку 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704, 46 тарифний розряд відповідає тарифному коефіцієнту 4,64.
Таким чином, посадовий оклад для перерахунку пенсії ОСОБА_1 становить : 1762 грн. х 4,64 =8180,00 грн., а не 6480,00, як обраховано Вінницьким обласним військовим комісаріатом.
Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції та вважає, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні, не спростовуються і підстав для його скасування не вбачається.
Згідно з ст.316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
апеляційну скаргу ІНФОРМАЦІЯ_1 залишити без задоволення, а рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 28 вересня 2018 року - без змін.
Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.
Постанова суду складена в повному обсязі 05 лютого 2019 року.
Головуючий Франовська К.С.
Судді Кузьменко Л.В. Іваненко Т.В.