Ухвала від 26.12.2018 по справі 2340/4655/18

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

26 грудня 2018 року Справа № 2340/4655/18

м. Черкаси

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Гаращенко В.В., перевіривши матеріали адміністративного позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до управління Держпраці у Черкаській області, третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Придніпровський відділ державної виконавчої служби м. Черкаси Головного територіального управління юстиції у Черкаській області про скасування постанови про накладення штрафу,-

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою до управління Держпраці у Черкаській області, в якій просить:

- визнати протиправною та скасувати постанову управління Держпраці у Черкаській області №ЧК-581/363/АВ/П/ПТ/ТД/ІП-ФС-430 від 07.08.2018 про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами у сумі 111 690 грн. на фізичну особу-підприємця ОСОБА_1.

Відповідно до ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України ухвалою судді Черкаського окружного адміністративного суду від 28.11.2018 вказану позовну заяву залишено без руху, тривалістю на десять днів з моменту отримання копії даної ухвали, протягом даного строку останній мав надати Черкаському окружному адміністративному суду: оригінал документу про сплату судового збору в сумі 1116 грн. 90 коп.

На виконання вказаної ухвали суду від позивача надійшла заява від 21.12.2018, в якій остання повторно зазначила, що оскільки вона є особою з інвалідністю І групи, то звільнена від сплати судового збору.

Суд повторно звертає увагу позивача, що пільги передбачені п. 9 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» поширюються виключно на фізичних осіб, які захищають свої права свободи та інтереси. Якщо ж фізична особа зареєстрована як суб'єкт господарювання та здійснює підприємницьку діяльність, то вказані пільги не застосовуються, оскільки Закон України «Про судовий збір» не встановлює пільг для суб'єктів господарювання.

Таким чином станом на 26.12.2018 позивачем не усунуто недоліки позовної заяви, визначені ухвалою судді від 28.11.2018.

Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Оскільки вимоги ухвали Черкаського окружного адміністративного суду від 28.11.2018 про залишення позовної заяви без руху у встановлений судом строк позивачем не виконані, така позовна заява підлягає поверненню.

Одночасно суддя звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 8 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Керуючись статтями 169, 241-243, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до управління Держпраці у Черкаській області, третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Придніпровський відділ державної виконавчої служби м. Черкаси Головного територіального управління юстиції у Черкаській області про скасування постанови про накладення штрафу - повернути позивачеві разом із усіма доданими до неї матеріалами.

Роз'яснити позивачеві, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Копію ухвали надіслати позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, однак може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання.

Суддя В.В. Гаращенко