Ухвала від 02.01.2019 по справі 229/6216/18

Справа № 229/6216/18

Провадження № 2-а/229/7/2019

УХВАЛА

02 січня 2019 р. м. Дружківка

Суддя Дружківського міського суду Донецької області Т.Л.Панова, розглянувши адміністративну позовну заяву ОСОБА_1, яка мешкає за адресою: вул. Смоленська, 6-34, м.Дружківка, Донецька область, до територіальної громади в особі Дружківської міської ради, вул. Соборна, 16, м.Дружківка, про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

позивач звернулася до суду з адміністративним позовом до відповідача, в якому просить скасувати постанову адміністративної комісії при виконавчому комітеті Дружківської міської ради від 11.12.2018 року про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 156 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 680 грн.

Обгрунтовує свої вимоги тим, що вважає зазначену постанову незаконною.

Одночасно в свої адміністративній позовній заяві позивач просить поновити їй строк на звернення до суду з даною позовною заявою, оскільки він пропущений з поважних причин. На момент засідання комісії вона не була присутньою, оскільки працювала, а отримавши постанову 21.12.2018 року одразу звернулась до фахівця для підготовки позовної заяви.

Відповідно до ч.1 ст. 286 КАС України позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови).

Постанову про притягнення ОСОБА_1 ухвалено 11.12.2018 року. До суду із позовною заявою позивач звертається 26.12.2018 року, тобто після спливу строку, встановленого на її подання.

Відповідно до ч.1 ст. 121 КАС України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Суддя вважає, що зазначені позивачем причини пропуску є поважними, та вважає за необхідне поновити пропущений строк на звернненя до суду з адміністративною позовною заявою.

Адміністративний позов подано з дотриманням вимог статтей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Підстав для залишення без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження у справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України немає.

Справа підсудна Дружківському міському суду Донецької області.

Керуючись статтями 171, 286 КАС України, суддя-

ПОСТАНОВИВ:

визнати поважним причини пропуску строку ОСОБА_1 на звернення до суду з адміністративною позовною заявою до територіальної грмади в особі Дружківської міської ради про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення.

Поновити ОСОБА_1 строк на звернення до суду з адміністративною позовною заявою до територіальної грмади в особі Дружківської міської ради про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення

Прийняти до розгляду адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до територіальної громади в особі Дружківської міської ради про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення.

Призначити судове засідання у справі в приміщенні Дружківського міського суду Донецької області на 09 січня 2019 р. о 14:30 .

Зобов'язати відповідача терміново надати суду відзив на позовну заяву.

Копію ухвали про відкриття провадження у справі разом з пам'яткою про права та обов'язки учасників справи надіслати позивачеві.

Копію ухвали разом з копією позовної заяви та копіями доданих до неї матеріалів та пам'яткою про права та обов'язки учасників справи надіслати відповідачеві.

Сторонам надати в судове засідання оригінали доказів, якими вони обгрунтовують свої доводи та заперечення.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://dr.dn.court.gov.ua/fair/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена лише з підстав порушення правил підсудності шляхом подання апеляційної скарги до Першого апеляційного адміністративного суду через Дружківський міський суд Донецької області. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст ухвали складено 02 січня 2019 року.

Суддя: Т.Л.Панова

Ухвала підписана суддею 02.01.2019 року

Суддя: Т.Л.Панова

ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ УЧАСНИКІВ СПРАВИ (СТОРІН), ПЕРЕДБАЧЕНІ СТАТТЯМИ 43,49 ЦИВІЛЬНОГО ПРОЦЕСУАЛЬНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ

Сторони користуються рівними процесуальними правами.

Учасники справи мають право:

ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень;

подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам;

подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб;

ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти;

оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках;

позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу;

позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження;

відповідач має право подати зустрічний позов у строки, встановлені цим Кодексом;

користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами;

до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п'ять днів до початку першого судового засідання у справі;

сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.

Учасники справи зобов'язані:

виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу.

сприяти своєчасному, всебічному, повному та об'єктивному встановленню всіх обставин справи.

з'являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов'язковою;

подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази.

надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні.

виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки.

виконувати інші процесуальні обов'язки, визначені законом або судом.

У випадку невиконання учасником справи його обов'язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

За введення суду в оману щодо фактичних обставин справи винні особи несуть відповідальність, встановлену законом.

Заявник та заінтересовані особи у справах окремого провадження мають права та обов'язки сторін, крім випадків, передбачених у розділі IV цього Кодексу.