Ухвала від 26.12.2018 по справі 193/1757/18

ЄУН193/1757/18

Провадження №1-кс/193/464/18

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
УХВАЛА

26 грудня 2018 року смт.Софіївка

Слідчий суддя Софіївського районного суду Дніпропетровської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши в судовому засіданні в порядку ст.107 ч.4 КПК України без фіксування технічними засобами клопотання слідчого Софіївського ВП Жовтоводського ВП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Софіївського відділу Жовтоводської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні №42018041220000101 від 11.12.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.366-1 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий Софіївського ВП Жовтоводського ВП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенант поліції ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді з клопотанням, про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні №42018041220000101 від 11.12.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.366-1 КК України.

В обгрунтування поданого клопотання слідчим зазначено, що в ході моніторингу Єдиного державного реєстру декларацій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що депутати ІНФОРМАЦІЯ_1 , будучи суб'єктом декларування відповідно до п. п. 6 п. 1 ч.1 ст 3 Закону України «Про запобігання корупції» по даний час умисно не подали електронні декларації про майновий стан і доходи за 2016-2017 рік у зв'язку з чим, в їх діях вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України.

Відомості про вказане кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018041220000101 від 11.12.2018 року, за ознаками злочину, передбаченого ст. 366-1 КК України.

Згідно інформації отриманої під час виконання наданого доручення працівникам управління захисту економіки в Дніпропетровській області було встановлено, що під час проведеного моніторингу реєстру декларацій осіб, уповажених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування на сайті ІНФОРМАЦІЯ_2 під час якого встановлено, що станом на 19.12.2018 відсутні щорічні декларації депутатів ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме :

1. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 - відсутня щорічна декларація за 2016 рік, за 2017 рік оприлюднена 04.11.2018;

2. ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 - відсутня щорічна декларація за 2016 рік, за 2017 рік оприлюднена 11.10.2018 року;

3. ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 - відсутня щорічна декларація за 2016 рік, за 2017 рік оприлюднена 10.10.2018 року;

4. ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_6 - щорічна декларація за 2017 рік оприлюднена 22.10.2018 року;

5. ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_7 - відсутня щорічна декларація за 2016 рік, за 2017 рік оприлюднена 04.05.2018 року;

6. ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_8 - декларація за 2016 рік оприлюднена 03.04.2017, за 2017 рік оприлюднена 11.10.2018 року;

7. ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_3 - відсутня щорічні декларації за 2016, 2017 роки;

Відповідно до ч. 1 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання.

Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої ст.3 ЗУ «Про запобігання корупції» зобов'язані, щорічно до першого квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті ІНФОРМАЦІЯ_2 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», ІНФОРМАЦІЯ_9 з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належить до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно- правові акти.

Згідно з рішенням №2 ІНФОРМАЦІЯ_2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016, зареєстрованим Міністерством юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088 із змінами згідно рішення ІНФОРМАЦІЯ_2 № 1 від 18.08.2016 року зареєстрованим Міністерством юстиції України від 19.08.2016 року за № 1153/29283 така система розпочинає свою роботу в два етапи:

- перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування:

- щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці:

- декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону України «ГІро запобігання корупції» відповідальне та особливо відповідальне становище.

- другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом. Таким чином, на підставі підпункту «б» пункту 1 частини першої ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» депутати ІНФОРМАЦІЯ_10 є суб'єктами, на яких поширюється дія вказаного закону, й суб'єктом декларування, визначеним у ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».

Подання декларацій здійснюється згідно з Законом України «Про запобігання корупції» шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті ІНФОРМАЦІЯ_11 Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Крім того, за наявною інформацією ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 та ОСОБА_6 є рідними братами, ведуть на території громади підприємницьку діяльність згідно чинного законодавства як фізичні особи - підприємці та обидва входять до складу постійної комісії ІНФОРМАЦІЯ_12 . В зв'язку з цим їх участь у засіданнях зазначеної комісії , на яких розглядалися питання щодо земельних ділянок, об'єктів нерухомості, які могли використовуватись ними для ведення підприємницької діяльності є порушенням вимог ст.ст. 28,35 Закону України «Про запобігання корупції» в частині прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Під час моніторингу реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування встановлено, що серед посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 є спеціаліст 2-ї категорії господарсько-земельного відділу ОСОБА_12 , який в порушення вимог ст. 25 Закону України "Про запобігання корупції» є співзасновником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ). Згідно протоколів сесій ІНФОРМАЦІЯ_1 , оприлюднених в мережі Інтернет, ОСОБА_12 12.06.2018 виступав доповідачем на сесії ІНФОРМАЦІЯ_14 з питання щодо виділення земельної ділянки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » для ведення господарської діяльності, чим порушив вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», діючи в умовах реального конфлікту інтересів.

В поданому клопотанні слідчий посилається на те, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості проведення досудового розслідування вищезазначеного факту, зокрема для отримання відомостей, котрі є необхідними для належної правової кваліфікації вчиненого кримінального правопорушення, до матеріалів кримінального провадження необхідно долучити відповідні документи.

Враховуючи вищевикладене слідчий просить надати тимчасовий доступ до документів, а саме до протоколів та рішень ІНФОРМАЦІЯ_10 за період з 01.01.2017 по теперішній час; протоколів та рішень ІНФОРМАЦІЯ_15 за період з 01.01.2017 по теперішній час; документів з землеустрою, підготовлених посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_10 за період з 01.01.2017 по теперішній час; особових справ посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_10 за період з 01.01.2017 по теперішній час - з подальшим його вилученням до Софіївського ВП Жовтоводського ВП ГУНП в Дніпропетровській області.

Слідчий та прокурор в судове засідання не з'явились, надали заяви про розгляд зазначеного клопотання без їх участі та без фіксування судового засідання технічними засобами, клопотання підтримують в повному обсязі.

Вивчивши надані матеріали, приходжу до висновку, що клопотання обгрунтоване та підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя в ухвалі про тимчасовий доступ до речей і документів може дати розпорядження про можливість вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей і документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Відповідно до вимог ч.1 ст.165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов'язана надати доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.

Враховуючи вищевикладене, клопотання слідчого Софіївського ВП Жовтоводського ВП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні №42018041220000101 від 11.12.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.366-1 КК України є обґрунтованим, законним та таким що підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст.159,160,163, 164 КПК України,-

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого Софіївського ВП Жовтоводського ВП ГУНП в Дніпропетровській області лейтента поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні №42018041220000101 від 11.12.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.366-1 КК України - задовольнити.

Зобов'язати голову ІНФОРМАЦІЯ_1 (в.о. голови ІНФОРМАЦІЯ_1 ), надати слідчому Софіївського ВП ЖВП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 , старшому оперуповноваженому міжрайонного відділу № 3 (м. Кривий Ріг) Управління захисту економіки в Дніпропетровській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України підполковнику поліції ОСОБА_13 , старшому оперуповноваженому міжрайонного відділу № 3 (м. Кривий Ріг) Управління захисту економіки в Дніпропетровській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України майору поліції ОСОБА_14 , оперуповноваженому міжрайонного відділу № 3 (м. Кривий Ріг) Управління захисту економіки в Дніпропетровській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України капітану поліції ОСОБА_15 , оперуповноваженому міжрайонного відділу №3 (м. Кривий Ріг) Управління захисту економіки в Дніпропетровській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України лейтенанту поліції ОСОБА_16 , тимчасовий доступ до:

-протоколів та рішень ІНФОРМАЦІЯ_10 за період з 01.01.2017 по теперішній час;

-протоколів та рішень ІНФОРМАЦІЯ_15 за період з 01.01.2017 по теперішній час;

-документів з землеустрою, підготовлених посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_10 за період з 01.01.2017 по теперішній час;

-особових справ посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_10 за період з 01.01.2017 по теперішній час;

з подальшим його вилученням до Софіївського ВП Жовтоводського ВП ГУНП в Дніпропетровській області.

Роз'яснити, що відповідно до вимог ч.1 ст.165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов'язана надати доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.

Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення, тобто до 26 січня 2019 року включно.

Ухвала згідно ст. 309 КПК України оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: