09.01.2019 м.Дніпро Справа № 904/7927/17
Центральний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Широбокової Л.П. (доповідач),
суддів Орєшкіної Е.В., Подобєд І.М.
розглянувши клопотання Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі філії "Центр забезпечення виробництва" про повернення судового збору, сплаченого за розгляд апеляційної скарги Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі філії "Центр забезпечення виробництва", м. Київ на рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 05.10.2017 у справі №904/7927/17 (суддя Петренко І.В., повне рішення складено 06.10.2017)
за позовом Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі філії "Центр забезпечення виробництва", м.Київ
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ВБК Центр", м. Дніпро
про стягнення штрафу і пені (договір поставки № ЦЗВ-03-04216-01 від 30.12.2016)
Рішенням Господарського суду Дніпропетровської області від 05.10.2017 у даній справі позовні вимоги задоволено частково; стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "ВБК Центр" на користь Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі філії "Центр забезпечення виробництва" 461 726,01 грн штрафу; 6 926,05 грн - судового збору; в решті позовних вимог відмовлено.
Публічним акціонерним товариством "Українська залізниця" в особі філії "Центр забезпечення виробництва" подано апеляційну скаргу, в якій заявник просить задовольнити апеляційну скаргу, змінити мотивувальну частину рішення відповідно до прохальної частини апеляційної скарги.
Ухвалою Центрального апеляційного господарського суду від 26.10.2018 (головуючий суддя Широбокова Л.П.) апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі філії "Центр забезпечення виробництва" на рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 05.10.2017 у справі № 904/7927/17 залишено без руху. Апелянту наданий строк для усунення недоліків апеляційної скарги протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду: сплати судового збору за подання апеляційної скарги та подачі заяви з обґрунтуванням поважності пропуску строку на звернення з апеляційною скаргою.
Ухвалою Центрального апеляційного господарського суду від 04.12.2018 (колегія суддів у складі головуючого судді Широбокової Л.П., суддів Подобєд І.М., Орєшкіної Е.В.) у зв'язку з неусуненням скаржником недоліків апеляційної скарги у строк, визначений апеляційним господарським судом, на підставі п.4 ч.1 ст. 261 ГПК України у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі філії "Центр забезпечення виробництва", м. Київ на рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 05.10.2017 у справі №904/7927/17 відмовлено.
29.12.2018 до Центрального апеляційного господарського суду надійшло клопотання позивача про повернення судового збору, сплаченого за розгляд апеляційної скарги у справі 904/7927/17 в сумі 2643,00 грн. Клопотання обґрунтоване наявністю підстав для повернення сплаченого судового збору відповідно до п. 3 ч.1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір».
Розглянувши клопотання заявника про повернення зайво сплаченого судового збору, суд враховує наступне.
Стаття 7 Закону України від 08.07.2011 №3674-УІ "Про судовий збір" зі змінами до неї, містить вичерпний перелік пунктів, за якими повертається сплачена сума судового збору.
Так, відповідно до п. 3 ч.1 цієї статті Закону сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі відмови у відкритті апеляційного провадження.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем за розгляд апеляційної скарги у справі №904/7927/17 був сплачений судовий збір у сумі 2643,00 грн, що підтверджується наданим платіжним дорученням №20 від 04.10.2018, призначення платежу: «судовий збір за апеляційною скаргою від 01.10.2018 на ріш. ГС Дніпропетр. обл. від 05.10.2017 №904/7927/17». Відповідно до виписки з програми "Діловодство спеціалізованого суду" судовий збір зарахований до спеціального фонду державного бюджету України.
На підставі викладеного, керуючись ст. 7 Закону України "Про судовий збір" та ст. 234, 281 Господарського процесуального кодексу України, суд -
Клопотання Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі філії "Центр забезпечення виробництва" про повернення судового збору задовольнити.
Повернути з Державного бюджету України на користь Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі філії "Центр забезпечення виробництва" (03049, м. Київ, пр-т Повітрофлотський, 11/15; код ЄДРПОУ 40081347) - судовий збір у сумі 2643,00 грн (дві тисячі шістсот сорок три грн 00 коп.), сплачений згідно платіжного доручення № 20 від 04.10.2018.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Л.П. Широбокова
Суддя І.М. Подобєд
Суддя Е.В. Орєшкіна