Постанова
Іменем України
28 грудня 2018 року
смт Краснопілля
справа № 578/1265/18
провадження № 3/578/263/18
Суддя Краснопільського районного суду Сумської області Косар А.І. розглянув адміністративну справу у відношенні ОСОБА_1, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1/Б, Краснопільського району Сумської області, головного бухгалтера ТОВ «Краснопільський ММК», за частиною першою статті 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення /далі також - КУпАП/, права передбачені статтею 268 КУпАП, роз'яснені,-
Встановив:
У грудні 2018 року заступник начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області ОСОБА_2 направив до суду протокол №110 від 07.12.2018 про адміністративне правопорушення, згідно якого гр. ОСОБА_1, будучи посадовою особою, головним бухгалтером ТОВ «Краснопільський ММК», вчинила правопорушення у сфері проведення розрахунків, а саме, проведення розрахункових операцій у готівковій формі за товар, що раніше був придбаний у іншої юридичної особи без використання належним чином зареєстрованого, опломбованого, переведеного у фіскальний режим роботи реєстратора розрахункових операцій за період з 17.04.2018 по 17.11.2018, чим порушила п. п 1, 2 статті третьої Закону України №265/95-ВР від 06.07.1995 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
У відповідності з п. 2 частини першої статті 278КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно до частини першої статті 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, імя, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
За змістом статті 278 КУпАП, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч вимогам статті 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на дооформлення.
Згідно зі статтею 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Згідно частини другої статті 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій і четвертій цієї статті.
У протоколі про адміністративне правопорушення №110 від 07.12.2018, складеного відносно ОСОБА_1 за частиною першою статті 155-1 КУпАП, відсутні відомості про дату народження правопорушника, час, дату, суть вчинення адміністративного правопорушення, тим самим наявні підстави для направлення матеріалів про адміністративне правопорушення до органу досудового слідства у порядку статті 253 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, дохожу висновку про необхідність повернення адміністративного матеріалу стосовно ОСОБА_1 для дооформлення органу, який його склав, а саме, до Головного управління ДФС у Сумській області, в звязку з неналежним його оформленням.
При поверненні справи про адміністративне правопорушення для належного оформлення, суд керується постановою Пленуму Верховного суду України №14 від 23.12.2005, в якій зазначено, що визнається правильною практика тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог статті 256 КпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Також, постановою Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ№11 від 17.10.2014 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» відповідно до якої звертається увага на те, що норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те особою або без додержання вимог статті 256цього Кодексу вмотивованою постановою цього суду для належного оформлення.
На підставі вищевикладеного, керуючись стст. 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Постановив:
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною першою статті 155-1 КУпАПдо Головного управління ДФС у Сумській області - для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя А. І. Косар