Справа № 462/626/19
31 січня 2019 року м.Львів
Суддя Залізничного районного суду м. Львова Гедз Б. М., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, 0617.07.1958 року народження, громадянина України, пенсіонера, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1,
за ч.1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
29.01.2019 року на адресу суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення №0003135 від 23.01.2019 року відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до п.2 ст.278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішується питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Так, згідно вимог ст.256 Кодексу України про адміністративні правопорушення у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Так із протоколу про адміністративне правопорушення №0003108 від 03.01.2019 року вбачається, що такий не підписаний особою відносно якої його складено, не викладено мотиви відмовлення від підписання, не зазначено жодних відомостей про свідків, до матеріалів справи не долучено жодних пояснень чи зауваження щодо змісту протоколу.
Невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону унеможливлює прийняти у справі законного й обґрунтованого судового рішення. Тому, без усунення зазначених недоліків протоколу про адміністративне правопорушення розгляд справи є неможливим.
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно абзацу 5 ст.26 постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 року визнано правильною практику тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Виходячи з наведеного та враховуючи, що направлені до суду матеріали не містять відомостей, які необхідні для повного та об'єктивного розгляду і вирішення справи, то приходжу до висновку про необхідність направлення зазначених матеріалів для доопрацювання.
Керуючись ст. ст. 245, 256 КУпАП, -
постановив:
Протокол про адміністративне правопорушення №0003135 від 23.01.2019 року відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення - повернути Управлінню Укртрансбезпеки у Львівській області (79020, м. Львів, пр. В. Чорновола, 57 (4-й поверх) для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: (підпис) ОСОБА_2
З оригіналом згідно.
Суддя: Б. М. Гедз