Рішення від 26.12.2018 по справі 361/1133/18

Україна

БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

провадження № 2/361/1490/18, cправа № 361/1133/18

26.12.2018

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«26» грудня 2018 року м.Бровари Київської області

Броварський міськрайонний суд Київської області в складі:

головуючого - судді Василишина В.О.,

за участю секретарів судових засідань: Бондар С.Ю., Хорошун К.О., Телепи Т.А.,

учасники справи:

позивач - ОСОБА_4,

відповідач - Міський культурний центр,

відповідач - Броварська міська рада Київської області;

за участю: представників відповідача Міського культурного центру ОСОБА_7 й ОСОБА_8, представника відповідача Броварської міської ради Київської області ОСОБА_9;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_4 до Міського культурного центру, Броварської міської ради Київської області про скасування рішення органу місцевого самоврядування, визнання незаконним скорочення посади, зобов'язання поновити на роботі, а також про відшкодування моральної шкоди,

ВСТАНОВИВ:

28 лютого 2018 року ОСОБА_4 звернулася до суду із зазначеним вище позовом, у якому просить суд: - визнати незаконним скорочення посади керівника студії народного танцю «Барвінок» у Міському культурному центрі «Прометей»; - зобов'язати Міський культурний центр «Прометей» поновити її на посаді керівника студії народного танцю «Барвінок»; - стягнути із відповідача на її користь 30 000 грн. в рахунок відшкодування завданої моральної шкоди (т.1, а.с.1-4).

Під час розгляду справи позивачем ОСОБА_4 було подано заяву про збільшення позовних вимог, у якій вона також просить суд: - скасувати рішення Броварської міської ради Київської області «Про затвердження індивідуальних штатів міського культурного центру відділу культури Броварської міської ради на 2017 рік» від 15 грудня 2016 року № 402-22-07; - визнати недійсним наказ № 16-к «Про надання керівнику студії народного танцю ОСОБА_4 невикористаної частини чергової щорічної відпустки з наступним її звільненням у зв'язку з скороченням штату» від 30 березня 2017 року (т.1, а.с.233).

Крім того, позивачем ОСОБА_4 подано до суду письмове клопотання про поновлення пропущеного строку на звернення до суду із позовом. В обґрунтування заявленого клопотання зазначається, що строк на звернення до суду пропущено із поважних причин. Зокрема, 17 січня 2017 року голова профгрупи Маленька І.А. вручила їй лист-запрошення на засідання профспілкового комітету, де її ознайомили з поданням директора МКЦ «Прометей» ОСОБА_7 про скорочення посади, яку вона обіймала. Разом із тим, вона не була та не є членом профспілкового комітету, із якого її було виключено після поновлення на роботі у зв'язку із незаконним звільненням у 2015 році на підставі судового рішення. Після засідання профспілкового комітету до її службового кабінету увійшли директор МКЦ ОСОБА_7, заступник директора по КМР ОСОБА_11, головний бухгалтер ОСОБА_12, виконуючий обов'язки начальника відділу культури ОСОБА_13, директор по господарській діяльності ОСОБА_14, методист, помічник головного бухгалтера та юрист, всього у кількості восьми осіб. На стіл їй було покладено для ознайомлення й підпису пакет документів, а саме: попередження про скорочення штату працівників; наказ від 29 грудня 2016 року про скорочення штату працівників та внесення змін до штатного розпису. Також у цьому пакеті був документ, який позивач відмовилася підписувати через відсутність його копії та можливості його прочитати. На цей документ було складено акт про відмову, який позивач підписала, вказавши причину - ненадання копії цього документа.

Виконавчим комітетом Броварської міської ради Київської області було прийнято рішення про затвердження індивідуальних штатів міського культурного центру відділу культури цього органу місцевого самоврядування на 2017 рік. У тексті цього рішення зазначено, що затверджуються індивідуальні штати на 2017 рік, однак всього на три місяці. З квітня місяця посаду позивача скорочено з причини покращення культурно мистецької роботи в культурному центрі. Було скорочено лише посаду позивача та посаду акомпаніатора, якої взагалі не було понад дванадцять років.

У рішенні про затвердження індивідуальних штатів міського культурного центру відділу культури Броварської міської ради на 2017 рік прописано про необхідність попередження керівника студії народного танцю й акомпаніатора. Показники, які містить штатний розпис, а саме: чисельність і професійно-кваліфікаційний склад працівників, розмір посадового окладу і тарифної ставки (окладу), а також розмір надбавки (доплати), якщо це передбачено положенням про оплату праці, діють у певному періоді. Зазвичай оптимальним періодом є календарний рік. Посаду позивача було затверджено лише на три місяці.

У той же день позивачу було вручено лист відділу культури Броварської міської ради з пропозицією щодо роботи студії народного танцю, хоча вона не є працівником відділу культури, тобто Броварська міська рада не мала права надавати їй такі пропозиції.

У подальшому її було звільнено з роботи, хоча вона є працівником, яка має переважне право на залишення на роботі. На думку позивача її незаконне звільнення пов'язане із тим, що вона вже на підставі судового рішення була поновлена на роботі. Коли її вдруге звільнили, то вона себе погано почувала, перебувала у пригніченому стані. Перед скороченням посади відбувся концерт до Міжнародного жіночого дня, де прийняли участь її вихованці з танцем «українська полька». Виступ сподобався усім, дітей ще раз було запрошено на сцену для подяки за виступ. Вона думала, що рішення про її скорочення адміністрація МКЦ «Прометей» скасує, пожалівши дітей, які мали змогу навчатися безкоштовно. Нею було віддано роботі з дітьми сорок років.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_4 підтримала заявлені позовні вимоги й просила їх задовольнити. Також просила задовольнити її клопотання про поновлення строку на звернення до суду.

У судовому засіданні представники відповідача Міського культурного центру ОСОБА_7 й ОСОБА_8, а також представник відповідача Броварської міської ради Київської області ОСОБА_9 просили відмовити позивачу у задоволенні позову та у задоволенні клопотання про поновлення строку на звернення до суду.

Заслухавши пояснення позивача ОСОБА_4 в обґрунтування та підтримання доводів позовної заяви й клопотання, пояснення представників відповідача Міського культурного центру ОСОБА_7 й ОСОБА_8, представника відповідача Броварської міської ради Київської області ОСОБА_9 в обґрунтування заперечень проти позовної заяви та клопотання ОСОБА_4, дослідивши зібрані по справі докази, судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, працювала у Міському культурному центрі на посаді керівника студії народного танцю.

Відповідно до Статуту Міського культурного центру - Міський культурний центр заснований на комунальній власності територіальної громади міста Бровари, підпорядкований Броварській міській раді, утворений та заснований в порядку, визначеному законодавством, що регулює діяльність неприбуткової організації. Заклад є юридичною особою. Діяльність закладу координує відділ культури Броварської міської ради. Структура та штатний розпис встановлюються Закладом та затверджуються головним розпорядником бюджетних коштів у сфері культури (т.1, а.с.120).

Рішенням Броварської міської ради Київської області від 15 грудня 2016 року № 402-22-07, за наслідками розгляду подання відділу культури від 10 листопада 2016 року № 312/01-16 про затвердження штатів закладів культури на 2017 рік, з метою покращення культурно-мистецької роботи в міському культурному центрі, враховуючи висновки постійних комісій з питань бюджету соціально-економічного розвитку та з гуманітарних питань, керуючись пунктом 1 статті 64 Закону України «Про місцеве самоврядування», вирішено: 1. Затвердити індивідуальні штати на 2017 рік міському культурному центру в кількості - 38,5 штатних одиниць з місячним фондом заробітної плати 81664,00 грн. з 01 січня по 31 березня 2017 року згідно з додатком 1; - 37 штатних одиниць з місячним фондом заробітної плати 78079,00 грн. з 01 квітня 2017 року по 31 грудня 2017 року згідно з додатком 2. 2. Скоротити з 01 квітня 2017 року чисельність посад працівників міського культурного центру відділу культури Броварської міської ради, а саме: - керівник студії народного танцю; - акомпаніатор. 3. Попередити керівника студії народного танцю, акомпаніатора про звільнення з займаної посади з 01 квітня 2016 року згідно з пунктом 1 статті 40 КЗпП України у зв'язку із скороченням чисельності штатів міського культурного центру відділу культури Броварської міської ради (т.1, а.с.12).

В індивідуальних штатах Міського культурного центру відповідно до додатку 2 до рішення Броварської міської ради Київської області від 15 грудня 2016 року № 402-22-07 посади керівника студії народного танцю не передбачено (т.1, а.с.101).

Наказом виконуючої обов'язки начальника відділу культури Броварської міської ради Київської області від 22 грудня 2016 року № 31 затверджено індивідуальні штати на 2017 рік міському культурному центру в кількості: 38,5 штатних одиниць з місячним фондом заробітної плати 81664,00 грн. з 01 січня по 31 березня 2017 року згідно з додатком 1; - 37 штатних одиниць з місячним фондом заробітної плати 78079,00 грн. з 01 квітня 2017 року по 31 грудня 2017 року згідно з додатком 2. 2. Скоротити з 01 квітня 2017 року чисельність посад працівників міського культурного центру відділу культури Броварської міської ради, а саме: - керівник студії народного танцю; - акомпаніатор. 3. Попередити керівника студії народного танцю, акомпаніатора про звільнення з займаної посади з 01 квітня 2016 року згідно з пунктом 1 статті 40 КЗпП України у зв'язку із скороченням чисельності штатів міського культурного центру відділу культури Броварської міської ради (т.1, а.с.102).

В індивідуальних штатах Міського культурного центру відповідно до додатку 2 до наказу відділу культури Броварської міської ради від 22 грудня 2016 року № 31 посади керівника студії народного танцю не передбачено (т.1, а.с.103).

23 грудня 2016 року директором Міського культурного центру направлено повідомлення профспілковій групі цього центру про заплановане виведення із штатного розпису з 01 квітня 2017 року посади керівника студії народного танцю та акомпаніатора (0,5 штатної одиниці) (т.1, а.с.107).

Наказом директора Міського культурного центру «Про скорочення штату працівників та внесення змін до штатного розпису» від 29 грудня 2016 року № 61 виведено зі штатного розпису (скорочено) з 01 квітня 2017 року такі штатні одиниці: 1) керівник студії народного танцю - 1 штатна одиниця; 2) акомпаніатор - 0,5 штатної одиниці. 2. Головному бухгалтеру ОСОБА_12 спільно з керівниками відповідних відділів: - визначити працівників, які підлягають звільненню у зв'язку і скороченням штату, з урахуванням переважного права працівників на залишення на роботі відповідно до законодавства; - попередити працівників про майбутнє звільнення відповідно до законодавства; - одночасно з попередженням про звільнення запропонувати цим працівникам, виходячи із можливостей підприємства та за наявності вакантних посад, іншу роботу у Міському культурному центрі. 3. Затверджено індивідуальні штати на 2017 рік у новій редакції та ввести новий штатний розпис з 01 квітня по 31 грудня 2017 року згідно додатку 1 (т.1, а.с.12, 105).

Відповідно до копії службової записки головного бухгалтера Міського культурного центру від 06 січня 2017 року підлягають скороченню такі одиниці: 1) керівник студії народного танцю - 1 штатна одиниця; 2) акомпаніатор - 0,5 штатної одиниці. У зв'язку з тим, що посада - 0,5 штатної одиниці акомпаніатора вільна, то попередженню про звільнення на підставі пункту 1 статті 40 КЗпП України підлягає керівник студії народного танцю ОСОБА_4

05 січня 2017 року директором Міського культурного центру направлено подання профспілковій групі центру про надання згоди на розірвання трудового договору за пунктом 1 статті 40 КЗпП України з керівником студії народного танцю ОСОБА_4 (т.1, а.с.108).

Профгрупою Міського культурного центру направлено керівнику народного танцю ОСОБА_4 письмове повідомлення про те, що у приміщенні Міського культурного центру 17 січня 2017 року відбудеться засідання на якому буде розглядатися подання директора про отримання згоди на розірвання з нею трудового договору за пунктом 1 статті 40 КЗпП України (т.1, а.с.17).

24 січня 2017 року наказом Міського культурного центру за номером 4-к затверджено список працівників, які підлягають звільненню у зв'язку із скороченням штату, відомість попередження про майбутнє звільнення (т.1, а.с.109, 110).

24 січня 2017 року вручено ОСОБА_4 повідомлення (попередження) про звільнення у зв'язку із скороченням штату. Роз'яснено право на розірвання трудового договору до закінчення двомісячного терміну як на підставах, встановлених у пункті 1 частини першої статті 40 КЗпП України, так і за власним бажанням (стаття 38 КЗпП України), або за переведенням на інше підприємство (пункт 5 статті 36 КЗпП України). Запропоновані наступні вакантні посади: - культорганізатор; - головний режисер (0,5 ставки); - технік по звуку (0,5 ставки); - технік по освітленню (0,5 ставки); - інспектор відділу кадрів (0,5 ставки) (т.1, а.с.111).

Щодо бажання обійняти одну із вакантних посад ОСОБА_4 не повідомила керівництво Міського культурного центру.

24 січня 2017 року відділ культури Броварської міської ради Київської області направив лист № 21/01-16 ОСОБА_4 про те, що відповідно до рішення Броварської міської ради від 15 грудня 2017 року № 402-22-07 з 01 квітня 2017 року буде скорочено посаду керівника студії народного танцю згідно з пунктом 1 статті 40 КЗпП України через скорочення чисельності штатів Міського культурного центру відділу культури Броварської міської ради. Після скорочення запропоновано посаду керівника хореографічного гуртка народного танцю у приміщенні Броварського міського клубу з поліпшеними умовами праці та роботи гуртка. У Броварському міському клубі є хореографічна зала (80 кв.м.), яка облаштована тренувальними станками, дзеркалами, паркетною підлогою. Згідно чинного законодавства за керівником при прийнятті на роботу у Броварський міський клуб зберігається: заробітна плата, доплата за вислугу років, матеріальна допомога на оздоровлення. Усі виплати не зменшуються, надаються у повному обсязі як у Міському культурному центрі (т.1, а.с.18).

Наказом директора Міського культурного центру від 30 березня 2017 року № 16-к надано ОСОБА_4, керівнику студії народного танцю, невикористану частину щорічної основної відпустки тривалістю 18 календарних днів з 31 березня по 18 квітня 2017 року за період роботи з 09 липня 2016 року по 18 квітня 2017 року з наступним звільненням в останній день відпустки - 18 квітня 2017 року у зв'язку із скороченням штату відповідно до пункту 1 статті 40 КЗпП України (т.1, а.с. 19, 90).

18 квітня 2017 року Міський культурний центр направив ОСОБА_4 письмове повідомлення за номером 18/04/17 про те, що згідно із наказом МКЦ № 16-к від 30 березня 2017 року із 18 квітня 2017 року її звільнено у зв'язку із скороченням штату відповідно до пункту 1 статті 40 КЗпП України. Наголошено на необхідності прибути до адміністрації МКЦ за трудовою книжкою (т.1, а.с.96).

Трудову книжку ОСОБА_4 одержала (т.1, а.с.92).

Згідно із бухгалтерською довідкою Міського культурного центру від 02 травня 2018 року № 02/05/18, - у березні 2017 року ОСОБА_4 було нараховано: - оклад в сумі 2912,00 грн.; - доплату за вислугу років в сумі 873,60 грн.; - компенсацію за невикористану відпустку 18 календарних днів в сумі 2316,42 грн.; - вихідну допомогу в сумі 3785,60 грн. Всього нараховано: 9887,62 грн. Після подання 30 березня 2017 року заяви про надання невикористаних днів основної відпустки з 31 березня 2017 року та про надання матеріальної допомоги на оздоровлення, ОСОБА_4 у квітні 2017 року донараховано матеріальну допомогу на оздоровлення у розмірі посадового окладу 2912,00 грн. Усі розрахункові виплати проведено у повному обсязі та вчасно (т., а.с.119).

Згідно із повідомленням Броварського міськрайонного центру зайнятості від 07 травня 2018 року № 425/06 - 12 травня 2017 року ОСОБА_4 взято на облік з наданням статусу безробітної, де вона перебуває станом на 07 травня 2018 року. Центром зайнятості прийнято рішення про умови та тривалість виплати ОСОБА_4 із 19 травня 2017 року допомоги по безробіттю. Як вбачається із даних, що містяться в персональній картці ОСОБА_4, остання щомісяця відвідувала особисто консультанта (12.05.17, 19.05.17, 14.06.17, 03.07.17, 26.07.17, 23.08.17, 20.09.17, 11.10.17, 06.11.17., 04.12.17, 27.12.17, 17.01.18, 24.10.18, 22.02.18, 21.03.18, 19.04.18) та протягом періоду перебування на обліку приймала участь у семінарах, тренінгах, групових профорієнтованих заходах (15.05.17, 01.06.17, 26.06.17, 18.07.17, 04.08.17, 08.09.17, 28.09.17, 17.10.17, 23.11.17, 12.12.17, 12.02.18, 05.03.18, 30.03.18, 19.04.18). Центром зайнятості рішення про зняття ОСОБА_4 з обліку не приймалося, а також санкції по припиненню/або скороченню виплат допомоги по безробіттю не застосовувалися (т.1, а.с.98).

Відповідно до пункту 1 статті 40 КЗпП України трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом у випадку змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкруцтва або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.

Частиною першою статті 233, статтею 234 КЗпП України визначено, що працівник може звернутися з заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у справах про звільнення - в місячний строк з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки. У разі пропуску з поважних причин строків на звернення до суду, районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд може поновити ці строки.

Згідно із пунктами 4, 19 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06 листопада 1992 року № 9, встановлені статтями 228, 223 КЗпП строки звернення до суду застосовуються незалежно від заяви сторін. У кожному випадку суд зобов'язаний перевірити і обговорити причини пропуску цих строків, а також навести у рішенні мотиви, чому він поновлює або вважає неможливим поновити порушений строк. Передбачений ст.233 КЗпП місячний строк поширюється на всі випадки звільнення незалежно від підстав припинення трудового договору. Якщо місячний чи тримісячний строк пропущено без поважних причин, у позові може бути відмовлено з цих підстав. Коли пропущений десятиденний строк не буде поновлено, заява відповідно до ст.85 ЦПК і ст.228 КЗпП залишається без розгляду. Оскільки при пропуску місячного і тримісячного строку у позові може бути відмовлено за безпідставністю вимог, суд з'ясовує не лише причини пропуску строку, а всі обставини справи, права і обов'язки сторін. При пропуску передбаченого ст.225 КЗпП десятиденного строку без поважних причин необхідності у з'ясуванні інших обставин справи не має. Розглядаючи трудові спори, пов'язані зі звільненням за п.1 ст.40 КЗпП, суди зобов'язані з'ясувати, чи дійсно у відповідача мали місце зміни в організації виробництва і праці, зокрема, ліквідація, реорганізація або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників, чи додержано власником або уповноваженим ним органом норм законодавства, що регулюють вивільнення працівника, які є докази щодо змін в організації виробництва і праці, про те, що працівник відмовився від переведення на іншу роботу або що власник або уповноважений ним орган не мав можливості перевести працівника з його згоди на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, чи не користувався вивільнюваний працівник переважним правом на залишення на роботі та чи попереджувався він за 2 місяці про наступне вивільнення. При проведенні звільнення власник або уповноважений ним орган вправі в межах однорідних професій і посад провести перестановку (перегрупування) працівників і перевести більш кваліфікованого працівника, посада якого скорочується, з його згоди на іншу посаду, звільнивши з неї з цих підстав менш кваліфікованого працівника. Якщо це право не використовувалось, суд не повинен обговорювати питання про доцільність такої перестановки (перегрупування). В усіх випадках звільнення за п.1 ст.40 КЗпП провадиться з наданням гарантій, пільг і компенсацій, передбачених главою III-А КЗпП. Чинне законодавство не передбачає виключення із строку попередження працівника про наступне звільнення (не менш ніж за 2 місяці) часу знаходження його у відпустці або тимчасової непрацездатності. При недодержанні строку попередження працівника про звільнення, якщо він не підлягає поновленню на роботі з інших підстав, суд змінює дату його звільнення, зарахувавши строк попередження, протягом якого він працював.

Дослідивши зібрані по справі докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов задоволенню не підлягає через недоведеність заявлених позовних вимог.

Позивач пропустила строк на звернення до суду, визначений частиною першою статті 233 КЗпП України, доказів на поважність пропуску строку не надала, підстав для його поновлення не встановлено.

За наслідками розгляду справи судом встановлено, що у Міському культурному центрі дійсно було проведено скорочення штату. Посада, яку обіймала позивач, підлягала скороченню. При звільненні ОСОБА_4 були дотримані вимоги чинного трудового законодавства зі сторони роботодавця.

Відповідно до положень частини першої, пункту першого частини третьої статті 133 ЦПК України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать, зокрема, витрати на професійну правничу допомогу.

Згідно із частиною восьмою статті 141 ЦПК України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв'язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п'яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.

Стаття 137 ЦПК України детально описує порядок відшкодування та визначення вказаних вище витрат, зокрема: витрати, пов'язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави (частина перша); - за результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов'язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат (частина друга); - для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги (частина третя); - розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконання робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи (частина четверта); - у разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами (частина п'ята); - обов'язок доведення не співмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами (частина шоста).

На підтвердження витрат на професійну правничу допомогу відповідачем Міським культурним центром надано копію договору про надання правової допомоги від 02 травня 2018 року, укладеним між адвокатом ОСОБА_8, копію свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю № 4282, ордер серії КС № 167910, копію додаткової угоди до договору про надання правової допомоги № 1 від 07 травня 2018 року, копію акту виконаних робіт (наданих послуг) № 1 від 21 червня 2018 року, платіжне доручення № 191 від 23 червня 2018 року на суму 3 500 грн. 00 коп., копію акта виконаних робіт № 2 від 12 вересня 2018 року, платіжне доручення № 264 від 14 вересня 2018 року на сумі 500 грн. 00 коп., копія додаткової угоди № 2 від 17 жовтня 2018 року, копію акту виконаних робіт від 15 листопада 2018 року, платіжне доручення № 360 від 15 листопада 2018 року на суму 2 000 грн. 00 коп.

Отже, дослідивши надані докази щодо понесених витрат на професійну правничу допомогу, кількість та часу судових засідань у цій справі, у яких приймав участь адвокат відповідача Міського культурного центру ОСОБА_8, враховуючи складність справи, час, витрачений адвокатом на виконання відповідних робіт, з урахуванням вимог розумності та справедливості, суд дійшов до висновку, що відповідач має право на часткове відшкодування витрат на професійну правничу допомогу у розмірі 2 500 грн. 00 коп.

Суд також враховує роз'яснення пункту 47 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у постанові № 10 від 17 жовтня 2014 року «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах», згідно із якими розмір витрат на оплату правової допомоги визначається за домовленістю між стороною та особою, яка надає правову допомогу.

Керуючись статтями 264, 265, 354 ЦПК України, Броварський міськрайонний суд Київської області,

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову - відмовити.

Стягнути із ОСОБА_4 на користь Міського культурного центру судові витрати в сумі - 2 500 (дві тисячі п'ятсот) грн. 00 коп.

Учасники справи:

позивач - ОСОБА_4 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1);

відповідач - Міський культурний центр (місцезнаходження: Київська область, місто Бровари, бульвар Незалежності, будинок № 4, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 02408331);

відповідач - Броварська міська рада Київської області (місцезнаходження: Київська область, місто Бровари, вулиця Гагаріна, будинок № 15).

Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду через Броварський міськрайонний суд Київської області шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, то зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя В.О.Василишин