Ухвала від 26.12.2018 по справі 815/1519/18

Справа № 815/1519/18

УХВАЛА

26 грудня 2018 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Катаєвої Е.В.,

за участю секретаря - Левчук О.В.,

позивача - ОСОБА_1,

представника Одеської митниці ДФС - Чакір В.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одеса звіт про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 23.07.2018 року по справі №815/11519/18 за адміністративним позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Одеської митниці ДФС (65078, м. Одеса, вул. Івана та Юрія Лип, 21-А) про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу,-

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 23.07.2018 року задоволений адміністративний позов ОСОБА_1 до Одеської митниці ДФС про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу. Визнаний протиправним та скасований наказ Одеської митниці ДФС №162-о від 05.03.2018 року «Про звільнення ОСОБА_1.», яким з 06.03.2018 року ОСОБА_1 звільнено із займаної посади державного інспектора відділу митного оформлення №3 митного поста «Одеса-порт» Одеської митниці ДФС. ОСОБА_1 поновлений на посаді державного інспектора відділу митного оформлення №3 митного поста «Одеса-Центральний» (попередня назва «Одеса-порт») Одеської митниці ДФС з 07.03.2018 року. Стягнуто з Одеської митниці ДФС на користь ОСОБА_1 грошове забезпечення за час вимушеного прогулу з 07.03.2018 року по 23.07.2018 року у розмірі 27907,44 грн без обов'язкових відрахувань.

Допущено негайне виконання рішення суду в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді державного інспектора відділу митного оформлення №3 митного поста «Одеса-Центральний» (попередня назва «Одеса-порт») та в частині стягнення з Одеської митниці ДФС на користь ОСОБА_1 середнього заробітку за час вимушеного прогулу за один місяць в сумі 6601,76грн. без обов'язкових відрахувань.

Зобов'язано Одеську митницю ДФС подати до 06.08.2018 року до Одеського окружного адміністративного суду звіт про виконання рішення суду щодо поновлення ОСОБА_1 на посаді державного інспектора відділу митного оформлення №3 митного поста «Одеса-Центральний» (попередня назва «Одеса-порт») з 07.03.2018 року.

20.08.2018 року за вх.24194/18 до суду надійшов звіт Одеської митниці ДФС, в якому вона повідомила по надання заяви про роз'яснення судового рішення, що у відповідності до ч.4 ст.254 КАС України зупиняє перебіг строку, встановленого судом для виконання рішення суду.

Також до суду надійшли заяви Одеської митниці про роз'яснення рішення суду та продовження строку на подання звіту про виконання рішення суду.

Ухвалою суду від 28.08.2018 року відмовлено Одеській митниці ДФС у задоволенні заяви про роз'яснення рішення суду від 23.07.2018 року.

Ухвалою суду від 28.08.2018 року задоволена заява Одеської митниці ДФС про продовження строку на подання звіту по справі №815/1660/18 за позовом ОСОБА_1 до Одеської митниці ДФС про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу- задовольнити. Встановлений новий строк для надання звіту - сім робочих днів з моменту набрання чинності ухвали суду про вирішення питання щодо роз'яснення рішення суду по справі №815/1660/18.

25.09.2018 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшла заява Одеської митниці ДФС про виправлення описки в резолютивній частині ухвали суду від 28.08.2018 року про встановлення нового строку для надання звіту в частині неправильного зазначення номеру справи, а саме №815/1660/18 замість №815/1519/18.

Заявника листом від 25.09.2018 року повідомлено, що розгляд заяви відбудеться після повернення справи з суду апеляційної інстанції.

Постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 13.12.2018 року рішення від 23.07.2018 року залишено без змін.

Справа надійшла з суду апеляційної інстанції до суду першої інстанції 20.12.2018 року.

Ухвалою суду від 21.12.2018 року виправлена описка в ухвалі Одеського окружного адміністративного суду від 28.08.2018 року за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Одеської митниці ДФС про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу, - зазначити в резолютивній частині ухвали замість «№815/1660/18» - «№815/1519/18».

18.12.2018 року до суду надійшли доповнення до звіту про виконання рішення суду від 23.07.2018 року у справі №815/1519/18, в якому Одеська митниця повідомила, що головним державним виконавцем відділу ПВР управління ДВС ГТУЮ в Одеській області відкрито виконавче провадження (ВП№56949317) з примусового виконання виконавчого листа №815/1519/18 виданого Одеським окружним адміністративним судом про поновлення ОСОБА_1 на посаді державного інспектора відділу митного оформлення № З митного поста "Одеса- центральний" (попередня назва "Одеса-порт") Одеської митниці ДФС з 07.03.2018 року. Одеська митниця ДФС листом № 1348/5/15-70-10 від 11.10.2018 повідомила Головного державного виконавця, що посада державного інспектора відділу митного оформлення №3 митного поста "Одеса-центральний" не є посадою з якою був звільнений ОСОБА_1, а тому Одеський окружний адміністративний суд фактично поновив ОСОБА_1 на іншій посаді, з якої його не було звільнено. Наявні обставини ускладнюють виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 23.07.2018 у справі №815/1519/18, а саме: згідно з судовим рішенням ОСОБА_1 поновлений на іншій посаді, ніж та, з якою він був звільнений; у відділі митного оформлення № 3 митного поста "Одеса-центральний" немає вакантних рівнозначних посад державного інспектора, а особи, які їх займають не були залучені до розгляду справи №815/1519/18 у якості третіх осіб, а тому припинення їх державної служби, призведе до порушення їх трудових прав.

Також Одеська митниця ДФС повідомила, що вона є боржником у виконавчому провадженні ВП № 56949317, а відповідно до ч.1 ст. 378 КАС України, суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, за заявою стягувана чи виконавця (у випадках, встановлених законом), може встановити чи змінити спосіб та порядок виконання судового рішення, у зв'язку з чим Одеська митниця ДФС просила державного виконавця звернутись до суду з заявою про зміну способу та порядку виконання судового рішення.

Одеська митниця ДФС у звіті зазначила, що станом на теперішній час, в Одеської митниці ДФС відсутні відомості про подання ОСОБА_1 або державним виконавцем до суду заяви про зміну способу та порядку виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 23.07.2018 у справі № 815/1519/18.

Таким чином, вжиття Одеською митницею ДФС самостійно заходів з виконання рішення від 23.07.2018 у справі №815/1519/18, є неможливим, оскільки наявні обставини, що ускладнюють виконання рішення, а відповідно до ч.1 ст. 378 КАС України, суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, за заявою стягувана чи виконавця (у випадках, встановлених законом), може встановити чи змінити спосіб та порядок виконання судового рішення.

У судовому засіданні 26.12.2018 року призначеному для розгляду звіту представник Одеської митниці ДФС підтримала позицію викладену у доповнення до звіту. Представник не заперечувала, що ОСОБА_1 станом на 26.12.2018 року не поновлений на посаді відповідно до рішення суду. Також зазначила, що на даний час керівником Одеської митниці призначений С.В. Тупальський, але ще не внесені зміни в ЄДР.

ОСОБА_1 у судовому засіданні також зазначив, що рішення суду не виконано та звіт про його виконання фактично не наданий. Не заперечував про призначення судового засідання щодо вирішення питання про накладення штрафу за невиконання рішення суду.

Частиною 2 ст. 382 КАС України встановлено, що за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Вислухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, в частині, що стосується розгляду звіту, судом встановлено, що рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 23.07.2018 року зобов'язано Одеську митницю ДФС подати до 06.08.2018 року до Одеського окружного адміністративного суду звіт про виконання рішення суду щодо поновлення ОСОБА_1 на посаді державного інспектора відділу митного оформлення №3 митного поста «Одеса-Центральний» (попередня назва «Одеса-порт») з 07.03.2018 року.

Ухвалою суду від 28.08.2018 року у зв'язку з поданням Одеською митницею заяви про роз'яснення рішення встановлений новий строк для надання звіту - сім робочих днів з моменту набрання чинності ухвали суду про вирішення питання щодо роз'яснення рішення.

Постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 13.12.2018 року рішення від 23.07.2018 року залишено без змін.

Також постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 13.12.2018 року залишена без змін ухвала Одеського окружного адміністративного суду від 28.08.2018 року про відмову у роз'ясненні рішення, зазначивши, що рішення суду від 23.07.2018 року є вмотивованим, зрозумілим та містить чіткий порядок його виконання. Наказ про звільнення ОСОБА_1 визнаний незаконним та скасований, ОСОБА_1 поновлено на посаді державного інспектора відділу митного оформлення №3 митного поста «Одеса-Центральний» (попередня назва «Одеса-порт»). Також суд апеляційної інстанції зазначив, що питання, які ставить в заяві заявник щодо того, державну службу якої посадової особи, що займає посаду державного інспектора відділу митного оформлення №3 митного поста «Одеса-Центральний» Одеської митниці ДФС необхідно припинити у зв'язку з поновленням ОСОБА_1 не стосуються питання роз'яснення рішення суду у розумінні ст.254 КАС України.

Крім того, у постанові П'ятого апеляційного адміністративного суду від 13.12.2018 року про залишення без змін рішення від 23.07.2018 року суд апеляційної інстанції зазначив, що згідно п. 5 наказу ДФС України від 30.12.2016 № 1049 змінено назву митного поста "Одеса-порт" на "Одеса-центральний", що згідно п.2 статті 43 Закону України "Про Державну службу" не вважається зміною істотних умов державної служби зміна назви структурного підрозділу державного органу або посади, не пов'язана із зміною функцій державного органу та основних посадових обов'язків.

У зв'язку з цим, доводи апелянта Одеської митниці ДФС стосовно того, що суд першої інстанції помилково поновив позивача на посаді державного інспектора відділу митного оформлення №3 митного поста "Одеса-центральний" (попередня назва "Одеса-порт"), є необґрунтованими, оскільки відбулась зміна назви, а не ліквідація митного поста "Одеса-порт" і створення нового митного поста "Одеса-центральний". А отже, з огляду на наведене, є достатні підстави вважати що займана позивачем посада не підпадала під скорочення.

Таким чином, рішення суду повинно бути виконано.

Для надання звіту встановлений строк - сім робочих днів з моменту набрання чинності ухвали суду про вирішення питання щодо роз'яснення рішення суду.

Ухвала суду набрала законної сили 13.12.2018 року. Таким чином строк для подання звіту про виконання рішення сплинув 22.12.2018 року.

У судовому засіданні 26.12.2018 року встановлено, що рішення суду не виконано.

Частинами 2-4 ст.382 КАС України встановлено, що за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Половина суми штрафу стягується на користь позивача, інша половина - до Державного бюджету України.

Питання про накладення штрафу вирішується за клопотанням позивача або за ініціативою судді у судовому засіданні з повідомленням сторін. Неприбуття у судове засідання сторін, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.

З урахуванням вказаних вимог КАС України та встановлених судом обставин суд вважає необхідним призначити судове засідання для вирішення питання про накладення штрафу на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення та встановлення нового строку для виконання рішення суду.

Керуючись ст. ст. 248, 382 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Призначити судове засідання для вирішення питання про накладення штрафу на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення суду по справі №815/1519/18 та встановлення нового строку для виконання рішення суду на 14.30 год 04.01.2019 року.

Повідомити учасників справи, а також керівника Одеської митниці про призначене судове засідання.

Зобов'язати Одеську митницю ДФС надати в судове засідання призначене на 14.30 год 04.01.2019 року відомості про посадову особу з відповідними доказами, яка виконує обов'язки керівника Одеської митниці ДФС.

Ухвала окремо від остаточно прийнятого рішення судом за наслідками розгляду звіту оскарженню не підлягає.

Суддя Е.В. Катаєва