Справа № 486/165/19
Провадження № 1-кс/486/42/2019
28 січня 2019 року Южноукраїнський міський суд Миколаївської області у складі слідчого судді ОСОБА_1 при секретарі - ОСОБА_2
розглянув клопотання слідчого СВ Южноукраїнського ВП Первомайського ВП ГУНП в Миколаївської області ОСОБА_3 про проведення судово-медичної експертизи,
Слідчий Южноукраїнського ВП Первомайського ВП ГУНП в Миколаївської області ОСОБА_3 звернулась до суду з клопотанням, про проведення судово-медичної експертизи.
В клопотанні зазначає, що 19 січня 2019 року близько о 15 години 40 хвилин ОСОБА_4 перебуваючи між першим та другим поверхом під'їзду № 7 будинку АДРЕСА_1 , на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин, спричинив ОСОБА_5 тілесні ушкодження. За даним фактом 19 січня 2019 року було внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019150120000046, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.125 КК України. Для встановлення всіх обставин справи, зокрема визначення ступеню тяжкості, отриманих ОСОБА_5 тілесних ушкоджень, слідчий просила призначити у даному кримінальному провадженні судово-медичну експертизу.
В судове засідання слідчий не з'явилась. Надала до суду письмову заяву, в якій просила проводити розгляд клопотання без її участі.
Згідно вимог ч. 3 ст. 244 КПК України неприбуття особи, яка подала клопотання, не перешкоджає розгляду клопотання.
Суд, дослідивши матеріали клопотання, прийшов до наступного висновку.
Судом встановлено, що 19 січня 2019 року за заявою ОСОБА_5 було внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.
Згідно протоколу допиту потерпілого ОСОБА_5 від 20 січня 2019 року, 19 січня 2019 року близько 15 години 40 хвилин, ОСОБА_6 спричинив йому один удар в область голови з-права, від якого він впав. Не припиняючи свої протиправні дії ОСОБА_6 спричинив йому близько 3-х ударів правою рукою по голові.
Для встановлення ступеню тяжкості даних тілесних ушкоджень, а також інших обставин кримінального правопорушення необхідні спеціальні знання.
Згідно вимог статті 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом бо експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.
Пунктом 2 частини 2 зазначеної норми Закону встановлено, що слідчий або прокурор зобов'язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи зокрема щодо встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень.
Статтею 243 КПК України визначено порядок залучення експерта: експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.
На підставі вищевикладеного, слідчий суддя, приходить до висновку, що для вирішення питань, які мають істотне значення для кримінального провадження, зокрема встановлення ступеню тяжкості та характеру тілесних ушкоджень, необхідне залучення експерта, а тому клопотання слідчого підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 242 - 244 КПК України,
Клопотання слідчого СВ Южноукраїнського ВП Первомайського ВП ГУНП в Миколаївської області ОСОБА_3 , про проведення судово-медичної експертизи - задовольнити.
Призначити у кримінальному провадженні №12019150120000046 від 20.01.2019 року судово-медичну експертизу, проведення якої доручити експертам Вознесенського МРВ УОЗ ОДА при Миколаївському обласному бюро судово-медичної експертизи (м. Вознесенськ, 56500. вул. 228 Стрілкової дивізії, 26)
На вирішення експерта поставити питання:
- який характер, кількість, розміщення (локалізація) тілесних ушкоджень, спричинених потерпілому ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ?
- який механізм та давність їх утворення?
- яка ступінь тяжкості тілесних ушкоджень, що спричинені ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ?
- чи могли бути спричинені наявні у ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , тілесні ушкодження в результаті отримання ударів руками по голові?
- чи могли бути спричинені наявні у ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ушкодження в результаті падіння з висоти власного зросту?
Для проведення судово - медичної експертизи надати експерту копії медичної документації.
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків.
Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Южноукраїнського міського суду ОСОБА_1