Постанова від 27.12.2018 по справі 761/39651/18

Справа № 761/39651/18

Провадження № 3/761/8237/2018

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 грудня 2018 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Юзькова О.Л., розглянувши матеріали, які надійшли від військової частини НОМЕР_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Рівненської обл., військовослужбовця - начальника служби РХБЗ, адреса реєстрації АДРЕСА_1 , адреса проживання: АДРЕСА_2

за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення, 26 вересня 2018 р. лейтенант ОСОБА_1 під час виконання обов'язків чергового військової частини НОМЕР_1 не організував, не проконтролював виконання елементів розпорядку дня: підйом особового складу, ранкова фізична зарядка, ранковий огляд; не перевіряв несення служби підпорядкованим добовим нарядом по КПП 31 в/м; при прибутті заступників командира військової частини не відрекомендувався про дані порушення заступниками командира військової частини та офіцером призначеним для контролю за виконанням елементів розпорядку дня черговому були зроблені зауваження, повністю усвідомлюючи свої дії недбало поставився до військової служби та не доповів командиру військової частини про зроблені зауваження щодо невиконання елементів розпорядку дня чим приховав не виконання наказу командира військової частини НОМЕР_1 від 22.12.2017 року № 33 «Про організацію служби і бойового навчання у 2018 році» та свідомо припускав можливість настання тяжких наслідків та зниження боєздатності військової частини НОМЕР_1 . Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги ст. 298 ЗУ «Про статут внутрішньої служби Збройних Сил України», що зобов'язується чергового частини особисто перевірити не менше ніж двічі на добу ( з них один раз уночі) несення служби добовим нарядом і додержання внутрішнього порядку в підрозділах, вживати заходів для запобігання кримінальним та іншим правопорушенням, випадкам порушення вимог безпеки, а також для усунення виявлених недоліків, стежити за виконанням підрозділами розпорядку дня й керувати поданням установлених сигналів; у разі прибуття командира військової частини зустрічати його і доповідати, а в присутності особового складу перед цим давати команду «Струнко». Наприклад: «Товаришу полковнику, за час мого чергування надзвичайних подій не трапилося (чи трапилося те-то). Черговий частини капітал Калина». Заступникам командира військової частини черговий частини лише відрекомендується. Оскільки, лейтенант ОСОБА_1 перебував у добовому наряді та виконував обов'язки чергового військової частини НОМЕР_1 , в діях військовослужбовця вбачаються ознаки адміністративного правопорушення в умовах особливого періоду передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 надав пояснення стосовно вчиненого правопорушення. Зазначив, що у керівництва до нього упереджене ставлення, що призводить до спірних ситуацій, зокрема, й тієї, про що викладено в протоколі про адміністративне правопорушення від 03 жовтня 2018 р.

Згідно з ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, передбачена відповідальність за недбале ставлення військової службової особи до військової служби. Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене в умовах особливого періоду.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оборону України», особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно приховання мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудований період після закінчення воєнних дій.

Згідно із ст. 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» особливим періодом є функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно приховання мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» рішення про демобілізацію із внесенням його на затвердження Верховною Радою України приймає Президент України.

На цей час відповідних рішень Президентом України не приймалось.

Особливий період розпочався з моменту набрання чинності Указом Президента України від 17.03.2014 № 303 та продовжується до оголошення (набрання чинності) окремого рішення Президента України про демобілізацію.

Також, Верховний Суд у постанові від 30 травня 2018 року у справі № 521/12726/16-ц зазначив, що в Україні особливий період розпочався 18 березня 2014 року і триває по теперішній час.

Отже, адміністративне правопорушення вчинене ОСОБА_1 26 вересня 2018 року, який є військовослужбовцем, в умовах особливого періоду, що підвищує його суспільну небезпеку.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні зазначених дій, підтверджується матеріалами справи, а саме, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями правопорушника, службовим розслідуванням по факту виявлених посушень посадовими особами чергової служби військової частини, долучені до матеріалів справи.

Разом з тим відповідно до ч.2 ст. 38 КпАП України, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше, як через три місяця з дня вчинення правопорушення. Як вбачається з матеріалів справи, адміністративне правопорушення було виявлено 26 вересня 2018 року, тобто на день розгляду даної справи минуло понад три місяці.

Згідно з п. 7 ст. 247 КпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути почато, а розпочате підлягає закриттю за закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КпАП України.

Враховуючи, що строк притягнення до адміністративної відповідальності правопорушника закінчився, провадження по справі підлягає закриттю.

Керуючись ч.2 ст. 38, ч.2 ст. 172-15, п. 7 ст. 247 КпАП України,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП України - закрити.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги до Шевченківського районного суду м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційна скарга не була подана протягом десяти днів. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: