Справа № 487/491/19
Провадження №3/487/364/19
Заводський районний суд м. Миколаєва
Іменем України
18.01.2019 року м. Миколаїв
Суддя Заводського районного суду м. Миколаєва Карташева Т.А., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла з Заводського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області, відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Миколаєва, не працює, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, - про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, -
До Заводського районного суду м. Миколаєва з Заводського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області 18.01.2019 р. надійшов протокол №109389/48 від 05.01.2019 року, відповідно до якого "05.01.2019 року о 18.30 год. за місцем мешкання гр. ОСОБА_1 вчинив домашнє насильство, а саме вчинив сварку, висловлювався нецензурною лайкою, провокував бійку, на зауваження не реагував, чим вчинив домашнє насильство психологічного характеру, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Вивчивши матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_1, вважаю необхідним повернути їх до Заводського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області для доопрацювання з таких підстав.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об*єктивне з*ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 278 КУпАП визначений перелік питань, які вирішує орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, і серед них - чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно зі ст. 251 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення є доказом в справі та встановлює наявність адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Виходячи зі змісту статей 7, 254, 279 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
Так, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КупАП, тобто домашнє насильство. Проте, протокол про адміністративне правопорушення не містить відомостей про те, стосовно якого члена сім*ї були направлені протиправні дїї ОСОБА_1, в протоколі не зазначені прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є. Надісланий до суду бланк протоколу про адміністративне правопорушення містить незаповнені графи щодо свідків і потерпілих.
Крім того, у відповідності до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення, серед інших даних, визначених цією статтею, зазначається місце вчинення адміністративного правопорушення. Викладаючи в протоколі обставини адміністративного правопорушення, посадова особа не зазначила конкретне місце його вчинення, обмежившись лише посиланням на те, що ОСОБА_1 вчинив протиправні дії за місцем мешкання.
Таким чином, при наявності зазначених вище недоліків матеріали адміністративної справи слід повернути для доопрацювання.
Керуючись ст. ст. 245, 256, 278, 280 КУпАП,-
Матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_1 про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, повернути до Заводського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Т.А. Карташева