18 грудня 2018 року Чернігів Справа № 620/3556/18
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді - Кашпур О.В.,
за участі секретаря - Андрушко І.М.,
представника позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агростандарт-1" до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Чернігівській області про скасування рішень та зобов'язання вчинити певні дії,
Позивач 29.10.2018 звернувся з позовом до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Чернігівській області і просить:
визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Чернігівській області від 12.10.2018 № 953285/40807729, від 12.10.2018 № 953286/40807729, від 12.10.2018 № 953287/40807729;
зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкові накладні складені ТОВ "Агростандарт-1" № 1 від 01.10.2018, № 3 від 02.10.2018 і вважати їх прийнятими та зареєстрованими датою направлення - 03.10.2018, зареєструвати податкову накладну № 4 від 05.10.2018 і вважати її прийнятою та зареєстрованою датою направлення - 08.10.2018;
стягнути з відповідачів судові витрати
Свої вимоги мотивує тим, що відмова комісії, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН зареєструвати податкові накладні, складені ТОВ «Агростандарт-1» по взаємовідносинах із контрагентами по поставці соняшнику, не відповідає чинному законодавству України. Позивач наполягає на тому, що можливість надання платником податків документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення ДФС конкретного виду критерію ризиковості платника податку. У квитанціях відповідача не вказано ані конкретного виду критерію ризиковості платника податку, ані конкретного переліку документів, які необхідно надати для реєстрації зупиненої податкової накладної. Крім того, позивач наполягає на тому, що у рішеннях комісії ГУ ДФС у Чернігівській області: від 12.10.2018 № 953285/40807729, № 953286/40807729, № 953287/40807729 було відмовлено у реєстрації податкових накладних, при цьому правової підстави, на якій така відмова грунтується - не зазначено.
Також, ТОВ «Агростандарт-1» зазначає, що первинні документи, оформлені в межах укладених договорів: № П-0764/5/19 від 02.10.2018, №П-0759/5/19 від 28.09.2018 та №1009 від 10.09.2018 не мають дефекту форми, змісту або походження, які в силу ст. 198, ст. 201 ПКУ, ч. 2 ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність", п. 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом МФУ від 24.05.1995 № 88 спричиняють втрату первинними документами юридичної сили і доказовості. Враховуючи наведене, позивач вважає, що порушено його права та просить задовольнити його вимоги.
Ухвалою суду від 02.11.2018 у справі відкрито провадження за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання в справі. Ухвалою суду відповідачу надано строк для подання до суду відзиву на позовну заяву. Крім того, задоволено клопотання представника позивача щодо слухання справи в режимі відеоконференції.
У встановлений судом термін від представника Державної фіскальної служби України та Головного управління ДФС у Чернігівській області до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому представник відповідачів заперечив проти задоволення позовних вимог та зазначив, що комісією ГУ ДФС у Чернігівській області розглянуто отримані від позивача документи та визнано такими, що надані в обсязі, недостатньому для надання пропозиції щодо реєстрації податкової накладної. Комісія дійшла висновку про ненадання платником податків первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження і розвантаження продукції, складські документи, рахунки-фактури, акти приймання-передачі товарів по взаємовідносинах з ТОВ «Кернер-Трейд». Враховуючи вищевикладене,. ГУ ДФС у Чернігівській області та ДФС України повністю не визнає позовних вимог, вважає, що позов є безпідставним та необгрунтованим, а тому просить відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог.
В межах підготовчого провадження сторонам було встановлено строки для подання відповіді на відзив та заперечень на відповідь на відзив.
Від ТОВ «Агростандарт-1» до суду надійшла відповідь на відзив, в якому позивач заперечує проти обставин, наведених у відзиві на позовну заяву і зазначає, що товариство направило повідомлення про підтвердження реальності здійснення операцій по зупиненим податковим накладним: № 1 від 01.10.2018, № 3 від 02.10.2018, № 4 від 05.10.2018, до яких додавались документи, що підтверджують реальність здійснення операцій з ТОВ "КЕРПЕЛ-ТРЕЙД", а саме: договори, видаткові накладні, довіреності, товарно-транспортні накладні, рахунки на оплату, банківські виписки, посвідчення якості. Позивач наполягає на обставинах, наведених в позовній заяві.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Встановлено, що ДФС України зупинено реєстрацію податкових накладних ТОВ «Агростандарт-1» № 1 від 01.10.2018, № 3 від 02.10.2018, № 4 від 05.10.2018 по операціях з контрагентом ТОВ "Кернел-Трейд" відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, про що зазначено в квитанціях про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 03.10.2018 та від 08.10.2018 (а.с. 35-37). В квитанціях зазначено, що податкові накладні відповідають вимогам пп. 1.6 п. 1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Позивачу запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Позивачем після отримання квитанцій про зупинення реєстрації податкових накладних було надіслано повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено № 2 від 10.10.2018.
До повідомлення було додано договори поставки, укладені з ТОВ "Кернел-Трейд" № П-0764/5/19 від 02.10.2018, №П-0759/5/19 від 28.09.2018, договір постави №1009 від 10.09.2018 між ТОВ «Агростандарт-1» та ТОВ «ТМ Лізинг», а також видаткові накладні, довіреності, товарно-транспортні накладні, рахунки на оплату, банківські виписки, посвідчення якості. Зазначені документи були прийняті в електронному вигляді на центральному рівні, про що свідчить квитанція № 2 від 10.10.2018 (а.с. 39).
Комісією ГУ ДФС у Чернігівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, були прийняті рішення від 12.10.2018 № 953285/40807729, № 953286/40807729, № 953287/40807729 про відмову в реєстрації податкових накладних № 1 від 01.10.2018, № 3 від 02.10.2018, № 4 від 05.10.2018, у зв'язку з тим, що платником податків не надано копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні. При цьому суд звертає увагу на те, що відповідачем у рішеннях не зазначено яких конкретних первинних документів надано не було.
ТОВ «Агростандарт-1» 12.10.2018 було подано скаргу на рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 43).
Надаючи правову оцінку обставинам вказаної справи, суд зважає на наступне.
Так, спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплату пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків і визначає заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу, є Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі - ПК України).
Згідно з підпунктами “а”, “б” пункту 185.1. статті 185 ПК України об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.
У свою чергу, датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг згідно приписів норми пункту 187.1. статті 187 ПК України вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв'язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів) (пункт 188.1. статті 188 ПК України).
Пунктом 201.10. статті 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
Згідно із п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
У відповідності до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 “Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних” (далі - Порядок № 1246) податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Згідно з пунктом 12 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200 1.3 і 200 1.9 статті 200 1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації / зупинення реєстрації / відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України “Про електронний цифровий підпис”, “Про електронні документи та електронний документообіг” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (пункт 13 Порядку № 1246).
Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. N 117 було затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Порядок 117), тобто підстава для зупинення дії абз 3 п. 201.10 ст. 201 ПК України відпала.
Відповідно до п.п. 5,6 Порядку 117 податкова накладна / розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку.
У разі, коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну / розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.
Критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, визначає ДФС та надсилає на погодження Мінфіну в електронній формі через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади.
ДФС оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті погоджені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (п. 10 Порядку 117).
Відповідно до п. 12, 13 Порядку 117 у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються:
1) номер та дата складання податкової накладної / розрахунку коригування;
2) порядковий номер, номенклатура товарів/послуг продавця, код товару згідно з УКТЗЕД / послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, зазначені у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена;
3) критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого(их) зупинено реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;
4) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.
Пунктом 14 Порядку 117 перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе:
договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;
розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.
Згідно із п. 18-21 Порядку 117 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів.
Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС).
Зазначені комісії приймають рішення про:
реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі;
відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.
Підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є:
ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено;
ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку;
надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.
ДФС України було визначено Критерії ризиковості платника податку та погоджено їх з Мінфіном україни, про що свідчить інформація на офіційному веб-сайті ДФС України від 21.03.2018 959/99-99-07-18
Згідно із п. 1. 6 цих Критеріїв комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, а саме:
платник податку зареєстрований (перереєстрований)за адресою, що знаходиться на непідконтрольній території України (зона АТО, АР Крим);
дата реєстрації платником податку на додану вартість не перевищує трьох місяців з дати такої реєстрації;
платник податку-юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах державної казначейської служби України (крім бюджетних установ);
платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб'єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років;
платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України;
платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України (далі - Кодекс);
наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником.
Як вбачається зі змісту Квитанції про зупинення реєстрації податкових накладних, контролюючим органом було сформовано висновок про відповідність податкових накладних позивача п. 1.6 Критеріїв ризиковості платника податку. При цьому жодного посилання на конкретний критерій, визначений у пункті 1.6. не наведено.
Водночас, у вищевказаній Квитанції фіскальним органом запропоновано платнику податків надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН. Разом з тим, фіскальним органом, не вказано у Квитанції конкретного переліку документів.
Як вбачається з матеріалів справи, 10.10.2018 ТОВ “Агростандарт-1”, подано до відповідача повідомлення щодо подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено.
До вищевказаного повідомлення позивачем були додані документи щодо підтвердження реальності вчинення господарських операцій, по яким виписано податкові накладні № 1 від 01.10.2018, № 3 від 02.10.2018, № 4 від 05.10.2018, а саме: договори поставки № П-0764/5/19 від 02.10.2018, №П-0759/5/19 від 28.09.2018 укладені з ТОВ "Кернел-Трейд", відповідно до яких позивач поставляє контрагенту соняшник. Також позивачем надано до ДФС України договір поставки №1009 від 10.09.2018 між ТОВ «Агростандарт-1» та ТОВ «ТМ Лізинг», що свідчить про те, що позивач придбав соняшник для поставки його в подальшому ТОВ "Кернел-Трейд". Крім того, ТОВ “Агростандарт-1” було додано також видаткові накладні, довіреності, товарно-транспортні накладні, рахунки на оплату, банківські виписки, посвідчення якості (а.с. 14-34, 47-54).
Разом з тим, Комісією ГУ ДФС в Чернігівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, незважаючи на вищевказане повідомлення ТОВ «Агростандарт-1» та додані до нього документи, підтверджуючі факти, викладені у повідомленні, було прийнято рішення про відмову в реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Водночас, з детального аналізу прийнятого Комісією рішення вбачається, що останнє не містить конкретної інформації щодо причин та підстав для його прийняття, а лише містить загальну фразу про те, що причиною його прийняття є: копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.
Проте, в рішенні не зазначено, яких саме документів надано не було та яких саме документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних, а отже відповідачем не дотримано вимог п. 21 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених Постановою КМУ від 21 лютого 2018 р. N 117 та не наведено конкретної підстави для відмови в реєстрації податкових накладних, поданих позивачем до реєстрації.
Відтак, суд дійшов висновку про те, що оскаржувані рішення є необґрунтованими, оскільки платником податків надано всі необхідні документи, які засвідчують факт здійснення господарської операцій за податковою накладною, у реєстрації якої відмовлено.
При цьому, суд вважає за необхідне зазначити, що факт зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування у ЄРПН не спростовує ані факту здійснення платником податків господарської операції, ані факту наявності дати виникнення саме першої події (постачання товарів/послуг, або отримання коштів), що підтверджується первинними документами, на підставі яких складаються податкові накладні/розрахунки коригування.
Таким чином суд дійшов висновку про те, що, зважаючи на наявність у позивача передбачених чинним законодавством України документів, які свідчать про реальність проведення господарської операції між позивачем та ТОВ "Кернел-Трейд" та на те, що такі документи були надані ТОВ “Агростандарт-1” контролюючому органу, останній не мав правових підстав для відмови позивачу у реєстрації податкових накладних № 1 від 01.10.2018, № 3 від 02.10.2018, № 4 від 05.10.2018.
За таких обставин суд дійшов висновку про наявність правових підстав для визнання протиправним та скасування рішень комісії ГУ ДФС у Чернігівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації № 953285/40807729, № 953286/40807729, № 953287/40807729 від 12.10.2018 щодо відмови у реєстрації податкової накладної і задоволення позовних вимог ТОВ “Агростандарт-1”.
Враховуючи те, що відмова щодо реєстрації податкової накладної в ЄРПН є протиправною, тому суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог ТОВ «Агростандарт-1» про зобов'язання відповідача зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних від 01.10.2018, № 3 від 02.10.2018 № 4 від 05.10.2018 та вважати її прийнятими та зареєстрованими датами направлення.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з частинами першою та другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
На думку суду позивачем доведено ті обставини, на яких ґрунтуються його позовні вимоги, а відповідачем не доказана правомірність своїх дій.
Враховуючи все викладене вище, суд вважає, що відмова відповідачів зареєструвати податкові накладні є неправомірною, а тому позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України При задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
За наведених обставин суд приходить до висновку про те, що за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача підлягає стягненню судові витрати у вигляді судового збору в сумі 7048 (сім тисяч сорок вісім) грн. 00 коп.
Керуючись статтями 139, 227, 241-243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов задовольнити в повному обсязі.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Чернігівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 953285/40807729, № 953286/40807729, № 953287/40807729 від 12.10.2018.
Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні, подані Товариством з обмеженою відповідальністю "Агростандарт-1" № 1 від 01.10.2018, № 3 від 02.10.2018 та вважати їх прийнятими та зареєстрованими датою направлення - 03.10.2018, № 4 від 05.10.2018 та вважати її прийнятою та зареєстрованою датою направлення - 08.10.2018.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України 7048 (сім тисяч сорок вісім) грн. 00 коп. судових витрат на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Агростандарт-1.
Рішення суду може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складання повного рішення суду. Апеляційна скарга, з урахуванням положень підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Агростандарт-1" - вул.Шевченка,5, кім.215,м.Чернігів,14000, код ЄДРПОУ 40807729.
Відповідач: Державна фіскальна служба України - Львівська площа, 8, м. Київ, 04655, код ЄДРПОУ 39292197 .
Відповідач: Головне управління ДФС у Чернігівській області - вул. Реміснича, 11,Чернігів,14000, код ЄДРПОУ 39392183.
Повне судове рішення складено 28 грудня 2018 року.
Суддя О.В. Кашпур