Справа № 201/56/19
Провадження № 1-кс/201/265/2019
24 січня 2019 року м. Дніпро
Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , з секретарем ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 про дозвіл на проведення тимчасового доступу до речей та документів, -
До суду надійшло клопотання прокурора відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 про дозвіл на проведення тимчасового доступу.
В клопотанні прокурора зазначено, що на території Дніпропетровської області здійснюють свою діяльність підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), які за своїми показниками є підприємствами з ознаками фіктивності або такими що здійснюють сумнівні операції.
Проведеним аналізом діяльності вказаних підприємств з ознаками фіктивності встановлено, що останні виступали в якості постачальників матеріалів для виконання робіт за бюджетні кошти, а саме на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 »» (ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), яке виступає генеральним підрядником по капітальному ремонту обладнання, замовником робіт яких виступає Державне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ЄДРПОУ НОМЕР_10 ). На розрахункові рахунки підприємств з ознаками фіктивності за період листопад - грудень 2016 року ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » перерахувало грошові кошти на загальну суму 18 млн. 500 тис. гривень, які було отримано від державних підприємств « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ЄДРПОУ НОМЕР_10 ) та « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (ЄДРПОУ НОМЕР_11 ) за постачання товарно-матеріальних цінностей та проведення ремонтних робіт, при цьому роботи фактично не виконувались, а товарно-матеріальні цінності поставлялись неналежної якості.
Крім того, встановлено, що при участі в конкурсних закупівлях спільно з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » постійно приймають учать в якості другого учасника наступні підприємства: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_12 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_14 ) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_15 ), що дає підстави вважати ці підприємства пов'язаними між собою.
Також ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » здійснює закупівлю товарів і послуг у підприємств з ознаками фіктивності, які за своїм родом діяльності не можуть постачати передбачені договорами товари і послуги, зокрема ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_16 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_17 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_18 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_19 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » 9код ЄДРПОУ НОМЕР_21 ).
Таким чином, злочинними діями службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », які діють за попередньою змовою з посадовими особами державних підприємств « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ЄДРПОУ НОМЕР_10 ) та « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), завдано державі в особі державних підприємств « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ЄДРПОУ НОМЕР_10 ) та « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (ЄДРПОУ НОМЕР_11 ) збитки державному бюджету в особливо великих розмірах.
Вказані обставини свідчать про наявність систематичних порушень податкового законодавства з боку службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_22 та його територіальних підрозділів, що призводить до ненадходження до бюджету коштів у особливо великих розмірах за результатами проведення контрольно-перевірочних заходів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », які діють за попередньою змовою з посадовими особами державних підприємств « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ЄДРПОУ НОМЕР_10 ) та « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (ЄДРПОУ НОМЕР_11 ) та інших підприємств, що перебувають у ланцюгах постачання державним підприємствам товарів та послуг.
На підставі викладеного, необхідно клопотати перед судом про тимчасовий доступ до речей і документів, а саме до матеріалів проведення камеральних, документальних та виїзних перевірок діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_12 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_14 ), а також інших документів щодо проведення перевірок зазначених підприємств контролюючими органами - ІНФОРМАЦІЯ_23 та його територіальними підрозділами.
Необхідність отримання зазначених документів обумовлена тим, що це дасть змогу перевірити реальність заявлених показників діяльності підприємств і відповідності їх наявним документам податкової звітності, встановити посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_22 та його територіальних підрозділів, які за попередньою змовою вчинили злочинні дії, а також дані документи можуть бути необхідні у подальшому при проведенні судових бухгалтерських та економічних експертиз з метою встановлення точної суми завданих державі збитків та встановлення повного кола осіб, причетних до вчинення злочину.
До суду надійшла заява від прокурора про розгляд клопотання без його особистої участі.
Суддя, дослідивши клопотання та матеріали додані до нього, приходить до таких висновків.
Згідно з ч. 2 ст. 9 КПК України прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов'язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом'якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.
Частиною 2 ст. 91 КПК України передбачено, що доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій, а також шляхом проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Згідно зі ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ст. 132 КПК України визначено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим кодексом.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей та документів, як один із заходів забезпечення кримінального провадження, полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володіння якої знаходяться такі речі та документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їхні копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей та документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій.
Згідно ч.5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах та документах, та неможливість іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей та документів.
Клопотання прокурора, яке надійшло до суду відповідає вимогам ст. 160 КПК України.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що клопотання прокурора відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, підлягає задоволенню, оскільки прокурором надано суду належні та достатні докази того, що дана слідча дія є необхідною в даному кримінальному провадженні, а дані які необхідно здобути слідчому мають суттєве значення для виявлення та фіксації обставин вчинення кримінального правопорушення, встановлення кола причетних осіб, а також ефективного та повного досудового розслідування в цьому кримінальному провадженні. Крім того, слідчим суддею враховано те, що здобути необхідну для досудового розслідування інформацію іншим шляхом, окрім як звернення до слідчого судді із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів та отримання останнього, є неможливим.
Враховуючи викладене, з метою досягнення дієвості кримінального провадження, керуючись ст. ст. 91,93 110,131-132, 159-160 163-166, 309, 369-372 КПК України, -
Клопотання задовольнити.
Надати прокурорам ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , слідчому ОСОБА_8 , оперуповноваженому УЗЕ в Дніпропетровській області ДЗЕ НП України ОСОБА_9 , іншим слідчим та прокурорам у кримінальному провадженні № 42017040000001518, а також іншим особам в порядку винесення постанови чи доручення згідно вимог ст.ст. 36, 40, 41, ч. 6 ст. 218 КПК України, дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_24 , за адресою: АДРЕСА_1 (або у інших приміщеннях, які перебувають у володінні чи користуванні вказаної юридичної особи, чи підпорядкованих територіальних підрозділах), а саме до документів що були предметом проведення камеральних перевірок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_12 ), документів виїзних перевірок, документів винесених за результатами проведення перевірок додержання вимог податкового законодавства вказаними підприємствами, завдань чи листів що надходили ІНФОРМАЦІЯ_25 чи надавались безпосередньо ІНФОРМАЦІЯ_26 щодо відпрацювання зазначених підприємств як сумнівних чи ризикових, а також усі матеріали щодо виконання таких завдань (аналітичні довідки, акти перевірок тощо), усіх матеріалів проведення камеральних перевірок №80/04-10-15-02-37562805 від 16.04.2015, №458/04-10-15-01-21 від 05.11.2015, №24/04-10-12-13-37562805 від 25.04.2018, №23523/04-36-12-10/40585670 від 15.11.2017, з можливістю вилучення їх оригіналів або завірених копій.
Ухвала оскарженню не підлягає та підлягає негайному виконанню.
Строк дії ухвали становить 30 днів з моменту її винесення.
Суддя ОСОБА_1