221/7958/18
3/221/3119/2018
про призначення експертизи
26 грудня 2018 року м. Волноваха
Суддя Волноваського районного суду Донецької області Чальцева Т.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від в.о. заступника начальника Головного управління - начальника управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області стосовно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, який не працює, мешкає за адресою: вул. Заозерна, 10, місто Донецьк Донецької області, паспорт серії ВК 1787148, виданий Кіровським РВ ДМУ УМВС України в Донецькій області 06.08.2005 року,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.204-3 КУпАП,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, який надійшов до суду 20.11.2018 року, ОСОБА_1 01.11.2018 року о 15:00 годині керував автомобілем «ГАЗ 330202», державний номер НОМЕР_1, при перетині лінії розмежування через КПВВ «Новотроїцьке» перевозив товарно-матеріальні цінності (шахтне обладнання) загальною вартістю 1215065,36 грн., які не відповідають наказу №39 від 24.03.2017 року «Про затвердження переліку та обсягів товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення», не дають право на переміщення товарів, що можуть бути віднесені до особистих речей громадян, під час переселення особи з неконтрольованої території на контрольовану територію, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 204-3 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, його захисник - адвокат ОСОБА_2 надав суду клопотання про призначення судової товарознавчої експертизи, оскільки з протоколу про адміністративне правопорушення не зрозуміло, яким чином посадові особи ДФС України віднесли особисті речі до шахтного обладнання, оскільки для такого висновку потрібні спеціальні знання. Проведення експертизи просив доручити експертам Донецького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при МВС України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 25574914; юридична адреса: 87515, Донецька область, м. Маріуполь, Центральний район, вул. Італійська, буд. 32)
Перевіривши матеріали справи, приходжу до переконання, що для своєчасного, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи, вирішення її у відповідності з законом, необхідні спеціальні знання, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання адвоката ОСОБА_2 та призначити у справі судову товарознавчу експертизу.
Відповідно до ч.1 ст. 273 КУпАП експерт призначається органом (посадовою особою), у провадженні якого перебуває справа про адміністративне правопорушення, у разі коли виникає потреба в спеціальних знаннях, у тому числі для визначення розміру майнової шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням, а також суми грошей, одержаних внаслідок вчинення адміністративного правопорушення, які підлягатимуть конфіскації.
Разом з тим, відповідно до вимог ч.ч.1, 2 ст. 15 Закону України «Про судову експертизу» проведення науково-дослідними установами судових експертиз наукових розробок з питань організації та проведення судових експертиз фінансується за рахунок Державного бюджету України.
Проведення судових експертиз державними спеціалізованими установами у кримінальних провадженнях за дорученням слідчого, прокурора, суду та у справах про адміністративні правопорушення здійснюється за рахунок коштів, які цільовим призначенням виділяються цим експертним установам з Державного бюджету України.
Також, пунктом 11 Інструкції про порядок і розміри компенсації (відшкодування) витрат та виплати винагороди особам, що викликаються до органів досудового розслідування, прокуратури, суду або до органів, у провадженні яких перебувають справи про адміністративні правопорушення, та виплати державним спеціалізованим установам судової експертизи за виконання їх працівникам функцій експертів і спеціалістів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 01.07.1996 року № 710, передбачено, що державні спеціалізовані установи судової експертизи проводять судову експертизу у кримінальних провадженнях та справах про адміністративні правопорушення за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України на відповідний рік на проведення судових експертиз.
Приймаючи до уваги, що Донецький науково-дослідний експертно-криміналістичний центр при МВС України в Донецькій області є державною спеціалізованою установою судової експертизи, а також, що судова товарознавча експертиза призначена у справі про адміністративне правопорушення, проведення у справі даної експертизи необхідно здійснити за рахунок коштів, які цільовим призначенням виділяються вказаній експертній установі з Державного бюджету України.
Враховуючи те, що для проведення зазначеної експертизи потрібен значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
Керуючись ст. ст. 124, 273, 245 КУпАП, Законом України «Про судову експертизу»,
Клопотання адвоката ОСОБА_2 про проведення експертизи задовольнити.
Призначити по справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст.204-3 КУпАП судову товарознавчу експертизу.
На вирішення судової товарознавчої експертизи поставити наступні питання:
1) Чи можна кваліфікувати речі, що були влучені, згідно Протоколу вилучення речей що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення від 01.11.2018 року, складеного Старшим оперуповноваженим з ОВС 1 відділу УОЗ на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області старшим лейтенантом податкової міліції ОСОБА_3 та передані ОСОБА_1 на відповідальне зберігання, згідно Акту прийому-передачі автомобіля на відповідальне зберігання від 01.11.2018 року, складеного Старшим оперуповноваженим з ОВС 1 відділу УОЗ на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області старшим лейтенантом податкової міліції ОСОБА_3, товарами, в розумінні актів законодавства України, зокрема «Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.17р. №99;
2) Чи можна кваліфікувати речі, що були влучені, згідно Протоколу вилучення речей що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення від 01.11.2018 року, складеного Старшим оперуповноваженим з ОВС 1 відділу УОЗ на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області старшим лейтенантом податкової міліції ОСОБА_3 та передані ОСОБА_1 на відповідальне зберігання, згідно Акту прийому-передачі автомобіля на відповідальне зберігання від 01.11.2018 року, складеного Старшим оперуповноваженим з ОВС 1 відділу УОЗ на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області старшим лейтенантом податкової міліції ОСОБА_3, як обладнання та/або електрообладнання та/або шахтне обладнання;
3) Чи мають речі, що були влучені, згідно Протоколу вилучення речей що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення від 01.11.2018 року, складеного Старшим оперуповноваженим з ОВС 1 відділу УОЗ на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області старшим лейтенантом податкової міліції ОСОБА_3 та передані ОСОБА_1 на відповідальне зберігання, згідно Акту прийому-передачі автомобіля на відповідальне зберігання від 01.11.2018 року, складеного Старшим оперуповноваженим з ОВС 1 відділу УОЗ на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області старшим лейтенантом податкової міліції ОСОБА_3, ознаки користування;
4) Чи находяться речі, що були влучені, згідно Протоколу вилучення речей що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення від 01.11.2018 року, складеного Старшим оперуповноваженим з ОВС 1 відділу УОЗ на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області старшим лейтенантом податкової міліції ОСОБА_3 та передані ОСОБА_1 на відповідальне зберігання, згідно Акту прийому-передачі автомобіля на відповідальне зберігання від 01.11.2018 року, складеного Старшим оперуповноваженим з ОВС 1 відділу УОЗ на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області старшим лейтенантом податкової міліції ОСОБА_3, в робочому (справному) стані;
5) Чи можуть речі, що були влучені, згідно Протоколу вилучення речей що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення від 01.11.2018 року, складеного Старшим оперуповноваженим з ОВС 1 відділу УОЗ на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області старшим лейтенантом податкової міліції ОСОБА_3 та передані ОСОБА_1 на відповідальне зберігання, згідно Акту прийому-передачі автомобіля на відповідальне зберігання від 01.11.2018 року, складеного Старшим оперуповноваженим з ОВС 1 відділу УОЗ на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області старшим лейтенантом податкової міліції ОСОБА_3, використовуватись у сільському господарстві, зокрема для перероблення насіння та/чи зерна.
Проведення судової товарознавчої експертизи доручити експертам Донецького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при МВС України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 25574914; юридична адреса: 87515, Донецька область, м. Маріуполь, Центральний район, вул. Італійська, буд. 32)
Експерти попереджаються про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384-385 КК України.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Для проведення експертизи надати експертам матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 № 221/7958/18 (провадження № 3/221/3119/18).
Віднести витрати по проведенню дослідження на рахунок коштів спеціалізованого фонду виділених Донецькому науково-дослідному експертно-криміналістичному центру при МВС України в Донецькій області з Державного бюджету України.
Постанова суду оскарженню не підлягає.
Суддя Т.В.Чальцева