03 січня 2019 року м. Рівне №1740/2484/18
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Друзенко Н.В., розглянувши у письмовому провадженні клопотання представника третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Ради адвокатів України про проведення судового засідання в режимі відеоконференції по адміністративній справі за позовом:
ОСОБА_2
доДисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Рівненської області третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Рада адвокатів України третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Рада адвокатів Рівненської області
визнання протиправним та скасування рішення,
Ухвалою Рівненського окружного адміністративного суду від 06.12.2018 залучено до участі в справу в якості третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Раду адвокатів України та Раду адвокатів Рівненської області та закрито підготовче провадження у справі та призначено розгляд справи по суті у відкритому судовому засіданні на "28" грудня 2018 р. о 10:00.
20.12.2018 Радою адвокатів України до суду подано клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, обгрунтоване неможливістю забезпечити явку представників третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача. У зв'язку з місцезнаходженням третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача у м.Києві просили доручити проведення судових засідань в режимі відеокоференції Окружному адміністративному суду м.Києва та/або Київському окружному адміністративному суду.
Ухвалою суду від 21.12.2018 клопотання Ради адвокатів України задоволено. Розгляд справи по суті призначений на 28.12.2018 року о 10:00 вирішено провести в режимі відеоконференції.
В судовому засіданні 28.12.2018 оголошено перерву до 23.01.2019 на 09: 00 за клопотанням третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Ради адвокатів Рівненської області. В той же час третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Рада адвокатів України в судовому засіданні 28.12.2018 просили наступне судове засідання провести в режимі відеоконференції.
Відповідно до приписів частини 7 статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п'ять днів до відповідного судового засідання.
В період з 28.12.2018 по 03.01.2019 при здійсненні спроб судом бронювання місця на сайті https://vr.court.gov.ua/ "Бронювання систем відеоконференцсв'язку" судом встановлено, що дана програма вийшла з ладу на території всієї України та таке бронювання на даний час неможливе.
При спілкуванні в телефонному режимі з Окружним адміністративним судом м.Києва, Київським окружним адміністративним судом, Господарським судом м.Києва, Господарським апеляційним адміністративний судом м.Києва, Київським апеляційним судом дане бронювання виявилось неможливим, оскільки за наявними ухвалами в судах на дану дату вже заброньовані місця на проведення відеоконференцій.
З огляду на викладене, в задоволенні клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції слід відмовити.
Керуючись статтями 195, 241, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Раді адвокатів України у задоволенні клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції - відмовити.
Копію ухвали суду надіслати Раді адвокатів України - поштовим зв'язком та на електронну адресу: info@unba.org.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Друзенко Н.В.