Ухвала від 14.01.2019 по справі 804/3979/18

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

14 січня 2019 року

м. Дніпро

справа № 804/3979/18

Третій апеляційний адміністративний суд

у складі колегії суддів: головуючого - судді Коршуна А.О. (доповідач),

суддів: Панченко О.М., Чередниченка В.Є.,

ознайомившись з апеляційною скаргою Державної фіскальної служби України

на рішення: Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18.09.2018р. у справі №804/3979/18

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю “У.Т.К. ГРУПП”

до: Державної фіскальної служби України та Головного управління ДФС у Дніпропетровській області

про: скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18.09.2018р. у справі №804/3979/18 адміністративний позов задоволено в повному обсязі /а.с. 96-99/.

Відповідач - Державна фіскальна служба України, не погодившись з вищезазначеним рішенням суду першої інстанції, 07.11.2018р. подала до суду першої інстанції апеляційну скаргу /а.с. 107-110/.

Адміністративна справа №804/3979/18, разом з апеляційною скаргою відповідача на рішення суду першої інстанції у справі, надійшла до Третього апеляційного адміністративного суду 14.11.2018р. / а.с. 106/.

Ухвалою Третього апеляційного адміністративного суду від 16.11.2018р. у справі №804/3979/18 апеляційна скарга Державної фіскальної служби України на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18.09.2018р. у справі №804/3979/18 залишена без руху та заявнику апеляційної скарги надано строк - десять днів з дати отримання копії ухвали суду - для усунення недоліків апеляційної скарги, а саме: - надання суду апеляційної інстанції документу про сплату судового збору за подання апеляційної скарги у розмірі 5286 грн. / а.с. 118/.

Копія ухвали Третього апеляційного адміністративного суду від 16.11.2018р. у справі №804/3979/18 була надіслана на адресу заявника апеляційної скарги для виконання /а.с. 119/.

Станом на 12.12.2018р. до Третього апеляційного адміністративного суду не надходило жодних заяв від відповідача, в матеріалах справи відсутні відомості отримання відповідачем копії ухвали від 16.11.2018р.

Ухвалою Третього апеляційного адміністративного суду від 12.12.2018р. Державній фіскальній службі України продовжено строк для усунення недоліків апеляційної скарги на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18.09.2018р. у справі №804/3979/18, який встановлено ухвалою апеляційного суду від 16.11.2018р. у даній справі, та надано заявнику апеляційної скарги 5 днів з моменту отримання копії даної ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги /а.с. 128/.

Копія ухвали Третього апеляційного адміністративного суду від 12.12.2018р. у справі №804/3979/18 була надіслана на адресу заявника апеляційної скарги для виконання /а.с. 129/, та отримана ним згідно поштового повідомлення 18.12.2018р. / а.с. 130/.

Станом на 14.01.2019р. на адресу суду апеляційної інстанції від Державної фіскальної служби України не надходили будь-які документи на виконання вимог ухвали Третього апеляційного адміністративного суду від 12.12.2018р. у справі №804/3979/18, як і не надходило будь-яких клопотань щодо продовження встановленого судом строку на усунення недоліків апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції від 18.09.2018р. у справі №804/3979/18.

Отже, приймаючи до уваги вищенаведене колегія суддів вважає, що скаржником у встановлений ухвалою Третього апеляційного адміністративного суду від 12.12.2018р. у справі №804/3979/18 строк, зазначені у цій ухвалі недоліки апеляційної скарги на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18.09.2018р. у справі №804/3979/18, не були усунуті.

Відповідно до ч. 2 ст. 298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.

Пунктом 1 ч. 4 ст. 169 КАС України передбачено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Аналіз вищезазначених норм чинного процесуального законодавства свідчить про те, що визначені ухвалою суду недоліки апеляційної скарги повинні бути усунутими у повному обсязі та у строк, який було встановлено судом, і апеляційна скарга підлягає поверненню, якщо її заявник не усунув недоліки апеляційної скарги , яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Враховуючи вищезазначене та приймаючи до уваги те, що Державною фіскальною службою України, яка є заявником апеляційної скарги, у строк, встановлений ухвалою суду апеляційної інстанції від 12.12.2018р., зазначені судом у цій ухвалі недоліки апеляційної скарги не усунуто, будь-яких заяв про продовження встановленого судом строку на усунення недоліків апеляційної скарги та документів на виконання ухвали суду від заявника на адресу суду станом на 14.01.2019р. не надходило, колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18.09.2018р. у справі №804/3979/18 - повернути заявнику.

На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 4 ст. 169, ч. 6 ст. 298 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18.09.2018р. у справі №804/3979/18 - повернути заявнику.

Копію ухвали направити на адресу осіб, які беруть участь у розгляді справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та може бути оскаржена до суду касаційної інстанції в порядку та строки встановлені ст. ст. 329-331 КАС України.

Головуючий - суддя А.О. Коршун

суддя О.М. Панченко

суддя В.Є. Чередниченко