Справа № 346/5774/18
Провадження № 3/346/2716/18
05 грудня 2018 року м. Коломия
Коломийський міськрайонний суд
Івано-Франківської області
Беркещук Б.Б., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя АДРЕСА_1, НОМЕР_1 від 04.03.1997 року, пенсіонера, інваліда І групи, за ст.177-2 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії №1348 від 07 листопада 2018 року про адміністративне правопорушення ОСОБА_2 02.10.2018 року вчинив реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв в житловому приміщенні за адресою: АДРЕСА_1, чим вчинив правопорушення передбачене ст.177-2 ч.2 КУпАП.
Згідно вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 278 КУпАП передбачено, що орган чи посадова особа при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Виходячи з системного аналізу положень ст.ст.7, 254, 278 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Вивчивши матеріали справи, вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, зокрема у проколі не зазначено кому саме та який конкретно фальсифікований алкогольний напій реалізував ОСОБА_2 Також в протоколі не зазначено та матеріали справи не містять даних про подальшу долю алкогольних напоїв, які останній реалізовував, де вони знаходяться на зберіганні, чим встановлена їх фальсифікація, натомість у протоколі вказано, що жодних товарно-матеріальних цінностей (фальсифікованих алкогольних напоїв) на момент огляду виявлено не було. Оскільки санкція ч. 2 ст. 177-2 КУпАП передбачає обов"язкову конфіскацію фальсифікованих алкогольних напоїв, суд позбавлений можливості вирішити питання щодо застосування цього додаткового адміністративного стягнення. Крім того в протоколі про адміністративне правопорушення відсутні відомості про свідків правопорушення, а саме прізвища, імена, по батькові та їх місце проживання.
Враховуючи наведене, суд немає реальної можливості дати оцінку неналежно та неповно зібраним доказам щодо обставин справи, які є істотними для вирішення адміністративних матеріалів.
За таких обставин, адміністративну справу відносно ОСОБА_2 за ст.177-2 ч.2 КпАП України слід повернути для дооформлення.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП,-
Адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ст.177-2 ч.2 КпАП України повернути на доопрацювання для належного оформлення Коломийському відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Беркещук Б. Б.