Ухвала від 04.01.2019 по справі 233/6939/18

233 Справа № 233/6939/18

Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

04.01.2019 м. Костянтинівка

Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Мартиненко В. С. , розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1, в інтересах якої діє ОСОБА_2, до ОСОБА_3 про визнання правочину дійсним та визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування, -

ВСТАНОВИЛА:

До Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області із вказаним позовом звернулась ОСОБА_1, в інтересах якої діє ОСОБА_2, в якому просила визнати правочин купівлі-продажу житлового будинку розташованого за адресою: Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Єлецька, буд. № 8, укладений між ОСОБА_3 та ОСОБА_4 дійсним, а також визнати за нею в порядку спадкування за законом право власності на будинок № 8 по вул. Єлецькій в м. Костянтинівка Донецької області після смерті батька - ОСОБА_4, який помер 16 липня 2018 року.

Проте позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до п.5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити, зокрема виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини. Згідно з ч.5 ст.177 ЦПК України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Проте позивачем не викладені обставин щодо укладення договору купівлі-продажу спірного будинку, а саме: чи було укладено договір купівлі - продажу у письмовій формі, чи було його нотаріально посвідчено та чи було зареєстроване право власності за спадкодавцем щодо будинку, розташованого за адресою м. Костянтинівка, вул. Єлецька, 8.

Крім того, в позовній заяві відсутні відомості щодо наявності інших спадкоємців після смерті ОСОБА_4, а саме: осіб, які у встановлений законом строк подали до нотаріуса заяви про прийняття спадщини, та осіб, які прийняли спадщину як такі, що постійно проживали разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини. А у разі неможливості самостійно надати докази, не подано клопотання про витребування доказів судом відповідно до ст. 83-84 ЦПК України, зокрема відомостей про осіб, які мали зареєстроване місце проживання разом з померлим ОСОБА_4, витягу з Спадкового реєстру щодо наявності заповітів після смерті ОСОБА_4, копії спадкової справи, відкритої після смерті ОСОБА_4.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що при поданні до суду позову майнового характеру фізичною особою підлягає сплаті судовий збір за ставкою 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду; при поданні до суду позову немайнового характеру фізичною особою підлягає сплаті судовий збір за ставкою 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.

Оскільки заява містить дві позовні вимоги немайнового та майнового характеру, але позивачем сплачено судовий збір лише в частині позовної вимоги немайнового характеру в розмірі 704 грн. 80 коп., позивачем залишилось не сплаченим судовий збір в розмірі 1094 грн., що відповідає 1 % від ціни позову - вартості майна, а саме: житлового будинку №8 по вул.. Єлецькій у м. Костянтинівка, яка підтверджується звітом про оцінку майна, наданого позивачем.

Згідно із ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

За наведених підстав позовну заяву належить залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків. Роз'яснити позивачу, що в іншому разі позовна заява буде вважатися неподаною та йому повернута.

Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 260, 261, 353, п.п.15.5 розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України,-

УХВАЛИЛА:

Позовну заяву ОСОБА_1, в інтересах якої діє ОСОБА_2, до ОСОБА_3 про визнання правочину дійсним та визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування - залишити без руху, надавши позивачу для виправлення недоліків строк 10 днів з дня отримання копії ухвали.

В разі неусунення недоліків у зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття рішення суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Ухвала може бути оскаржена окремо від рішення суду лише з підстав визначення розміру судових витрат до Донецького апеляційного суду через Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя

Попередній документ
79101806
Наступний документ
79101808
Інформація про рішення:
№ рішення: 79101807
№ справи: 233/6939/18
Дата рішення: 04.01.2019
Дата публікації: 14.01.2019
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори про спадкове право