Справа № 560/3823/18
іменем України
03 січня 2019 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Шевчука О.П.
розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Управління МВС України в Хмельницькій області в особі ліквідаційної комісії управління МВС України в Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Міністерства внутрішніх справ України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Управління МВС України в Хмельницькій області в особі ліквідаційної комісії управління МВС України в Хмельницькій області, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення про відмову Департаменту фінансово - облікової політики МВС України від 13.09.2018 №15/2-3391 щодо нарахування та виплати ОСОБА_1, одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням 16.07.2018 2 групи інвалідності внаслідок захворювання пов'язаного з проходженням служби в ОВС;
- зобов'язати Управління МВС України в Хмельницькій області в особі ліквідаційної комісії управління МВС України в Хмельницькій області повторно направити до МВС України необхідні матеріали для вирішення питання щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги відповідно до Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою КМУ від 21 жовтня 2015 року №850;
- зобов'язати Департамент фінансово - облікової політики МВС України повторно розглянути питання щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 відповідно до постанови КМУ від 21 жовтня 2015 року №850 "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції" у розмірі 200 - кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності (16.07.2018).
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає про те, що він проходив службу в органах внутрішніх справ та звільнений у відставку за п.65 "А" (наказ №336 о/с від 01.09.2008).
29.06.2011 Хмельницькою обласною МСЕК встановлено 3 групу інвалідності внаслідок захворювання, що пов'язане з проходженням служби в ОВС терміном на 1 рік.
При переогляді 01.06.2012 підтверджено 3 групу інвалідності, захворювання пов'язане з проходженням служби в ОВС - довічно та визначено 50% втрати працездатності.
Для виплати одноразової грошової допомоги у відповідності до Постанови КМУ від 12.05.2007 №707 «Про затвердження Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або встановлення інвалідності працівника міліції» зібравши необхідні документи, звернувся з відповідною заявою та доданими до неї документами до відділу фінансового забезпечення га бухгалтерського обліку УМВСУ в Хмельницькій області, однак відмовлено у їх прийняті та направлені до МВС України для вирішення питання про виплату допомоги. Після цього 26.06.2008 змушений письмово звернутися зі скаргою особисто до Міністра внутрішніх справ України на неправомірні дії працівників УМВСУ в Хмельницькій області щодо відмови у прийнятті моїх документів на виплату одноразової грошової допомоги у в'язку з встановленням 3 групи інвалідності та відповідного ступеню втрати працездатності та не направлення їх до МВС України. За результатами звернення до МВС України з Управління МВС України в Хмельницькій області 11 липня 2012 року надійшла відповідь повторно надати необхідні документи для вирішення питання про виплату мені вказаної одноразової грошової допомоги. Згодом отримав належну одноразову грошову допомогу в сумі 18018 грн, що підтверджується листом МВС України від 13.09.2018 за вих. №15/2- 3391.
У зв'язку з погіршенням стану здоров'я, при переогляді 16 липня 2018 року Хмельницькою обласною медико-соціальною експертною комісією встановлено довічно 2 групу інвалідності внаслідок захворювання пов'язаного з проходженням служби в ОВС та визначено 70% ступеню втрати професійної працездатності.
10.08.2018 подав відповідний пакет документів із заявою на ім'я голови Ліквідаційної комісії УМВСУ в Хмельницькій області для отримання одноразової грошової допомоги, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року № 850 "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції".
У вересні 2018 року отримав лист №1038/1212905-2018 від 17.09.2018 за підписом голови ліквідаційної комісії про те, що матеріали разом із заявою про призначення одноразової грошової допомоги, відповідно до «Порядку та умов призначення одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції» направлено для прийняття рішення до МВС України, але на підставі п.4 Порядку та умов призначення та виплати одноразової грошової допомоги матеріали повернуто МВС України без права на виплату одноразової грошової допомоги. При цьому додано копію листа МВС України від 13.09.2018 року за №15/2-3391 та повідомлено, що оригінали документів зможу отримати в ВФЗБО УМВС в Хмельницькій області.
У листі департаменту фінансово-облікової політики МВС України вказано, що матеріали з питання призначення ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги повертаються без прийняття рішення з огляду на те, що з дати первинного огляду МСЕК до установлення 2-ї групи інвалідності (16.07.2018 року) пройшло більше 2-х років, що за умовами п.4 Порядку, не дає права на отримання грошової допомоги в більшому розмірі.
Враховуючи це, для відновлення порушених прав, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 06.12.2018 у справі відкрито провадження та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 263 КАС України, суд розглядає за правилами спрощеного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Згідно з частиною 2 статті 263 КАС України справи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Міністерство внутрішніх справ України 21.12.2018 надіслало до суду відзив, в якому вказує, що лист ДФОП МВС України яким документи повернуто у зв'язку з їх невідповідністю законодавству не можна вважати правовим актом індивідуальної дії. А також враховуючи, що з моменту первинного огляду МСЕК позивача пройшло більше 2 років, МВС України не вбачає законних підстав для виплати одноразової грошової допомоги в розмірі 200-кратному прожиткового мінімуму, установленого законом для непрацездатних осіб на дату встановлення 2-ї групи інвалідності. З урахуванням зазначеного, просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог.
Від третьої особи до суду надійшли письмові пояснення, в яких зазначається про те, що згідно з пунктом 4 Порядку №850 якщо протягом двох років працівникові міліції після первинного встановлення інвалідності із втратою працездатності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності під час повторного огляду буде встановлено згідно з рішенням медико - соціальної експертної комісії вищу групу чи іншу причину інвалідності або більший відсоток втрати працездатності, що дає право на отримання грошової допомоги в більшому розмірі, виплата проводиться з урахуванням раніше виплаченої суми. Вказує, що позивач не набув права на виплату ОГД у зв'язку із встановленням II групи інвалідності, оскільки з дати первинного огляду МСЕК пройшло більше двох років.
Дослідивши наявні в матеріалах справи належні та допустимі письмові докази, оцінивши їх у взаємозв'язку та сукупності, суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що позивач проходив службу в органах внутрішніх справ та 01.09.2008 звільнений у відставку за п.65 "А".
Хмельницькою обласною МСЕК 29.06.2011 встановлено 3 групу інвалідності внаслідок захворювання, що пов'язане з проходженням служби в ОВС терміном на 1 рік.
При переогляді 01.06.2012 підтверджено 3 групу інвалідності, захворювання пов'язане з проходженням служби в ОВС - довічно та визначено 50% втрати працездатності.
Для виплати одноразової грошової допомоги у відповідності до Постанови КМУ від 12.05.2007 №707 «Про затвердження Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або встановлення інвалідності працівника міліції» зібравши необхідні документи, позивач звернувся з відповідною заявою та доданими до неї документами до відділу фінансового забезпечення га бухгалтерського обліку УМВСУ в Хмельницькій області, однак відмовлено у їх прийняті та направлені до МВС України для вирішення питання про виплату допомоги.
Позивач 26.06.2008 звернувся зі скаргою до Міністра внутрішніх справ України на неправомірні дії працівників УМВСУ в Хмельницькій області щодо відмови у прийнятті документів на виплату одноразової грошової допомоги у в'язку з встановленням 3 групи інвалідності та відповідного ступеню втрати працездатності та не направлення їх до МВС України. За результатами звернення до МВС України з Управління МВС України в Хмельницькій області 11 липня 2012 року надійшла відповідь повторно надати необхідні документи для вирішення питання про виплату мені вказаної одноразової грошової допомоги. Згодом позивач отримав належну одноразову грошову допомогу в сумі 18018 грн, що підтверджується листом МВС України від 13.09.2018 за вих. №15/2- 3391.
У зв'язку з погіршенням стану здоров'я, при переогляді 16 липня 2018 року Хмельницькою обласною медико-соціальною експертною комісією встановлено позивачу довічно 2 групу інвалідності внаслідок захворювання пов'язаного з проходженням служби в ОВС та визначено 70% ступеню втрати професійної працездатності.
ОСОБА_1 10.08.2018 подав відповідний пакет документів із заявою на ім'я голови Ліквідаційної комісії УМВСУ в Хмельницькій області для отримання одноразової грошової допомоги, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року № 850 "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції".
У вересні 2018 року отримав лист №1038/1212905-2018 від 17.09.2018 за підписом голови ліквідаційної комісії про те, що матеріали разом із заявою про призначення одноразової грошової допомоги, відповідно до «Порядку та умов призначення одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції» направлено для прийняття рішення до МВС України, але на підставі п.4 Порядку та умов призначення та виплати одноразової грошової допомоги матеріали повернуто МВС України без права на виплату одноразової грошової допомоги. При цьому додано копію листа МВС України від 13.09.2018 року за №15/2-3391 та повідомлено, що оригінали документів зможу отримати в ВФЗБО УМВС в Хмельницькій області.
У листі департаменту фінансово-облікової політики МВС України вказано, що матеріали з питання призначення ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги повертаються без прийняття рішення з огляду на те, що з дати первинного огляду МСЕК до установлення 2-ї групи інвалідності (16.07.2018 року) пройшло більше 2-х років, що за умовами п.4 Порядку, не дає права на отримання грошової допомоги в більшому розмірі.
Досліджуючи спірні правовідносини, суд враховує наведене нижче.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 6 статті 23 Закону України "Про міліцію" від 20.12.1990 №565-ХІІ передбачено, що у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного працівнику міліції під час виконання ним службових обов'язків, яке призвело до встановлення йому інвалідності, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, залежно від ступеня втрати працездатності, йому виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, у разі встановлення інвалідності II групи в порядку та умовах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до абзацу 3 пункту 15 Розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про Національну поліцію" передбачено, що право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбачених Законом України "Про міліцію", зберігається і здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності Законом України "Про Національну поліцію".
Механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги (далі - грошова допомога) у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції встановлено Порядком та умовами призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №850 від 21.10.2015 (далі - Порядок №850).
Згідно пункту 2 Порядку №850 днем виникнення права на отримання грошової допомоги є: у разі загибелі (смерті) працівника міліції - дата смерті, що зазначена у свідоцтві про смерть; у разі встановлення працівнику міліції інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності - дата встановлення втрати працездатності, що зазначена в довідці медико-соціальної експертної комісії.
Відповідно до підпункту 2 пункту 3 Порядку №850 грошова допомога призначається і виплачується у разі установлення працівникові міліції інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання ним службових обов'язків, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення із служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, у розмірі 200-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, у разі встановлення інвалідності II групи.
Відповідно до пункту 7 Порядку №850 працівник міліції, якому призначається грошова допомога у разі встановлення інвалідності чи часткової втрати працездатності без установлення інвалідності, подає за місцем служби такі документи: заяву (рапорт) про виплату грошової допомоги у зв'язку з установленням інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності за формою згідно з додатком до цих Порядку та умов; довідку медико-соціальної експертної комісії про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності (у відсотках).
До заяви додаються копії: довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією; постанови відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання; акта розслідування нещасного випадку та акта, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва) працівника міліції, зокрема про те, що воно не пов'язане з учиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, за формою, що затверджується МВС; сторінок паспорта з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації; документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (сторінки паспорта громадянина України - для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відповідну відмітку у паспорті громадянина України).
Суд встановив,що 16.07.2018 позивачу встановлена ІІ група інвалідності, яка настала внаслідок захворювання, яке пов'язане з проходженням служби в органах внутрішніх справ.
Також суд встановив, що позивач звертався з заявою про виплату йому одноразової грошової допомоги за місцем проходження служби та подав документи, визначені Порядком №850.
Згідно пункту 8 Порядку керівник органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, подає Міністерству внутрішніх справ в 15-денний строк з дня реєстрації документи, зазначені в пунктах 6 або 7 Порядку №850, висновок щодо виплати грошової допомоги, а також у разі загибелі (смерті) працівника міліції: витяг з наказу про виключення загиблого (померлого) працівника міліції із списків особового складу; витяг з особової справи про склад сім'ї загиблого (померлого) працівника міліції.
Міністерство внутрішніх справ в місячний строк після надходження зазначених у пункті 8 Порядку №850 документів приймає рішення про призначення або у випадках, передбачених пунктом 14 Порядку №850 , про відмову в призначенні грошової допомоги і надсилає його разом із зазначеними документами керівникові органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, для видання наказу про виплату такої допомоги, або у разі відмови - для письмового повідомлення осіб із зазначенням мотивів відмови (пункт 9 Порядку №850).
Згідно пункту 14 Порядку №850 призначення та виплата грошової допомоги не здійснюється, якщо загибель (смерть), поранення (контузія, травма або каліцтво), інвалідність або часткова втрата працездатності без установлення інвалідності працівника міліції за висновком комісії з розслідування нещасного випадку є наслідком:
- учинення ним злочину, адміністративного правопорушення або дисциплінарного проступку;
- учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння;
- навмисного спричинення собі тілесного ушкодження чи іншої шкоди своєму здоров'ю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, установленого судом);
- подання особою завідомо неправдивих відомостей для призначення і виплати грошової допомоги.
Грошова допомога виплачується в порядку черговості відповідно до дати прийняття Міністерством внутрішніх справ рішення про її призначення, але не пізніше двох місяців із дня прийняття зазначеного рішення в межах та за рахунок коштів, передбачених державним бюджетом на утримання Міністерства внутрішніх справ (пункти 9, 10 Порядку №850).
Отже, зазначеним Порядком чітко встановлено, що рішення про призначення або про відмову в призначенні грошової допомоги приймає саме Міністерство внутрішніх справ України, а виплата одноразової грошової допомоги здійснюється за рахунок коштів, передбачених державним бюджетом на утримання Міністерства внутрішніх справ.
Згідно з пунктом 4 Порядку №850, якщо протягом двох років працівникові міліції після первинного встановлення інвалідності із втратою працездатності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності під час повторного огляду буде встановлено згідно з рішенням медико-соціальної експертної комісії вищу групу чи іншу причину інвалідності або більший відсоток втрати працездатності, що дає йому право на отримання грошової допомоги в більшому розмірі, виплата проводиться з урахуванням раніше виплаченої суми.
Суд зазначає, що вказана норма Порядку №850 не позбавляє позивача права на отримання одноразової грошової допомоги, а тільки встановлює обмеження у розмірі проведення виплати нарахованої суми грошової допомоги в залежності від часу повторного встановлення інвалідності із втратою працездатності після первинного встановлення втрати працездатності. Оскільки з дати встановлення первинної 3 групи інвалідності (29.06.2011) у зв'язку з захворюванням пов'язаним з проходженням служби в ОВС до повторного встановлення 2 групи інвалідності (16.07.2018) внаслідок захворювання пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ пройшло більше двох років, то виплата одноразової грошової допомоги має здійснюватися в повному об'ємі, без урахування раніше виплачених коштів.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про визнання протиправним та скасування рішення про відмову Департаменту фінансово - облікової політики МВС України від 13.09.2018 №15/2-3391 щодо нарахування та виплати ОСОБА_1, одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням 16.07.2018 2 групи інвалідності внаслідок захворювання пов'язаного з проходженням служби в ОВС та зобов'язання Департаменту фінансово - облікової політики МВС України повторно розглянути питання щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 відповідно до постанови КМУ від 21 жовтня 2015 року №850 "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції" у розмірі 200 - кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності (16.07.2018) підлягають задоволенню.
Разом з тим, позовна вимога щодо зобов'язання Управління МВС України в Хмельницькій області в особі ліквідаційної комісії управління МВС України в Хмельницькій області повторно направити до МВС України необхідні матеріали для вирішення питання щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги відповідно до Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою КМУ від 21 жовтня 2015 року №850 задоволенню не підлягає, оскільки Управління МВС України в Хмельницькій області в особі ліквідаційної комісії управління МВС України в Хмельницькій області не є відповідачем у справі, а залучене до справи у якості третьої особи.
Клопотання позивача, щодо встановлення судового контролю та зобов'язання відповідача протягом 10 днів з моменту набрання рішенням законної сили, подати до суду письмовий звіт про виконання рішення суду не підлягає до задоволення, оскільки зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є правом суду, а не обов'язком.
Згідно з вимогами статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, а також письмові доводи сторін, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково.
Оскільки, позивач відповідно до положень статті 5 Закону України "Про судовий збір" звільнений від сплати судового збору та не сплачував його, розподіл судових витрат, відповідно до вимог статті 139 КАС України не здійснюється.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Управління МВС України в Хмельницькій області в особі ліквідаційної комісії управління МВС України в Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення про відмову Департаменту фінансово - облікової політики МВС України від 13.09.2018 №15/2-3391 щодо нарахування та виплати ОСОБА_1, одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням 16.07.2018 2 групи інвалідності внаслідок захворювання пов'язаного з проходженням служби в ОВС.
Зобов'язати Департамент фінансово - облікової політики МВС України повторно розглянути питання щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 відповідно до постанови КМУ від 21 жовтня 2015 року №850 "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції" у розмірі 200 - кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності (16.07.2018).
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач:ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1)
Відповідач:Міністерство внутрішніх справ України (вул. Академіка Богомольця, 10,Мсп601,Центральна Частина Києва, Київ,01601 , код ЄДРПОУ - 00032684)
Головуючий суддя О.П. Шевчук