Рішення від 29.12.2018 по справі 817/2293/17

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 грудня 2018 року м. Рівне №817/2293/17

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Романчук В.В. розглянувши у спрощеному позовному провадженні без виклику сторін адміністративну справу за позовом:

пенсіонера МВС ОСОБА_1

доЛіквідаційної комісії УМВС України в Рівненській області

про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

12.01.2018 відкрито провадження в адміністративній справі за позовом пенсіонера МВС ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії УМВС України в Рівненській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинення певних дій.

Ухвалою суду від 13.02.2018 провадження у справі № 817/2293/17зупинено до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій адміністративній справі №Пз/9901/1/18 (№802/2196/17-а).

Рішення Верховного Суду у складі Касаційного адміністративного суду у зразковій адміністративній справі №Пз/9901/1/18 (№802/2196/17-а) від 12.03.2018, набрало законної сили 12.12.2018 - з дня винесення Великою Палатою Верховного Суду постанови у даній справі.

Відповідно до цього, ухвалою суду від 18.12.2018 провадження у справі №817/2293/17 поновлено та вирішено здійснити розгляд справи у строк до 29.12.2018 в порядку спрощеного провадження без виклику осіб.

Розглянувши в порядку статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи та дослідивши докази, суд встановив наступне.

Згідно з позовною заявою, вимоги ґрунтуються на тому, що 03.10.2011 позивач звільнена з органів внутрішніх справ на пенсію за віком з посади заступника начальника УМВС України в Рівненській області УКЗ у спеціальному званні "підполковник міліції". Пенсію їй призначено відповідно до Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-XII від 09.04.1992. За правилами пункту 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством. Такі зміни відбулися 01.01.2016, у зв'язку з набранням чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900-VIII від 23.12.2015 та прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови №988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". 12.05.2017 Ліквідаційною комісією УМВС України у Рівненській області було передано до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області довідку №5/83 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача. Отримавши в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Рівненській області копію такої довідки, позивач переконалася, що до вказаної довідки не внесені усі види грошового забезпечення за нормами чинними на 01.01.2016. Зокрема до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії відповідачем не включено: надбавку за виконання особливо важливих завдань, що була встановлена для позивача при перерахунку пенсії в розмірі 50% від розміру посадового окладу; надбавку за інформаційне-аналітичне забезпечення в розмірі 50%. Крім того, в цій довідці зменшено розмір премії з 80% до 3,02%. Видати нову, правильно оформлену довідку відповідач відмовляється. Такі дії відповідача позивач вважає протиправними, відповідно до чого просила покласти на відповідача обов'язок надати їй нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.01.2016, до якої включити, всі належні суми.

У наданому відзиві на позов, сторона відповідача зазначила про відсутність підстав для задоволення заявлених позивачем вимог. Спростовуючи позовні вимоги сторона відповідача вказала, що види грошового забезпечення, які враховуються для перерахунку пенсії, визначені пунктом 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008. Так, вказаним пунктом до видів грошового забезпечення для перерахунку пенсії віднесені, зокрема, щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок; інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію. Саме тому, на виконання вимог вищевказаного Порядку, відповідачем було виготовлено та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області довідку №5/83 від 12.05.2017 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача. У вказаній довідці зазначені види грошового забезпечення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України, а саме: посадовий оклад за посадою, відповідною посаді позивача - в сумі 3000,00 грн.; оклад за звання "підполковник міліції" - в сумі 2200,00 грн.; надбавка за стаж служби в розмірі 35% до посадового окладу та окладу за звання, в розмірі 1820,00 грн., надбавка за роботу в умовах режимних обмежень 10% - 300,00 грн. Що стосується інших видів грошового забезпечення (інші щомісячні надбавки, доплати та щомісячна премія) - то вони вказані у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами). У випадку позивача, щомісячна премія становить 3,02 % -221,06 грн., і обрахована як середній по державі розмір премії виплачений фактично за грудень 2015 року (місяць, у якому виникло у позивача право на перерахунок пенсії), за відповідними посадами. Інші щомісячні надбавки, доплати у вказаний період часу поліцейським не виплачувались. Таким чином, Ліквідаційна комісія УМВС України в Рівненській області вказує, що у неї були відсутні підстави включати у довідку для перерахунку пенсії позивача інші види грошового забезпечення. На підставі викладено сторона відповідача просила відмовити у задоволенні позову повністю за безпідставністю вимог.

Дослідженням письмових доказів по справі судом встановлено, що ОСОБА_1 з жовтня 2011 року звільнена з органів внутрішніх справ на пенсію по віку з посади заступника начальника УМВС України в Рівненській області УКЗ у спеціальному званні "підполковник міліції.

Позивач отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-ХІІ від 09.04.1992.

Ліквідаційна комісія УМВС України в Рівненській області направила до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області довідку про розмір грошового забезпечення позивача №5/85 від 13.05.2017 для перерахунку пенсії, в якій зазначені наступні види грошового забезпечення: посадовий оклад за посадою, відповідною посаді позивача - в сумі 3000,00 грн.; оклад за звання "підполковник міліції" - в сумі 2200,00 грн.; надбавка за стаж служби в розмірі 35% до посадового окладу та окладу за звання, в розмірі 1820,00 грн. надбавка за роботу в умовах режимних обмежень 10% - 300,00 грн.; премія в розмірі 3,02% в сумі 221,06 грн., а всього 7541,06 грн (а.с.16).

Станом на день звернення ОСОБА_1 до суду з позовом, Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області перерахунок пенсії позивача на підставі довідки №5/83 від 12.05.2017 не провело, покликаючись на відсутність відповідного бюджетного фінансування.

Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд прийшов до висновку, що позов не підлягає до задоволення.

Так, відповідно до частини третьої статті 291 Кодексу адміністративного судочинства України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

У рішенні Верховного Суду у складі Касаційного адміністративного суду у зразковій адміністративній справі №Пз/9901/1/18 (№802/2196/17-а) від 12.03.2018, вказано на ознаки цієї типової справи:

1) позивач - пенсіонер органів внутрішніх справ; фізична особа, якому призначено пенсію згідно з Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб";

2) відповідач - Ліквідаційна комісія Управління Міністерства внутрішніх справ України в області;

3) третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України у області;

4) предмет спору: зобов'язання відповідача виготовити на направити до Головного управління Пенсійного фонду України у області нову довідку про розмір грошового забезпечення.

Отже, за ознаками типової справи, які наведені у рішенні Верховного Суду від 12.03.2018 за результатами розгляду зразкової справи №Пз/9901/1/18 (№802/2196/17-а), дану справу необхідно визнати типовою.

В силу приписів частини третьої статті 291 Кодексу адміністративного судочинства України при ухваленні рішення у цій справі суд враховує правові висновки Верховного Суду, викладені у зазначеному рішенні, які полягають у наступному: "Якщо у цій категорії справ буде встановлено, що надбавка за виконання особливо важливих завдань, яку отримував позивач, на момент виникнення у нього права на перерахунок пенсії не виплачувалась, то цю надбавку не належить вказувати у довідці про розмір грошового забезпечення. Такий висновок ґрунтується на положеннях абзацу сьомого пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, відповідно до якого додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються. Розмір премії для перерахунку пенсій враховується у середньому розмірі, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою. Такий висновок ґрунтується на положеннях абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, відповідно до якого для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.".

Судом встановлено, що при призначенні позивачу пенсії за вислугу років за нормами Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-ХІІ від 09.04.1992 і при її перерахунках по 01.12.2011 включно, крім посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років (стаж служби), враховані також: надбавка за виконання особливо важливих завдань, надбавка за інформаційно-аналітичне забезпечення та премія.

У зв'язку з встановленням нових розмірів грошового забезпечення Ліквідаційною комісією УМВС України в Рівненській області направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області довідку про розмір грошового забезпечення позивача №5/83 від 12.05.2017 для перерахунку пенсії, в якій зазначено, що за нормами чинними на 01 січня 2016 року грошове забезпечення на відповідній посаді включає, крім посадового окладу, окладу за спеціальним званням, надбавки за стаж служби, премію у розмірі 3,02%.

Вказана довідка не містить даних про розмір надбавки за виконання особливо важливих завдань та надбавки за інформаційно-аналітичне забезпечення, які протягом служби отримувала позивач.

Згідно з частиною четвертою статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

В свою чергу, статтею 51 цього Закону передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900-VIII від 23.12.2015.

Цим Законом були внесені зміни до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", а саме доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".

Постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" №988 від 11.11.2015 встановлено розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і оклади за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Постанова Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" №988 набрала чинності 02.12.2015, а відтак позивач набув право на перерахунок пенсії з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських, з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії, тобто з 01.01.2016.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" затверджений постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008.

Пунктом 1 вказаного Порядку (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Відповідно до абзацу 7 пункту 5 вказаного Порядку, додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту (тобто крім щомісячних надбавок за особливі умови служби особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур"), для перерахунку пенсії не враховуються.

В свою чергу, постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" №988 від 11.11.2015 були затверджені: схема окладів за спеціальним званням поліцейських; схема посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання та схеми посадових окладів поліцейських. Крім того, надано право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення: 1) установлювати: посадові оклади поліцейським та курсантам вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах, визначених затвердженими цією постановою схемами; надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби; підвищення за службу в поліції особливого призначення (особам, які безпосередньо виконують функції із забезпечення громадського порядку та безпеки громадян) у розмірі до 100 відсотків посадового окладу; 2) здійснювати преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби; 3) надавати поліцейським матеріальну допомогу для оздоровлення в розмірі посадового окладу.

Пунктом 5 цієї постанови велено виплачувати: 1) надбавку за стаж служби в поліції; 2) надбавку за виконання функцій державного експерта з питань таємниць та надбавку за службу в умовах режимних обмежень - у розмірах та порядку, визначених законодавством; 3) доплату за службу в нічний час - у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час; 4) надбавку за безперервний стаж на шифрувальній роботі - у розмірі до 20 відсотків посадового окладу; 5) доплату за науковий ступінь кандидата або доктора наук з відповідної спеціальності, якщо діяльність за профілем відповідає науковому ступеню, - у розмірі відповідно 5 і 10 відсотків посадового окладу; 6) доплату за вчене звання у разі, коли особа займає посаду, що пов'язана з педагогічною або науковою діяльністю, і має вчене звання доцента (старшого наукового співробітника), - у розмірі 5, професора - 10 відсотків посадового окладу. 7) надбавку за почесне звання "заслужений" - у розмірі 10 відсотків посадового окладу; 8) підвищення на 25 відсотків посадових окладів курсантам за відмінне навчання або отримання відповідної кількості балів за шкалою ECTS за результатами екзаменаційної сесії.

Ні права установлювати, ні обов'язку виплачувати надбавки за виконання особливо важливих завдань та надбавки за інформаційно-аналітичне забезпечення постанова Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" №988 від 11.11.2015, не передбачає.

Фактично, право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання установлювати надбавку за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу - у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років та надбавку особам середнього, старшого та вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які провадять оперативно-розшукову, розвідувальну чи контррозві-дувальну діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення органів державної влади і оперативно-службову діяльність - в розмірі до 50 відсотків посадового окладу було передбачене постановою Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" №1294 від 07.11.2007, що втратила чинність на підставі постанови №704 від 30.08.2017.

На виконання постанови №1294 наказом Міністерства внутрішніх справ України "Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ" №499 від 31.12.2007, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 12.03.2008 за №205/14896, затверджено схеми посадових окладів, окладів за спеціальними званнями, розмірів надбавки за вислугу років особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та додаткові види грошового забезпечення. Цим же наказом затверджено Інструкцію про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ. Пунктом 2.5.1 Інструкції, визначено, що особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ установлюється надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби в розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років. А пунктом 2.6.1. Інструкції, - що особам середнього, старшого і вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які провадять оперативно-розшукову, розвідувальну чи контррозвідувальну діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення органів державної влади і оперативно-службову діяльність, установлюється надбавка в розмірі до 50 відсотків посадового окладу. При цьому, за правилами пункту 2.6.2., розмір надбавок установлюється індивідуально особам середнього, старшого і вищого начальницького складу керівниками органів, підрозділів, закладів та установ органів внутрішніх справ на підставі мотивованого подання керівника структурних підрозділів та оголошується наказом.

Разом з тим наказ Міністерства внутрішніх справ України "Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ" №499 від 31.12.2007 втратив чинність 13.12.2016 на підставі наказу Міністерства внутрішніх справ України "Про визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Міністерства внутрішніх справ України" №1131 від 31.10.2016.

Таким чином на момент формування Ліквідаційною комісією Управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області довідки №5/83 від 12.05.2017 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача правових підстав для включення в таку довідку надбавки за виконання особливо важливих завдань та надбавки за інформаційно-аналітичне забезпечення, не було, позаяк вказані додаткові види грошового забезпечення вже не виплачувалась.

З урахуванням абзацу 7 пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" затверджений постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008 (у відповідній редакції), суд зазначає, що надбавка за виконання особливо важливих завдань та надбавка за інформаційно-аналітичне забезпечення правомірно не вказана відповідачем у довідці про розмір грошового забезпечення позивача.

Також, суд не може погодитись із доводами позивача про неправомірність зазначення МВС премії у меншому, ніж він отримував розмірі, а саме 3,02% замість 80%.

Відповідно до абзацу 5 пункту 5 Порядку, для перерахунку пенсій щомісячна премія враховується у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Суд встановив, що Міністерство внутрішніх справ України листом "Про окремі питання підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій" №5551/05/22-2017 від 20.04.2017 доведено до відома головам ліквідаційних комісій ГУМВС, УМВС України в АРК, областях, містах Києві та Севастополі інформацію про середні розміри надбавок та премії, що фактично сплачені за грудень 2015 року. Зокрема середній розмір премії заступника начальника відділу становить 3,02% (а.с.35-37).

Отже, вказаний відповідачем у довідці для перерахунку пенсії позивача розмір премії є середнім розміром, що фактично виплачено за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою, що узгоджується зі змістом абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, у зв'язку з чим підстав для врахування премії у розмірі 80%, яка була врахована при призначенні пенсії, наразі немає.

За сукупністю наведеного, суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог.

Частиною першою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Фактично дії відповідача по оформленню і направленню до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області довідки №5/83 від 12.05.2017 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача, не порушують жодних прав та охоронюваних законом інтересів ОСОБА_1 позаяк, по-перше, сума грошового забезпечення в такій довідці значно перевищує суму грошового забезпечення, що була врахована при попередньому перерахунку і призначенні пенсії позивача, а по-друге, вказана довідка взагалі не була використана органом ПФУ для перерахунку пенсії позивача з 01.01.2016.

Оскільки факт наявності у позивача порушеного права не знайшов своє підтвердження у ході розгляду справи, то у задоволенні поданого позову необхідно відмовити повністю.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

Пенсіонеру МВС ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, АДРЕСА_1) в позові до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області (код ЄДРПОУ 08592282, вул.М.Хвильового,2, м.Рівне, 33023) про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання виготовити і направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Рівненській області нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, - відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.

Повний текст рішення складений 29 грудня 2018 року.

Суддя Друзенко Н.В.