вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
Іменем України
07.04.09Справа №2а-8340/08/6
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді Латиніна Ю.А.,
при секретарі Усковій О. І.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Управління Пенсійного фонду України в м. Ялта АР Крим
про зобов'язання до нарахування щомісячної соціальної державної допомоги
Суть спору: ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому просила зобов'язати Управління пенсійного фонду України в м. Ялта АР Крим нарахувати та стягнути на її користь недоплачену як «детині війни» щомісячну державну соціальну допомогу за 2006-2008 роки у сумі 4620,60 грн. Вимоги мотивовані тим, що позивач має статус “Діти війни” та згідно з положеннями Закону України “Про соціальний захист дітей війни” має право отримувати підвищення пенсії у розмірі 30% від мінімальної пенсії за віком , відповідач вказані виплати не здійснював.
Позивач у судове засідання не з'явилася, скерувала на адресу суду клопотання про розгляд справи у її відсутність, на позовних вимогах наполягала.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, скерував на адресу суду заперечення на позовну заяву, в яких посилається на те, що позивач перебуваючи на обліку в Управління ПФУ в м. Ялта АР Крим отримує пенсію за віком та надбавку «учасника війни» відповідно Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" у зв'язку з чим, у задоволені позовних вимог просить відмовити. Представник відповідача клопоче про розгляд справи у відсутність представника Управління ПФУ в м. Ялта АР Крим.
Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність представників сторін відповідно до заявлених ними клопотань, на підставі наявних доказів.
Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані сторонами, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні ПФУ в м. Ялта АР Крим та отримує пенсію за віком.
Відповідно до ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правовий статус дітей війни та основи їх соціального захисту встановлені в Законі України “Про соціальний захист дітей війни”.
Відповідно до ст. 1 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” дитина війни - особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років.
ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 року, що підтверджується паспортом серії НОМЕР_1.
Статтею 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” в редакції, яка діяла у 2006-2008р.р., було визначено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Згідно п.2 Заключних положень Закону України «Про соціальний захист дітей війни» особам, які мають право на пільги відповідно до цього Закону та Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", пільги надаються за їх вибором згідно з одним із зазначених законів. Відповідно до ст.4 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» до ветеранів війни належать учасники війни.
Управління ПФУ в м. Ялта АР Крим надана довідка № 303 від 28.01.2009 року, згідно з якою позивач, ІНФОРМАЦІЯ_1, отримує пенсію як учасник війни, відповідно до ст.14 Закону України «Про статус ветеранів війни та, гарантіях їх соціального захисту».
До матеріалів справи залучена копія посвідчення серія НОМЕР_2 (а. с. 6), згідно з яким позивач має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни -учасників війни.
За таких обставин, отримання позивачем доплати до пенсії відповідно до ст.14 Закону України «Про статус ветеранів війни та, гарантіях їх соціального захисту» виключає можливість отримання ним щомісячної державної соціальної допомоги, передбаченої ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Стаття 71 КАС України передбачає обов'язок кожної сторони довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
У ході розгляду справи відповідач довів, що діяв неупереджено, враховуючи усі обставини виниклих правовідносин, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення та розсудливо, а тому суд не знаходить дії відповідачів такими, що порушують права та інтереси позивача, а тому не вбачає підстав для задоволення його позовних вимог.
В силу викладеного суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Під час судового засідання, яке відбулось 07.04.09 р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАСУ постанову складено 10.04.2009р.
Керуючись ст.ст. 160-163 КАС України, суд -
Відмовити у задоволенні позовних вимог.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим в 10-ти денний строк з дня проголошення (складення в повному обсязі) постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Латинін Ю.А.