(про зупинення провадження у справі)
21 січня 2019 року м. Житомир справа № 240/46/19
категорія 112010201
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Черноліхова С.В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача Центральне міжрегіональне управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції України про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до Житомирського окружного адміністративного суду із позовом, в якому просить:
- визнати неправомірними дії відповідача щодо проведення перерахунку та виплати пенсії в неповному обсязі з 01 січня 2018 року, без урахування суми середньомісячних додаткових видів грошового забезпечення;
- зобов'язати Головне Управління Пенсійного Фонду України в Житомирській з 01 січня 2018 року провести перерахунок та виплачувати призначену пенсію, з урахуванням в складі грошового забезпечення для обрахунку пенсії середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення в розмірі 1286 грн 46 коп, яка встановлена рішенням суду та виплачувалась до 31 грудня 2017 року.
Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 08.01.2019 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення осіб.
Крім того, вищевказаною ухвалою залучено до участі у справі Центральне міжрегіональне управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції України як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача.
Розгляд питання про зупинення провадження в адміністративній справі здійснюється у відповідності до п.2 ч.1 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у порядку письмового провадження.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про необхідність зупинення провадження у справі із наступних підстав.
Встановлено, що ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.03.2018 у справі №826/3783/18 відкрито адміністративне провадження за позовом до Кабінету Міністрів України про визнання протиправними та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.
Разом з тим, Окружний адміністративний суд м. Києва звернувся до Верховного Суду з поданням від 26.07.2018 про розгляд даної справи, як зразкової, однак ухвалою Верховного Суду від 22.08.2018 відмовлено у відкритті провадження за вказаним поданням та повернуто справу до Окружного адміністративного суду м. Києва.
Предметом розгляду у даній адміністративній справі є:
- визнання незаконними пунктів 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам";
- визнання незаконним зміни до пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45, внесенні постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103;
- визнання незаконним Додатку №2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45, зміни до якого внесені Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103.
Відповідно до пункту 3 ч.1 ст.236 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі. Суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Отже, як встановлено із матеріалів адміністративної справи №240/46/19, оскаржуваний позивачем перерахунок пенсії проведений на виконання та у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103, правомірність положень якої є предметом розгляду та оскарження в адміністративній справі №826/3783/18.
За таких обставин, суд дійшов до висновку, що рішення у адміністративній справі №826/3783/18 матиме істотне значення для вирішення спору по суті, у зв'язку з чим провадження у адміністративній справі №240/46/19 необхідно зупинити до набрання законної сили судовим рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва у адміністративній справі №826/3783/18.
Керуючись статтями 236, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ухвалив:
Зупинити провадження в адміністративній справі № 240/46/19 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача Центральне міжрегіональне управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції України про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії до набрання законної сили судовим рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва в адміністративній справі №826/3783/18.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення за правилами, встановленими ст.ст.295-296 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.В. Черноліхов
неможливості розгляду справи до набрання законної сили судового рішення в іншій справі